Cd-Room Kağıt Yuttu ..

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ..  :mad:  benim başıma bu gelenler ne bilmiyorum .. şimdi de aracım cd-room'una kağıt kaçtı .. Daha doğrusu aracıma bindirdiğim ufak bir misafir elinde ki ufak fişi aracın cd-room'umunun içine sokmuş .. şimdi cd okumuyor .. Servise götürdüm , garantiye girmiyormuş , aracın o bölümü toptan sökülüp İstanbul'a gönderilecekmiş , 15-20 gün orada incelendikten sonra masraflar bana ait olmak üzere sorun çözülecekmiş .. Tabi işçilik ve ne gerekirse herşey bana ait .. Kafam karıştı , ne yapsam bilemedim .. Hem aracımın o bölümünün söküleceğine mi üzüleyim cebimden gidecek paraya mı ? Bu işten sıyrılmanın yolu var mıdır sizce , basit bir kağıt kaçması  , onu oradan ben çıkaramam mı ?

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Cd-Room Kağıt Yuttu ..

walla aracı aldıgımdan bu yana 6 ay geçti... sadece bir defa DVD seyretmek için kullandım, onun dışında hiç ihtiyacım olmadı... tabi sizin durumda olmak istemezdim... çok ihtiyacınız yoksa bekleyin derim... cımbız vs ile denediniz mi? belki tam sokamamıştır içine....

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o bölme sabit bence siz uğraşmayın yolunuz bir gün istanbula düşünce kendiniz gösterin tekrar geçmiş olsun

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, kağıt hiç bir şekilde gözükmüyormu? iğne filan yardımıyla bi yoklasanız gözü?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, ince uzun cımbızlar oluyor kendiniz deneyebilirsiniz. Ufak bir el feneri de yardımcı olur.
Aklıma gelen başka bir çözümde elektrik süpürgesi. Belki en azından cd romun ağzına kadar getirebilir kağıdı.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Geçmiş olsun, ince uzun cımbızlar oluyor kendiniz deneyebilirsiniz. Ufak bir el feneri de yardımcı olur.
Aklıma gelen başka bir çözümde elektrik süpürgesi. Belki en azından cd romun ağzına kadar getirebilir kağıdı.

ewet elektrikli süpürge işe yarayabilir.. denemelisiniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cd çaların sökülmesi için önce orta konsolu içine alan dekor amaçlı plastik kuşak sökülecek (cd çalar ekranından vites topuzuna kadar inen havalandırmaları da çevreleyen plastik parça) bunların altında cd çaları tutan somunlar var.

Bu işlemleri çok az kişi kendi yapabilir, servise gidip çok düşük bir işçilik bedeli karşılığında da yaptırabilirsiniz, bu şekilde cd çaları yerinden çıkarırsanız içeri kaçan nesneyi daha rahat görebilir ve çıkarabilirsiniz büyük ihtimalle.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle büyük geçmiş olsun, gerçekten körün taşı gelmiş sizi bulmuş, insanın aklına hiç gelmeyecek bir aksilik.  Kağıdın büyüklüğüne göre, birde oraya nasıl sıkştığına göre değişir, elektrikli süpürgeyle falan çekeyim derken cihaza zarar vermeyin. Ama ufak bir kağıdı çıkarmak içinde koca konsolu sökmekte insanın içine pek sinmiyor doğrusu :( Bence herşeyden önce işinin ehli bir usta bulun ona götürün, o adamların bu tarz sorunlara pratik çözümler bulduklarına şahit oldum, akılları eriyor böyle şeylere.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlarım verdiğiniz fikirlerden dolayı .. Cımbız ve fener aklıma yattı , bilgisayar kasaları için kullanılan o cımbızla deneyebilirim .. Bunun haricinde Adana'da iki tane Opel bayisi var .. Acaba diyorum ne olduğundan hiç haberim yokmuş gibi diğer servise gidip cd-room'umun çalışmadığını söylesem herhangi bir ücret almadan bana yardımcı olabilirler mi ? Sonuçta cd-room'un çalışmaması kullanıcı hatası değil .. Cd takınca ekranda "CD'yi çıkarın " yazıyor .. Sizce nasıl fikir .. ?