cam önündeki ızgara temizliği

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
herkezin şikayetçi olduğu bu yere ağaç yaprakları feln dolar temizlemesi bi dert olur.
bende bu temizliği yaparken biraz detaylı yapayım dedim ve oradaki plastik korumayı çıkarayım dedim çıkartması çok kolay.. sileceklerin süpürgesini sökerek çıkartabilirsasiniz. toplamda 4 adet cıvata sökülüyor.
içerden çıkan birikmiş toz toprağa inanamadım. oraya fidan dikilse nerdeyse yetişecek. arabayı çekişten düşürür o derece çoktu.
neyse kısaca nasıl söküleceğini özetlicek olursam.
önce fitili söküyoruz ardından sileceklerin cıvatasını kapatan plastik tapaları var onları sökün. altından çıkan somunları söküyoruz. 2 adet somunu söktkden sonra silecekleri çıkartıyruz.
son olarakda aynı yerde büyük plastik somun var onları da sökdükden sonra plastik kapağı yerinden çıkartabilirz.
işlem bu kadar basit.......
fotoğrafda işaretlediğim 1,2,3 numaralı şeyler nedir bilemedim. bilen varsa bi desede öğrensek..
kolay gele

Uploaded with ImageShack.us

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ii olmş soketi bilmiyorum ama diğerleri motordan vakum alan parçalar diye biliyorum

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen ecu beynini sökmek için o ızgarayı söktüm içinden hayvan gibi bir taş çıktı bende tozunu toprağını aldım.o soketi bende gördüm ustaya sordum o dizellerde kullanılan bir parçaya aitmiş.bizimkinde öyle boş dururmuş...Eğer oraya takılan bi parça olsaydı ben alıp takacaktım :D

birde benim tesisat sağ taraftaki plastiğin oradan alt tarafa gidiyor.daha değişik