CHİP Olayı Soru İşaretleri

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çip araçlarda performans artışı sağlıyor fakat çipli arabanın daha az yaktıgını söylüyorlar ki bunu benim mantığım almıyor.kesinlikle chip yaptırmayı düşünmüyorum ama bu yakıt işi kafamı karıştırdı.taktıran ya da araştıran var mı?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CHİP Olayı Soru İşaretleri

Aracın motoru aynı devirde daha fazla tork sunmaya başladığı için normal kullanımda eskisinden daha az gaza basarak ilerleyeceksiniz. Bu da size yakıt ekonomisi olarak geri dönüyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
çip araçlarda performans artışı sağlıyor fakat çipli arabanın daha az yaktıgını söylüyorlar ki bunu benim mantığım almıyor.kesinlikle chip yaptırmayı düşünmüyorum ama bu yakıt işi kafamı karıştırdı.taktıran ya da araştıran var mı?

Önceki aracım dizel Focus tu ve yazılımla gücünü arttırmıştım; düşük devirlerdeki sakin kullanımda tüketim azalmıştı ancak senin aracın turbosuz olduğundan chip işe yaramaz.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
Bunların hepsi hurafe kardesim inanma sen bunlara sehir icinde daha fazla yaktığı kesin de uzun yolda fark olmayabilir astralara daha sağlıklı olarak CHİP ısı olmuyor imzanızda ki aracınıza göre zaten atmosferik motorlarda chipin pek bir önemi yok 5-10 tane beygir için o paralar verilmezde

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence chip taktırmak yerine yazılım yükletirseniz daha iyi olur. Ben önceki aracımda cip yerine yazılım yüklettim ve çok memnun kalmıştım. Çip taktırdığınızda araç muanesinde sorun çıkartıyorlar ama yazılım yüklendiği zaman farkına bile varmıyorlar. Gerçi benim aracım daga muaneye girmemişti.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Yazılım yaptırmanın amacı genelde daha performanslı gitmek olduğundan, daha çok gaza yüklenilecek ve dolayısıyla tüketim artacaktır...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diyorsunuzki hem güzel olsun, hem zengin olsun bende olmaz diyorum. 005hihih

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

abi zaten hız yapacak olsam atmosferik motor almazdım  :D.ben aracımı hız yapmak için değil yakıt tüketimi az olsun ve komforu iyi olsun diye aldım.otoyolda da 190-200 basıyor zaten aracım kaldı ki 170i de geçmeyeceğim için çipe ihtiyacım yok.sadece çipli araçların yakıt tüketimi olayını merak etmiştim.anladıgım kadarıyla bu konuda hala büyük anlaşmazlıklar var  :D