çekişten düşme

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm 2-3 gündür astrada bi çekişten düşme var yani ben hep klima kapalı gezerim sanki klima açık gibi araba gitmiyo klimayı açınca iyice bayılıyo benzini opetten alıyoruz araba 29 binde bakım zamanı erkenmi geldi acaba ne olabilir sizce?

06zva31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalar ısınıyorr ondanda olabilir araba sani bayılıyoo gibi gaz yemezz

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
oncelikle arac kac km de, en son bakim ne zaman yapildi, dizel mi benzinlimi soylerseniz daha iyi yardimci olabilirler

BlackWhite

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhalde bu klimadan kaynaklanıyor bendede aynı sorun var aracım daha 4000(astra sedan cdti) de klimayı açtığımda araba yürümüyo yokuşta hele çok zorlanıyo sürekli duruyor mecburen çok gaza yükleniyorum hele araba doluysa el frensiz kalkamıyor gibi, acaba aracın gücümü yetersiz kalıyor, satın alırken araç 90 beygir 200 tork dediler ford gibi gider demişlerdi, birde araba yüklü iken bir hayli zor gidiyor, bence bu arabaya 1.3 motor az geliyor, herhangi bir performans önerisi olan varmı?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok bariz birden çekişten düşme genelde motor/elektrik ikilisinin ürünlerinden kaynaklanır

buji buji kablosu bobin falan

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
herhalde bu klimadan kaynaklanıyor bendede aynı sorun var aracım daha 4000(astra sedan cdti) de klimayı açtığımda araba yürümüyo yokuşta hele çok zorlanıyo sürekli duruyor mecburen çok gaza yükleniyorum hele araba doluysa el frensiz kalkamıyor gibi, acaba aracın gücümü yetersiz kalıyor, satın alırken araç 90 beygir 200 tork dediler ford gibi gider demişlerdi, birde araba yüklü iken bir hayli zor gidiyor, bence bu arabaya 1.3 motor az geliyor, herhangi bir performans önerisi olan varmı?

Bunlar normal astra 1.3 chipsiz olmuyor, chiple 115 hp yap arabanin keyfini sur :D, benzinli tokatla kalkislarda :D

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
açık hava filitresi varsa orjinaline dönüş yap havalar soğuyana kadar tekrar, yoksa da hava filitresi kutusunun bağlantı yerlerini kontrol et, lego gibi bişey belki çıkmıştır bağlantı yerleri ve motorun ısısını çekiyordur, hava filitresini ve bujilerini kontrol et umarım çare bulursun

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm 2-3 gündür astrada bi çekişten düşme var yani ben hep klima kapalı gezerim sanki klima açık gibi araba gitmiyo klimayı açınca iyice bayılıyo benzini opetten alıyoruz araba 29 binde bakım zamanı erkenmi geldi acaba ne olabilir sizce?
aracımı ilk aldığım sene eylül başı gibiydi ve o sene klima kullanmamıştım ama geçen sene kullanmak ihtiyacı duyduğumda aynı sıkıntıyı bende yaşadım. serviste bir gün kaldı aracım ve çok alakasız gelecek ama tüm olay klima gaz basıncından kaynaklandığı ortaya çıktı.(ne alaka dediğinizi duyar gibiyim :) ) kısaca özetlemek gerekirse; klima zaten çekişten düşmede etkili bir nedendir ama benim aracım da sizin dediğiniz gibi "gitmiyordu".(daha önce ki aracım astra 1.4 gl idi, 1.4 olmasına rağmen bu kadar fark etmiyordu) yüksek basınçlı klima gazından dolayı klima devreye girdiğinde klima motoru klima gazını devreye basarken aşırı zorlanmasından dolayı çok daha fazla güce ihtiyaç duymasından kaynaklanıyormuş. klima gazını boşaltıp tekrar basmış ve basıncını ayarlamışlar. valla ne diyim bana da açıkçası hala pek mantıklı gelmiyor olsa da test sürüşünde arada bariz farkı görünce bende bu olaya inandım ve şu an klima devreye girince o zaman ki gibi bariz bir fark hissedilmiyor, normal düzeyde çok fark edilemeyecek şekilde bir düşüş oluyor. aracınızı servise götürmenizi ve bu konudan bahsetmenizi tavsiye ederim. ben Ankara da Opis te yaptırdım bu arada, bilgilerinize...

Son düzenleme:

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 günlüğüne taktım filtreyi söktüm 1 hafta önce ama 2-3 gündür çok belli bi çekişten düşme var sanki yarım gaz la gidiyo gibi havalar baya ısındı ama 1 haftadır burada aynı hava klima kapalıyken böl klimayı açınca araba iyice sapıtıyo en son bakımı 17 binde yaptırdık 15 bin bakımını araç 29 binde şimdi bakımada var daha araç benzinli