Camlarda Buharlanma...

Uslanmaz_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 97 Vectra B1 Kullanıyorum.Malum Havalar Soğuk.Geçen Şehirlerarsı Yol Gittim..Araçta 4 kişiydik ve ben 5dk klimayı kapatamadım...aracım tüm camları aşırı derecede buğulanıyor..okadar buğulanıyorki damla damla su damlıyor sunroof dan...

Sanayide biri baktı varsayım üzerine konuştu klimada kaçak vardır komple sökülmesi gerekiyor göğüs ün dedi..Arkadaşın canı sıkılmış keyif arııyor heralde...

Siz ne önerirsiniz bu konuda??? Şimdiden teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi yiyici imis..diyelim...o usta...
arkadas bu konularda sikayetler gecti burda belki vectra b degil ama sonucta ayni hatalar...
aracin polen filitresi yapar..arti polen filitresinin orda oluk var disaridan yagan yagmur vs...akmasi icin orasi tikanmis olabilir... yani klima asla...
baska ustaya git veya polen filitreni degistir kendin yapabiliyorsan..
orayi ac ve bak su birikintisi varmi..

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının bagaj halısını falan kaldır. stopların oralara falan iyice bak bakalım su veya nem varmı varsa sil kurula. bu dediğimi bagajdan başlayarak su alabilecek heryere yap. bendede aynı sorun vardı bagaj stoptan su alıyomuş etrafını silikonladım geçti artık sorunum yok.

birde polen filitren eski ise değiştir. havalandırmadada; havalandırma, havayı içerden değil dışardan alsın. dediklerimi dene sonuç alacağını düşünüyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının bagaj halısını falan kaldır. stopların oralara falan iyice bak bakalım su veya nem varmı varsa sil kurula. bu dediğimi bagajdan başlayarak su alabilecek heryere yap. bendede aynı sorun vardı bagaj stoptan su alıyomuş etrafını silikonladım geçti artık sorunum yok.

birde polen filitren eski ise değiştir. havalandırmadada; havalandırma, havayı içerden değil dışardan alsın. dediklerimi dene sonuç alacağını düşünüyorum.
:good::good:
:good: aynen birde ic dis sirkulasyon kapagi ice ayarli ise yapar..dügmeye bas ses duyarsin plop diye eger duymnuyorsan o kapak bozuktur..
ama dedigim gibi klima da kacak aslaaaaaa...
ustan yamuk birine,paraciya benziyor ... kusura bakma:kop:

Uslanmaz_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar burası elazığ.. gerçek usta yok burda.. atıyorum adam sorun göğüste diyor göğüsü açıyor hiçbişey yapmadan kapatıyor..sorun bitti yaptım diyor.. parayıda fazlasıyla alıyor.... yan komşunun arabasının el freni donmuştu sırf burdaki ustalara para vermemek için 100 km öteden malatyadan usta çağırdı 2 katı para verdi.. düşünün artık...

Belli ki bu konuda tecrübe sahibisiniz.. dediklerinizin hepsini uygulayacam sabah... bakalım ne olacak.. teşekkür ederim tekrardan arkadaşlar

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarda söylenenler olabilir özellikle arabanın içinde ıslak biryerler olması kuvvetle muhtemel ama herşeyi yaptını sorun çözülmedi ise en son seçenek vantilatör peteği kalıyor eğer delinmiş veya tıkanmış ise ön göğüsün sökülmesi gerekir temiri için

mertkan67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßuğuyu onleyen özel ıslak bezler yada spreylar var 5 6ay etkisi oluyor kullandım yani.Denemenizde fayda var.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dışarı dan hava almasını önleyen hava silkülasyon dügmesi var. o kapalı konumda kalmış ise yani araç dışardan hava almayıp içerdeki havayı dolaştırıyorsa bundan da yapar. bazen dügme takılı kalıyor veya ampülü patlıyor fark etmeyebilirsin.