cam silecek

semyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam silecekleri eskisi gibi temizlemiyor bugulu brakiyor cami.2 gün önce arabanin ilk bakimini yaptirdim silecekleri degiştirelim dediler 190 tlye kabul etmedim.daha ucuz bi yolu varmidir

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cam silecek

Orjinal değil de yan sanayi düşünebilirsiniz. Hepsiburada'dan önceki aracım için alıp kendim takmıştım. Toplamda 60-70₺ falan tutmuştu. Ayrıca sileceklerden ben de çok şikayetçiyim, 15.000 bakımı için gittiğimde söylemiştim teslim alırken kontrol etmeyi unutmuşum. Ayarını iyice bozmuşlar, kolu çektiğimde soldaki resmen boşluğa fışkırıtıyor suyu, bugün uğraşıp düzeltmeyi denicem.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ilk bakımda daha bir yıllık araçta nasıl oluyor da silecekler yipraniyor anlamıyorum.  Benimkiler tek bir iz bile bırakmıyor,  son derece temiz siliyor.

Alimertx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir yıl oldu benim silecekler de yıprandı hem güzel silmiyor hemde silerken garip garip sesler çıkarıyor... Bosch ailecekleri deneyeceğim..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Ilk bakımda daha bir yıllık araçta nasıl oluyor da silecekler yipraniyor anlamıyorum.  Benimkiler tek bir iz bile bırakmıyor,  son derece temiz siliyor.
Abi benim arabada 3 yillik silecekler piril piril.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Abi benim arabada 3 yillik silecekler piril piril.
Kapalı otoparkın faydaları. Bir 3 yıl daha gider sizinki Bülent bey.
Bişey merak ediyorum bu arada silecekler çalıştıktan sonra eğer 15 20 sn tekrar çalışmamışsa küçük bir hareket yapıyor. VW perde olan bir özellik var silecek yönünü değiştiriyor araç uzun süre şölen tarafta kalmaması için bizde de var mı acaba bu özellik. Kitapçığa baktım ama bahsetmiyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Kapalı otoparkın faydaları. Bir 3 yıl daha gider sizinki Bülent bey.
Bişey merak ediyorum bu arada silecekler çalıştıktan sonra eğer 15 20 sn tekrar çalışmamışsa küçük bir hareket yapıyor. VW perde olan bir özellik var silecek yönünü değiştiriyor araç uzun süre şölen tarafta kalmaması için bizde de var mı acaba bu özellik. Kitapçığa baktım ama bahsetmiyor.
Tam emin degilim kucuk bi oynama yapmasindan bahsediyorsaniz  sanirim sileceklerin cama yapismamasi icin tasarlanmis.
Ama yön degistirmesi nedir anlayamadim.

engin9103

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Tam emin degilim kucuk bi oynama yapmasindan bahsediyorsaniz  sanirim sileceklerin cama yapismamasi icin tasarlanmis.
Ama yön degistirmesi nedir anlayamadim.

Ben bu ufak oynamayı sensörle alakalı diye düşünmüştüm hep. Silecekler kendini hazır durumda tutuyorken sensör silinecek su olmadığı komutunu iletiyor ve silecekler hazır konumdan pasif konuma geçiyor diye düşünüyordum, bilmiyorum yanlış mı :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

engin9103 link' Alıntı:
Ben bu ufak oynamayı sensörle alakalı diye düşünmüştüm hep. Silecekler kendini hazır durumda tutuyorken sensör silinecek su olmadığı komutunu iletiyor ve silecekler hazır konumdan pasif konuma geçiyor diye düşünüyordum, bilmiyorum yanlış mı :)
Bu bizim araçlar için böyle ancak vw için aracın silecekleri küçük bir şekilde harekett ediyor sensör açık ve araç çalıştırılıyor ise silecekler cama yapışmasın diye bizde yok bu özellik diye biliyorum