cam filmi 2014

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternette opelim.net dahil birçok sitede okudum ama anladığım kadarı ile yasal değişiklikler olmuş misal bağzı kaynaklar 1, 2, 3 olarak derecelendirilen filmler oldugunu arka camlarınıza 2 nolu filmi çekebileceğinizi söylemiş kimi film filmdir olmaz demiş.

2013 model corsa sahibiyim arka camlarım manuel. Arkacamlarıma film çektirmek istiyorum garantiyi etkilermi cezası olurmu ? Eski bir konu olsada cevapları değişmiş eski cevapların kaldırılması gerektiğini düşünüyorum tabiki eğer doğruluk yanında hata taşıyorsa. Forumumuz dahilinde 2009 yılından kalma cevaplar var.Herkeze selamlar saygılar...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Garantiyi etkileyeceğini sanmıyorum, çok saçma olur.
Ceza konusu polisin vicdanına kalmış biraz.
Ama ben olsaydım yan camlara 1 numara ve arka cama 2 numara film atardım.
Öyle güzel oluyor.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski yeni her şey aynı değişen bir şey yok. film kanunen kaç numara olursa olsun yasak.
ceza konusu polise kalmış bir şey.
film garantiyi etkilemez.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu konu hakkında en doğru cevabı alabilmek için; bulunduğunuz yerdeki trafik bürosuna dilekçe ile başvurursanız onlarda size resmi kanaldan yazılı olarak cevap verirler.

Şahsi görüşüme göre cam filmi yasal olsaydı TÜV Türk muayenelerde bu durumu hafif kusur olarak değerlendirmezdi.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1 ay kadar evvel berberde bir trafik polisiyle karşılaştım ve durumu sordum. Ben film numarası bilmem araç içi görünmüyorsa ceza yazıyorum dedi.

Dedim çok hafif olursa 1 derece içi görünüyor dedim ve ben koyuluğa bakmam aracın içindekileri görüyorsam zaten durdurmuyorum, bahsettiğin koyuluk çok hafifse zaten içeri görünür dedi.

İsteyen şansını dener isteyen kanunlara uyar, bir kontrolden rahatça geçilir diğerinde araç belki bağlanır, gerçek birşey var ki yasak.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka kapılardaki camlar artık serbest diye biliyorum. fakat koyuluk derecesi 2 olmalı max. zaten bazı araçlarda artık arka kapılar koyu renk camlara sahip.ön kapı camları ve arka bagaj kapağı camı film yasak.fakat sıcak illerde yaşıyorsanız 1 numara yaptırılabilir.
polisi gördüğünüzde gece ise iç ışığı yakın gündüz ise ön camları açınki sizi görebilsin...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka kapılardaki camlar artık serbest diye biliyorum. fakat koyuluk derecesi 2 olmalı max. zaten bazı araçlarda artık arka kapılar koyu renk camlara sahip.ön kapı camları ve arka bagaj kapağı camı film yasak.fakat sıcak illerde yaşıyorsanız 1 numara yaptırılabilir.
polisi gördüğünüzde gece ise iç ışığı yakın gündüz ise ön camları açınki sizi görebilsin...

Bende aynı şeyi düşünüyorum. 4 kapı ve arka cama 1 numara en hafif olanından yapılırsa içerisi zaten çok rahat görünür ve güneşten %60 korunmuş olunur. Kontrol esnasında da uygun bir şekilde güneş için yapıldığı belirtilirse sorun olmaz bence. Ben şuan aracımda 3.5 yıldır 3 parça bod perde kullanıyorum ama tüm camlarda film olayı ayrı birşey.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha serbestlik yok. ancak çalışmialar yapılıyor. Bildiğim kadarıyla 2014 yılı içerisinde çıkarılacak olan bir kanun ile arka camlar sadece kanun kapsamında serbest bırakılacak enerji tasarrufu kapmsaında ama tabi bununda belirli kriterleri olacaktır.