cd çalar yerine mp3 çakmaklık(transmitter)

oguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4lü cd çalarım takılıyor.çakmaklığa takılan mp3 lerden almayı düşünüyorum.hangi markayı alayım.ha bi de araca göre fark ediyormu bu çakmaklık.enişteminkini taktım benım arabaya çalışmadı.tecrübelerinizi beklıyorum arkadaşlar...
cd çaları ustaya sordum.hiç uğraşma çakmaklık al dedi.masrafı çok çıkıyormuş

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım çakmaklık mp3 leri 20 ila 80 tl arası değişiyor tabiki kaliteli birşey alman daha iyi olacak 2 senedir kullanıyorum bir sorunda olmadı ama boş frekans bulmak biraz sorun
heleki ankarada dahada zor olacak boş frekans bulamazsan cızırtısı kafanı şişirir
araca göre değişmez hepsi her araca standart olur enişteminkini denedik calmadı diyorsun peki çakmaklık ve teybin frekanslarını aynı yaptınız mı yani çakmaklık örneğin 97,5 teyiptede aynı frekansı ayarladınızmı ayarlamadıysanız tabikide calmaz
ben iki senedir piranha diye bir marka kullunıyorum kendini soğutma özelliği var 2 gb hafızası ve kumandası ve cokta memnunum burası doğubayazıt tüm frekanslar boş
radyolar yok trt radyosu hariç ama ankarada yüzlerce radyo cekiyordur radyo dinlemek daha iyi bence enson cıkan müziklerin hepsini calıyorlar
dediğim gibi boş frekans bulabilirsen ve kaliteli birşey alırsan cd tadı vermesede hemen hemen aynıdır ara ara frekans cızırtısı hariç sorun yaşamazsın

:) :) çokmu uzun yazdım yaaa

Son düzenleme:

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4lü cd çalarım takılıyor.çakmaklığa takılan mp3 lerden almayı düşünüyorum.hangi markayı alayım.ha bi de araca göre fark ediyormu bu çakmaklık.enişteminkini taktım benım arabaya çalışmadı.tecrübelerinizi beklıyorum arkadaşlar...
cd çaları ustaya sordum.hiç uğraşma çakmaklık al dedi.masrafı çok çıkıyormuş
selamlar arkadaşım bence bunlardan hiç alma ses kalitesi cd çaları aratır ses kalitesi radyo ses kalitesinde tabi yinede senin tercihin ben fikirlerimi söyledim.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ses kalitesi arıyosan alma. ama calsın yeter diyosan alırsın. bence onu alacagına cd calarına usb girişi yaptırma gibi bi sansın varsa cd calardan usb uzerinden cal sarkıları daha kaliteli ses cıkıyo hemde takılmıyo

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm çok basit, transmitter almayın. önce ki aracım astra g de fm transmitter ile şehir içinde ne kadar uğraşsamda tam randıman alamadıktan sonra (kanal sayısı çok fazla olduğundan cızırtı ve kanala oturmama sorunu) kaset adaptörüne mp3 player bağlayarak işimi çözmüştüm ve gayette memnun kalmıştım. hem ses kalitesinde herhangi bir değişiklik ya da düşme-bozulma söz konusu olmadığı gibi hem de uğraştırmıyordu. almayı düşünürseniz Philips kaset adaptörü tavsiye ederim. ( o zaman 14 TL ye almıştım + herhangi bir mp3 player - 25-45 TL arası fiyatta farklılıklar göstermekte ya da kaset adaptörü+cep telefonunuz) en ucuz ve sorunsuz çözüm :)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm çok basit, transmitter almayın. önce ki aracım astra g de fm transmitter ile şehir içinde ne kadar uğraşsamda tam randıman alamadıktan sonra (kanal sayısı çok fazla olduğundan cızırtı ve kanala oturmama sorunu) kaset adaptörüne mp3 player bağlayarak işimi çözmüştüm ve gayette memnun kalmıştım. hem ses kalitesinde herhangi bir değişiklik ya da düşme-bozulma söz konusu olmadığı gibi hem de uğraştırmıyordu. almayı düşünürseniz Philips kaset adaptörü tavsiye ederim. ( o zaman 14 TL ye almıştım + herhangi bir mp3 player - 25-45 TL arası fiyatta farklılıklar göstermekte ya da kaset adaptörü+cep telefonunuz) en ucuz ve sorunsuz çözüm :)

Bende ondanda var o daha iyi dediğiniz gibi.transmitter mi_?mp3 çalar kaset mi_?derseniz 2.şık daha uygun

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda aynı düzen var hem cakmaklık mp3 hem kaset adaptörü evet kaset adaptörü daha iyi ama mp3 playerler genelde pilli acık unuttup gidiyorsun gelip aracı calıştırıyorsun hoppala pil bitmiş sürekli pil al dur cep telefonuda denedim onuda her araca binişte tak inerken cıkar arada unutur telefon için geri dönersin jarjlı bir mp player bulsanda jarz işi ama şöyle bir çözümde var çakmaklık mp3 artı kaset adaptörü alırsın ama çakmaklık mp3 ün kaset adaptör giriş olanını bul ondan al yani jarzını çakmaklıktan alsın ne jarz sorunu nede seste kalite sorunu ben şahsen hepsini denedim hatta cep telefonu sesi hoparöden aldığı için biri aradığı zaman telefonu yerinden oynatmadan konuşabiliyorsun arayan kişiyi arabanın hoparlörün sesi gelir aynı sekilde seninde sesin cok net alır bluetoth kulaklık gibi oluyor
ben çakmaklık mp3 kullanıyorum seste gayet net ve kaliteli ilk mesajımdada yazdığım gibi burda radyo frekansı hep boş dolayısıyla seste bozulmalar olmuyor ama ankara radyo frekansları hep doludur ve ses cızırtıları kesilmeler insanı deli eder ki arkadaşta ankarada kullanacı için frekans sorunu çok yaşacaktır en güzel yolu kaliteli güzel cd/usb/sd kart girişli bir teyp almak ama oda biraz masraflı olur

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
torpido gözünde duruyo kullanmıyorum kumandalı işine yararsa 20 lira olur