chavrolet.cruze ların tutulan modelleri hangileri

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar . şuan kullandığım vectra aracımı bu sene değiştimeyi düşünüyordum başka bir iş yüzünden ,umutlarımız bu yaz sonuna kaldı..artık büyük bir aksilik çıkmassa bu yaz sonu kesin değiştirmeyi düşünüyorum ..belki biraz erken ama ben şimdiden arştırıyorum .bir ara honda civic lere takmıştım .bagaj hacminin küçük olması ve yakıtının fazla olduğunu duydum ve malum alman arabası kullandığımız için fikrim cruz dan tarafa kaydı ..cruz larında ikinci el piyasasının zayıf olduğunu söylüyorlar..tasarım olarak cruzlar hoşuma da gidiyor ..
arkadaşlar benzinli cruze ların tutulan modeli hangisi,..otomatik mi yoksa manuel mi:rolleyes:..yakıt tüketimi nasıl (lpg de )..lpg ile uyumu nasıl :rolleyes:.yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında artık klasik düşüncenin dışına çıkılması gerek otomatik vites rahat ve güzelliğinden faydalanmak için. Düz sistemler bayatladı bana göre...

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında artık klasik düşüncenin dışına çıkılması gerek otomatik vites rahat ve güzelliğinden faydalanmak için. Düz sistemler bayatladı bana göre...
nadir abi yorumun için teşekkür ederim ..bencede otomatik ..ama yakıt sarfiyatının artığından dolayı manuel mecburi oluyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Atabey aslında Denizli için bir şey diyemem ama yoğun trafik içinde otomatik araçlar bence bulunmaz nimet ama bu arada bu araçların yakıt oranları fazla diye biliyorum. Ben resmi sitelerinden çok inceledim birde video paylaşım sitelerinde test sürüşleri vardı. Onlara da baktım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yakın zamanda 99 2.0 Vectra CD'mi satıp 2010 Cruze LS Plus'a geçiş yaptım.

Tutulan modeller haliyle donanım paketi olarak dolu olan LS Plus yahut LT Plus olanlar. Onun dışında zaten motorda farklılık yok. Yalnızca beygir gücü olarak 113 hp ve 124 hp olarak ikiye ayrılıyor. 124'lükler yakıtı aynı yakmasına rağmen biraz daha performans sağlıyor diye biliyorum. Bendeki 113'lük olmasına rağmen performans fena değil diyebilirim. İzlenimlerim gayet olumlu. Yol tutuş harika. Konfor güzel. Donanım yok yok. Yakıt tüketimi biraz fazla diyebilirim. Ancak aracın ağırlığı düşünüldüğünde (1360 kg) normal sayılabilir.

Tam bir fiyat performans aracı denilebilir. 30.000 TL civarına neredeyse sıfır araç alıyorsunuz ve verdikleriyle aldıklarını karşılaştırdığınız zaman oldukça mantıklı olduğunu göreceksiniz.

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aykan bey ,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ..cruze ların 124 bg leri hangi yıllar arası çıktı ..bg gücü yükseldikçe yakıt sarfiyatının az daha düşeceği kanaatindeyim ..bunların motoru astralarla aynı olduğunu söylüyorlar öylemi acaba

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende vectra b cdx aracımı satıp, 2010 model cruze ls aldım ve yaklaşık 4 ay oldu. herhangi bir sıkıntım yok. kesinlikle piyasada cruze ler hakkında yapılan yorumlara takılmayın derim. cruze lerin otomotaği en çok tutulanı. bunun dışında donanım ve aksesurlardan dolayı fiyatıda 30 bin ile 36 bin arasındadır. 2011 model ve üstü 124 beygir 2010 lar 113 beygir ,fakat buna taklmayın bu da yazılıma bakar. ben yazılımla 113 beygir olan aracımda ,126 beygiri yakaladım :) otomatik vitesler manuele göre kalkışlarda daha iyi. yakıt konusunda ise benzinde az yakan araç yoktur. :) lpg li bulursanız sıkıntı yok. şehir içi şu ara km de 270 krş şehir dışıda 220 kş ortalaması var.

temiz hatasız cruze bulursanız bence alın derim. sunroflu,otomatik,lpg li ve dvd navigasyonlu olanlar piyasada yok satıyor diyebilirim.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aykan bey ,verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ..cruze ların 124 bg leri hangi yıllar arası çıktı ..bg gücü yükseldikçe yakıt sarfiyatının az daha düşeceği kanaatindeyim ..bunların motoru astralarla aynı olduğunu söylüyorlar öylemi acaba

Evet, Astralarda da aynı motor kullanılıyor. Yukarıda Ethem Bey'in yazdığı gibi 2011 modellerde 124 bg kullanılmaya başlandı. Ama çok fark ettirmeyeceğini düşünüyorum. Twinport motorları yüksek devirle kullanmak gerek. Deviri yüksek tuttuğunuz sürece 113'lüklerde de sıkıntı yok. Ben 136 bg'lik Vectra'dan geçtim. Elbette onun tadı yok ama söylentiler gibi de değil. Gayet güzel...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akşam pc başına oturdum Ethem aklıma sen geldin konuya baktım yazmışsın ya değilse senin konuyu verecek idim adres olarak. ;)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruze'nin iç işçiliği bana pek kaliteli gelmedi nedense , opeller daha bir kalite kokuyor