CD500 de 3 boyutlu yönlendirme

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,
Aracımla geçirdiğim 6 aydan sonra cd500 için sunulan ayarlara harita üzerinde orta tuşa basılınca farklı bir yoldan da ulaşılabileceğini farketttim.
İlk değiştirdiğim harita yönü oldu, her zaman kuzey yerine araç gidiş yönünü tercih ettim.Şu an kırmızı ok her zaman yukarı, yani araç yönünü gösteriyor ve harita ters yöne dönüyor.Bu bana diğer seçenekten çok daha kullanışlı geldi.

Bunun dışında çok daha önemli bir şey farkettim.E-5 ten sağa doğru çıkarken basit bir ok ile sağa yönlendirme ile beraber 3 boyutlu asfalt bir yol bulutlu bir gökyüzü eşliğinde 3 boyutlu sağa yol kıvrımı gösterdi.Bu beni çok şaşırttı, çünkü tüm grafiklerin 2 boyutlu olmasını beklerken 3 boyutlu bir resim göründü.

Aynı şeyi gözlemleyenler var mı?

Bu arada yeni harita ağustos ortasında geliyor dediler opel Almanyadan.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD500 de 3 boyutlu yönlendirme

Haber için teşekkürler arkadaşım.Harita konusuna sen ve benden başka alaka gösteren pek olmuyor nedense..Şu üç boyut meselesine ben daha hiç denk gelemedim..Sen acaba ayarlarla oynarken farklı bir komut verdinde mi böyle bişeyle karşılaştın acaba??Ağustos dediler demek, çok sevindim umarım aslı vardır haberin..

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
... İlk değiştirdiğim harita yönü oldu, her zaman kuzey yerine araç gidiş yönünü tercih ettim.Şu an kırmızı ok her zaman yukarı, yani araç yönünü gösteriyor ve harita ters yöne dönüyor.Bu bana diğer seçenekten çok daha kullanışlı geldi.

Bunun dışında çok daha önemli bir şey farkettim.E-5 ten sağa doğru çıkarken basit bir ok ile sağa yönlendirme ile beraber 3 boyutlu asfalt bir yol bulutlu bir gökyüzü eşliğinde 3 boyutlu sağa yol kıvrımı gösterdi.Bu beni çok şaşırttı, çünkü tüm grafiklerin 2 boyutlu olmasını beklerken 3 boyutlu bir resim göründü.

Aynı şeyi gözlemleyenler var mı?

Bu arada yeni harita ağustos ortasında geliyor dediler opel Almanyadan.

Harita yönünü denemiştim evet. Ama bana da tam tersine düz ok daha kolay geldi nedense :) Diğer söylediğiniz 3. boyutla hiç karşılaşmadım. Ama siz söyleyince ben de hayret ettim şimdi :)

Güncelleme konusunda da haklısınız, 10 gün kadar önce servise gittiğimde, "CD500 güncellemesi varsa güncelleyin bir zahmet" demiştim. Akşamleyin aracı teslim alırken, aracımdaki haritanın güncel olduğunu ancak yeni güncellemenin de Ağustos ayında geleceğini söylediler.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Haber için teşekkürler arkadaşım.Harita konusuna sen ve benden başka alaka gösteren pek olmuyor nedense..Şu üç boyut meselesine ben daha hiç denk gelemedim..Sen acaba ayarlarla oynarken farklı bir komut verdinde mi böyle bişeyle karşılaştın acaba??Ağustos dediler demek, çok sevindim umarım aslı vardır haberin..

Verdiğim tek komut harita yönünü sürekli kuzeyden araç yönüne değiştirmek oldu.Bunu herhangi bir navigasyon yönlendirmesi aktif değilken, örnek sistemi ilk açtığınızda, dış halkaya basıp navigasyon seçeneklerinden harita yönü ya da ayarları var.Ordan yaptım.Sonra bir de baktım ki e-5 ten çıkarken perspektif olarak koyu gri asfalt yolu, ufukta bulutlar ve sağa dön oku görünüyor.Resmini çekmeye çalışıcam.

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en kısa zamanda bekliyoruz şimdi meraklandım

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3. boyut olayı ilginç. Aracımda deneyeceğim.

Yeni harita çıkalı iki ay kada roldu aslında. Opel accessories sitesin de linkini gönderdim foruma hatta, ama arada kayboldu. Yeni harita şu an dahi mevcut aslında ama servislerin kendilerinin satın alması ya da Gm'nin göndermesi zaman alıyor herhalde..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsettiğim 3 boyutlu yönlendirme resmi...

http://imageshack.us/photo/my-images/849/navi3dn.jpg/

navi3dn.jpg

Infotainment kullanma kılavuzunun 77. sayfasında hedefe yönlendirme gösteriminde görüntüleme otomatiğini seçince otoban kavşaklarında 3 boyutlu resim gösterilir diyor.Bu sayfa daha önce hiç dikkatimi çekmemişti, hayret doğrusu:)

Aynı sayfadaki iz tutma asistanının ne olduğu hakkında fikri olan var mı?Okun gerisinde nokta nokta çıkmasını sağlıyor sanırım.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

böyle bir uygulama harika olur 2000 tl para veriyoruz ama sıradan 300-500 tl lik haritalardan farkı yok.3 boyutt 14alkiss

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ağustos ortası geliyorsa çok memnun olacağım... Bakalım ne kadar yenilenmiş olacak ??

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et