Çankaya Belediyesi kapı kapı dolaşıp para topluyor!!!

tehanu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asfalt vergisi

ben Ankaraya 2008 yılında taşındım ve bir ev aldım. Dün belediyeden evi aldığım şahıs adına 432 tl asfalt vergisi 2006 yılını da kapsayan bir borç geldi ben o yıllarda burada oturmadığımı söylediğimde görevli borç eve geliyor yeni sahibi sizsiniz siz ödeyeceksiniz dedi.Ben kullanmadığım bir yolun vergisini ki bu borç eski ev sahibinin adına çıkıyor çünkü o yıllarda o burada oturuyor görevli benim adımı alıp borç sizin adınıza gelecek dedi ve gitti ben hala bir şey anlamadım. tekrar o makbuzu düzenleyeceklermiş 2006 yılından bu yana olan borcu benim adıma çıkaracaklarmış bu konuda ben ne yapacağım bilmiyorum bir bilen varsa yardımcı olabilirmi acaba?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hale bak ya şu dünya üzerinde 2. bir memleket var mıdır bu kadar vatandaşını soyan !

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babamlar Keçiören'de Sanatoryum caddesi üstünde oturuyor. Dediğiniz gibi Asfalt parası diye bir ücret aldılar sağ olsunlar....

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırıyorum bir çıkar yol bulmak için, aslında yolun durumunu gösteren resimleri çekip bulabilirsem eskileri ile son halini kıyaslayacak şekilde, mahkemeye gidebilirim.
Daha olmadı artıkAnayasa mahkemesine kişisel olarak müracaat edilebiliyor. oraya taşıyabilirim.
Ama ilk başta tüketici hakem heyetinden yardım istemek gerekli.

Aslında bunlar trajikomik olaylar, gerçekten dünyada böyle bir ülke yoktur.
Daha c.başkanının görev süresini tartışıyoruz mallar gibi.
Ulan bu anayasayı yeni düzenlemedinizmi bunun nesi net değil!!!!
ya 5 yıl yapacaksın ya 7 yıl herneyse böyle belirsizlik olurmu??
Balık baştan kokmuş derlerya.
gerçi bunun ne için yapıldığınıda az çok tahmin ediyorumya neyse konunun yönü değişecek sonra :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akşam aynı yazıdan posta kutusunda buldum yarın bir sorayım belediyeye buradan haberdar ederim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aklımda kaldığı kadarıyla asfalt vergilerinin tebliğ ve tahakkuk tarihleri 2007 yılı idi ve 4 eşit taksitte alınacaktı. Bu sene son taksiti olduğu için atağa geçmişlerdir.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oturduğum sokağa düzgün olmasına rağmen o kadar çok asfalt attılar ki kanalizasyon ızgaraları 30 santim derinde kaldı. giren araba tamponu bırakıyo. paramızla rezil oluyoruz resmen. fırsat bulsam da terketsem şu ülkeyi.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz tuhaf bir olay

şimdi ben bir sitede oturuyorum ana yoldan siteye özel asfalt yaptı karatay belediyesi site sakinleri olarak biz başvurduk takriben 1 ay içinde yolu yaptılar sadece bizim siteye özel 250 metrelik bir asfalt
ama bizden herhangi bir ücret talebinde bulunulmadı daha net olarak ben konyada böyle bir olay hiç duymadım görmedim

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
biraz tuhaf bir olay

şimdi ben bir sitede oturuyorum ana yoldan siteye özel asfalt yaptı karatay belediyesi site sakinleri olarak biz başvurduk takriben 1 ay içinde yolu yaptılar sadece bizim siteye özel 250 metrelik bir asfalt
ama bizden herhangi bir ücret talebinde bulunulmadı daha net olarak ben konyada böyle bir olay hiç duymadım görmedim
Zaten insana ençok koyan yetkililerin yaptığı eşitsizlik uygulamaları değil mi? Ben caddede oturuyorum asfalt parası ödüyorum ama o caddeyi benden fazla kullanan kişilerden devlet 1 kuruş almıyor. Sokaklar caddelere bağlanmıyor mu? Sokaklarda yaşayanlar hergün evlerine gitmek için benim parasını ödediğim caddeyi kullanmıyorlar mı veya ben onların beleş sokaklarında araba kullanmıyormuyum? Caddede oturmanın suç olduğunu artık öğrendim. Emlak vergisi katlamalı, asfalt parası sadece senden, evinini önüne burası cadde diye park yasak, daha neler neler. Büyük konuşmayım ama bir daha cadde üzerinden ev almam, sokağın başındaki ilk apartmandan daire almak en mantıklısı.

Son düzenleme:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten insana ençok koyan yetkililerin yaptığı eşitsizlik uygulamaları değil mi? Ben caddede oyuruyorum asfalt parası ödüyorum amao caddeyi benden fazla kullanan kişilerden devlet 1 kuruş almıyor. Sokaklar caddelere bağlanmıyor mu? Sokaklarda yaşayanlar hergün evlerine gitmek için benim parasını ödediğim caddeyi kullanmıyorlar mı veya ben onların beleş sokaklarında araba kullanmıyormuyum? Caddede oturmanın suç olduğunu artık öğrendim. Emlak vergisi katlamalı, asfalt parası sadece senden, evinini önüne burası cadde diye park yasak, daha neler neler. Büyük konuşmayım ama bir daha cadde üzerinden ev almam, sokağın başındaki ilk apartmandan daire almak en mantıklısı.

valla savaş abi haklısın ne diyeyim ama ben böyle bir uygulamayı ilk defa duydum

mesala bizim dükkanımızın önündeki kaldırımları daha 2 hafta önce komple yenilediler hemde genişlettiler üstüne asfaltıda yenilediler ama kimse gelip bir kuruş para istemedi allah razı olsun belediyemizden çokta güzel bir görünüme kavuştu çarşımız

demekki bu durum belediyeden belediyeye değişiyor konyada para toplama uygulaması olsaydı mutlaka duyardım hiç böyle birşey durmadım