Ceed Concept Plus vs Astra J Cosmo

yildirim11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni aldığım araç ile Astra arasında bir karşılaştırma yazısı yazmak istedim. Astra'yı çok beğenerek kullanıyordum, Ceed'i de çok beğendim, olabildiğince objektif yaklaşmaya çalışacağım.
Yaptığım bir kaza sonucu aracım perte çıktığından yeni araç arayışındaydım. Aracımın perte çıktığı dönemdeki bir iş fırsatı nedeniyle araç işini ertelemiştim. Yaklaşık 1 ay önce Volvo V40 modelinde karar kılıp sipariş verdikten sonra beklemeye başladım, araç biraz gecikince, kız kardeşime ve bir yakınıma daha araç (Kia Rio) aldığım Avcılar Ersu Yurt'u arayıp telefonda pazarlığımı yaptım. İşin gerçeği, çok da ciddi bir şekilde aramadım, karşı taraf zaten V40 beklediğimi biliyordu ve kendisine, iyi bir indirimle kia ceed alırım, yoksa V40'ı beklerim kozunu oynadım. Karşı taraftan iyi bir indirim gelince telefonda işi bitirdim. İşlerimin yoğunluğundan dolayı peder beyi ikna edip aracı almaya yolladım. Sağolsun ertesi günün akşamı araç elime geçti.

- Öncelikle, Ceed'in kapılarını açınca alttan aydınlatmalı aynalar otomatik olarak açılıyor. Astra'da aynalar içeriden düğme ile açılıyordu, aynı zamanda aydınlatması yoktu.

- Ceed'te led gündüz farları var, bence önden astra'ya göre daha iyi bir görünüm veriyor. Astra'daki Led gündüz farlarından daha güzel göründü bana.

- Astra'da ise olabilecek en iyi far sistemi AFL var. Kia Ceed halojen ama mercekli farlarla gelmekte. Astra bu konuda kesinlikle önde.

- Kia Ceed Concept Plus, Ceed'in orta paketi oluyor. Cam tavan bu modelde standart. Ayrıca tavanın ön kısmı açılarak arka tarafa kayıyor. İçeri muhteşem bir ferahlık veriyor. Astra'da sunroof opsiyon, benim aracımda yoktu. O yüzden burada Ceed bir adım önde.

- Ceed'in içine oturduğunuzda, Astra'da bulunan iç ambiyans ışıklarını arıyor gözler, Ceed'de yok, Astra artı bir puan daha alıyor.

- Gelelim direksiyona, Ceed'de 3 farklı mod sunan direksiyon var. Comfort, Normal ve Sport, Sport modunda direksiyon ile boğuşmak gerekirken, Comfort modunda direksiyon tüy gibi hafifliyor, stilinize göre uygun ayarı seçebiliyorsunuz. Ayrıca direksiyon üzerinden yapılabilen şeyler daha fazla, Bu konuda Ceed önde.

- Multimedya: Astra'nın müzik sisteminden sonra Ceed'in müzik kalitesi gerçekten daha iyi. İnanılmaz farklar yok ama. Ayrıca Ceed bluetooth üzerinden müzik de aktarabiliyor. Astra'da olmayan bir özellik.

- İç Malzeme Kalitesi: İşin gerçeği, ben Ceed'i pek incelemeden aldım, çok büyük beklentilerim yoktu malzeme kalitesi ile ilgili. Ancak Ceed'in iç malzeme kalitesi gerçekten çok iyi. Astra'dan sonra kalitesiz bir his uyandırmıyor. Direksiyon ve konsolun bir kısmı piano black, koltuklarda deri öğeler kullanılmamış. Astra kesinlikle iç malzeme kalitesinde daha iyi olduğunu hissettiriyor, ancak Ceed daha gösterişli. Bu konuda Çok önde olmamakla beraber Astra diyorum.

- İki araçta 1450 kg civarı bir ağırlığa sahipler.

- Gelelim sürüşe, Ceed'e biner binmez Astra'dan güçlü olduğunu hissediyorsunuz. Araç gerçekten güçlü.Henuz çok zorlayamadım, o yüzden yol tutuşu konusunda kıyaslama yapamıyorum.

- Yakıt Tüketimi: araç 350 km'de. 350 km'deki ortalama tüketimim 6.0 şu anda, Astra'da 5.3-6.1 arası değişiyordu.

- İki araçta da hız sabitleme, bluetooth, yağmur, far, park sensörleri var (kia da ön park sensörü yok).

Sonuç olarak bu iki araç arasında çok büyük farklar yok, ve birbirlerine üstün gelen tarafları var. Fiyat olarak da Kia Ceed, Astra'dan daha uygun şu anda. Tutku farklı birşeydir, Astra tutkumuzdan dolayı bazen aracın sorunlarını göremeyebiliyoruz. Marka değeri Opel kadar iyi olmayan Kia en az Opel kadar iyi iş çıkarmış diyebilirim. Hatta daha önce hiç Opel buluşmasına gelememiş olmama rağmen, bir sonraki organizasyona Ceed'imle gelmek isterim ;)

[img=450x600]http://i.imgur.com/KEgmlw5.jpg[/img]
[img=450x600]http://i.imgur.com/Nqx06Am.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ceed Concept Plus vs Astra J Cosmo

Yildirim gule gule kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin allah.
Bulusmada bizde inceleme firsati buluruz sayende.
Tekrar hayirli olsun.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun ,güzel bir inceleme olmuş.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun kazasız belasız binin inşallah güzel araç dinamik duruyor

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yildirim hayirli olsun gizel gunlerde kullan. Ben araci almadan once Mar'a Opel Astra icin fiyat almaya gitmistim. Hemen yan tarafta Kia Mar vardi orayada ugradik ve Ceed'i inceleme sansimiz oldu. Aracin ici gercekten cok basarili icine oturdugumuzda samimi soyleyeyim Astradan daha kaliteli hissi verdi. Yalniz sacma bir durum vardi biz incelerken soyleki benzinli motor yalnizca otomatik dizel ise yalnizca manuel vardi. Bizim hanim kesinlikle manuel ben de kesinlikle benzinli arac istiyordum. Ayrica butcemizide asiyordu. Kendi gorusum Kia pazarda pay sahibi olabilmek icin uygun fiyata rakiplerinden daha donanimli ve kalite hissi veren ceed'le oldukca basarili bir arac ortaya cikarmis

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzel bir inceleme ancak bence astra daha yakışıklı bir araba

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende incelemiştim bu aracı fiyata filanda bakmıştım.Donanım ve fiyatı karşılaştırırsak ceed daha fazla donanım veriyor aynı fiyata astradan.Sadece öncedende dedim yakıtı fazla biraz daha astradan ve sürüş dinamikleri daha sert onun dışında kaliteli bir araç özellikle gösterge paneli :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kronik ses sorunu müzik sisteminin yetersizliği led lambalarının olmayışı aynalarının takırt diye gösterişsiz ve de otomatik olmayışı, sunrooftan yoksun, merceksiz halojen ampüllerine ve de o çakma plastik jantına rağmen Astramı seviyorum.. Varsın olmasın! Sonuçta o Kia bu OPEL :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada güle güle kullanın Yıldırım bey! Allah kaza bela vermesin!

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermeden uzun süre binmeyi nasip etsin.