Çelik-Kara Jant arasındaki Farklar

CaN DemiR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öğle Arkadaşımla Bu konuyu tartışıyoduk belki bilen vardır ama üşenmedik araştırdık. Kara jant ile Araba Daha atik oluyor ve daha az yakıyor ve bu açıkça hissediliyor. Ayrıca Jant'ın boyutlarıda çok önemliymiş mesela arkadaşımın 306 1.8 XR 'ı ile kaldığımız yokuşta ben 1.3 dizel motor ve 1.6 benzinli motor ile tırmanıyorum. benim jantlar fabrikasyon 306 ise 18 inc ' di yalan olmasın (orjinalinden bayağı büyük, ağır) Ve Yarış Lastikleri Yani Aracı Bir Araç olarak kullanıyorsanız kesinlikle mevsimlik lastik ve Hafif Jant tabiki Fabrika Boyutlarında Ancak Amaç olarak kullanıyorsanız [Bizim gibi (AŞK)] İstediğiniz gibi seçmenizde Yarar Var Paylaşmak istedim saygılarımla Can Demir.. :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilk arabamda kara jant vardı çukura girince 4 parmak kadar yamulup lastiği parçaladı 80 le giderken ön lastik az daha takla atıyordum .ondan beri çelik jant kullanıyorum.tabi orjinal çelik janttan yanayım çin malı 4 tanesi 300 milyonluk jantlar daha tehlikeli

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Ama 307 girdiği virajada siz giremezsiniz birde bu yönden bakın

CaN DemiR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce başıma böyle bişey gelmemişti gerçekten düşüncem şekillendi. 306 1999 model araba ve ben inanıyorumki altında ne olursa olsun corsa daha güvenlidir viraj konusunda saygılarımla Can Demir :)

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle fabrika ölçülerinde jant-lastik ve amortisör kullanılması taraftarıyım. Bu üçlüden herhangi biri arızalındığında ilk olarak orijinali var mı diye bakarım. 18 inc jantla daha hızlı viraja girdiklerini zanneden arkadaşlar bence yanılsama yaşıyorlar, kusura bakmayın ama 50 tane mühendis arabanızın süspansiyonunu tasarlayıp ona uygun jant lastik seçiyorlar ve siz de dar yanaklı bir lastik kullanarak viraja daha iyi girdiğinizi iddia ediyorsunuz,bu tür yorumlara sadece gülüyorum. Dar yanaklı lastik ancak ona uygun bir süspansiyon sisteminiz varsa işe yarar, yoksa standard süspanyonlu bir arabaya değil 18", 25" de taksanız bişey farketmez, ayrıca jant ebatı büyüdüğü için arabanın çekişten düşmesi çok normal, büyüyen teker çapıyla birlikte doğal olarak yola aktarılan torku teker çapındaki değişimle ters orantılı olarak düşürüyorsunuz çünkü. Can demir arkadaşım güzel bir noktaya işaret etmiş

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Bakın lastik yanağı küçüldükçe konfor azalır yol tutusu artar fabrika sadece performansa yönelik yapmıyor konforuda düşünüyor yay konusunda haklısınız yoksa araç leylek gibi duruyor

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En doğrusu orjinalidir, çelik jant orjinal ölçülerde ise demir sacdan daha konforlu sürüş sağlar.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle fabrika ölçülerinde jant-lastik ve amortisör kullanılması taraftarıyım. Bu üçlüden herhangi biri arızalındığında ilk olarak orijinali var mı diye bakarım. 18 inc jantla daha hızlı viraja girdiklerini zanneden arkadaşlar bence yanılsama yaşıyorlar, kusura bakmayın ama 50 tane mühendis arabanızın süspansiyonunu tasarlayıp ona uygun jant lastik seçiyorlar ve siz de dar yanaklı bir lastik kullanarak viraja daha iyi girdiğinizi iddia ediyorsunuz,bu tür yorumlara sadece gülüyorum. Dar yanaklı lastik ancak ona uygun bir süspansiyon sisteminiz varsa işe yarar, yoksa standard süspanyonlu bir arabaya değil 18", 25" de taksanız bişey farketmez, ayrıca jant ebatı büyüdüğü için arabanın çekişten düşmesi çok normal, büyüyen teker çapıyla birlikte doğal olarak yola aktarılan torku teker çapındaki değişimle ters orantılı olarak düşürüyorsunuz çünkü. Can demir arkadaşım güzel bir noktaya işaret etmiş
Harfi harfine katılıyorum. Orijinal her zaman orijinaldir ve her zaman değerlidir.

Ben kara jantlı arabaya, araba gözüyle bakmıyorum :)

N

nihatcankoc

Bilgi Girilmemiş
Abi kara gözükmüyor kapak takıyoruz:D
Bende orijinali tarafındayım ama bazı araçlara gerçekten gerekli oluyor