camdan gelen su

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yağmurdan sonra araç ıslak haldeyken kapıyı açtığınızda aracın tavanında biriken su damlaları koltuğunuza damlıyor mu? Benim damlıyor ve bu çok canımı sıkıyor.aynı şey bagaj kapağını açıncada oluyor.kapıların üstkenarı hizasına gelen yer tavan da eğimi çok fazla sanırım bundan kaynaklanıyor...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: camdan gelen su

bu bir sorun değil bence  özellikle bagajda  benimde oluyordu, ama bir zararı olmadı.
yalnız ön kapıdan girdiğini hiç hatırlamıyorum, ve işin kötüsü  zamanla koltuğa damlayan yağmur damlaları koltuk  tozlandıkça  iz yapacaktır.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yan kapılardan değil ama aracı yıkattıktan sonra bagajı açtığımda bagaj bölmesine azda olsa damlayabliyor,bunun için o kısmı hemen kuru bezle alıyorum. O kenardaki siyah süngerler suyun iyice içeri girmesini engelliyor.

Benimde birşey dikkatimi çekti, daha önce konuşuldumu bilmiyorum, sağ ve sol kapıyı açtığınızda kapının altında ileride küçük bir boşluk kısım var, ve o kısımın olduğu yer sürekli 'sarımsı, pas renginde' duruyor, birincisi o boşluk nedir acaba, ikinciside o boşluktan kapı içine su alma ihtimali varmıdır? Sarı rengi gördüğüm için biraz endişelendim doğurusu.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Yan kapılardan değil ama aracı yıkattıktan sonra bagajı açtığımda bagaj bölmesine azda olsa damlayabliyor,bunun için o kısmı hemen kuru bezle alıyorum. O kenardaki siyah süngerler suyun iyice içeri girmesini engelliyor.

Benimde birşey dikkatimi çekti, daha önce konuşuldumu bilmiyorum, sağ ve sol kapıyı açtığınızda kapının altında ileride küçük bir boşluk kısım var, ve o kısımın olduğu yer sürekli 'sarımsı, pas renginde' duruyor, birincisi o boşluk nedir acaba, ikinciside o boşluktan kapı içine su alma ihtimali varmıdır? Sarı rengi gördüğüm için biraz endişelendim doğurusu.

yanılmıyorsam o boşluk aracı yıkadıktan veya yağmurdan sonra camlardan kapı içlerine sızan suların tahliyesi için yapılmış

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:

Ben her yıkama sonrası tahliye deliklerini özenle temizliyorum, sözü açılmışken size de öneriyorum mutlaka temizleyin o delikler tıkanmaya çok müsait ve ilerleyen zamanla biriken su vb pasa neden olabilir.

Sarımsı lekeler sanırım arabanın fabrikadan çıkıp stoklarda zarar görmemesi için atılmış olan "mum"

Geçen yağını değiştirirken benzer izi alt takımın bazı yerlerinde de gördüm ustaya sorduğumda mum dedi, birazdan arabayı yıkayacağım tekrar bakar yazarım.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler sn.çellocu ve Tolga Bey,

O sarımsı lekeler aracı ilk aldığımdan beri var, her yıkamada gözden kaçırıyorum malesef. Verdiğiniz bilgiler içi sağolun, ne olduğunu öğrenmiş oldum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi basınçlı makinamı kapı camına deneme amaçlı yakın tuttuğumda içeri giremese de fitillere (camın iç tarafında kapının üst köşesindeki kadife fitil) azıcık ulaştığını gördüm, yani yıkamacılardaki çok yüksek basınçlı makinalarda suyun içeri girme ihtimali var..

A

aktaş

Bilgi Girilmemiş

dediğiniz gibi kapı içindeki kadife fitillere bnmde yıkama esnasında su geliyor

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana göre çok önemli bir detay değil, zaten üretici firmalar ve otomobil lastiği firmaları basınçlı makinayı araca / lastiğe fazla yakın kullanmayın diye uyarıyorlar..

sorumen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

031blaa
ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 15 SENEDİR OPEL KULLANIYORUM SON 3 ARACIMDA SIFIR ALINMIŞ ASTRA DİZEL İDİ EN UZUN BİNDİĞİM ARACI 5 SENE KULLANDIM.
ŞU ANDA ASTRA J 1,3 DİZEL ENJOY ARAÇ ALDIM FAKAT GEL GÖRKİ H KASALARDA OLAN CAM SIKIŞTIRMA EMNİYET SENSÖRÜ YOK YANİ CAMA BİR ÇOCUK ELİNİ KOLUNU KAFASINI SIKIŞTIRSA DAHİ KOPARACAK ŞEKİLDE KAPANMAYA DEVAM EDİYOR BÜYÜK EKSİKLİK....
YAMURLU HAVALARDA ÖN CAMLARDAN HERHANGİ BİRİMİ BİR PARMAK BİLE ARALAYAMIYORSUNUZ. ÖNCAMDA TOPLANAN SUYUN HEPSİ AÇIK KISIMDAN İÇERİ GİRİYOR. ABARTMIYORUM HANGİ ARACA BİNERSENİZ BİNİN DOĞAN SAHİN DAHİL ÖN CAMDAKİ SU İÇERİ GİRMEZ...
ARAÇTA KÜLLÜK YOK VE ÇAKMAKTA YOK YERİ BOŞ...
BUNLAR DIŞINDA GENELDE İYİ GÖRÜNÜM VE KONFOR MÜKEMMELE YAKIN AMA BENCE İLK İKİ EKSİKLİK ARAÇ DEĞİŞTİRMEYE SEBEP OLACAK NİTELİKTE... BENCE H KASA 1,3 CDTİ PERFORMANS HARİC DAHA KULLANIŞLI VE DAYANIKLI BİR ARAÇ
ALLAH HERKESE KAZASIZ BELASIZ BİNMEYİ NASİP ETSİN.........