Cam çevresi kromlarda matlaşma

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cam çevresi kromlarda matlaşma

Şahsi görüşüm sudaki kireçten kaynaklandığı...
O lekeler güneş altında durunca geçmeyecek hale geliyor.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kolayla silmeyi deneyin çelik jant parlatmak için kullanan bir arkadaşım vardı işe yarayabilir ama kola yeni olsun yani gazı kaçmamış.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım şuanda serviste,çıksın ben bişekilde çözücem bu olayı:)başta şaka yaptım ama cifi bi denicem..banyoda falan muslukları iyi partalıyor,sonuçta onlarda krom kaplama...tabi  kaplamanın ömrünü kısaltır bencede ama bi denemek gerek...:=)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cif sert bir temizleyici. Çizer gibime geliyor. Kolayı deneyin bence. Ben araç üzeri komple çam reçinesi olmuştu başka şeyler çıkarmadıydı kolayla tüm aracı temizlemişti o arada çıtaları da iyi parlatmıştı. Reçineyi çıkaran şey kireç lekesini de çıkarır gibime geliyor. Pamukla nazikçe sil ufak bir yeri çıkmazsa afiyetle içersin boşa masraf etmezsin.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Cif sert bir temizleyici. Çizer gibime geliyor. Kolayı deneyin bence. Ben araç üzeri komple çam reçinesi olmuştu başka şeyler çıkarmadıydı kolayla tüm aracı temizlemişti o arada çıtaları da iyi parlatmıştı. Reçineyi çıkaran şey kireç lekesini de çıkarır gibime geliyor. Pamukla nazikçe sil ufak bir yeri çıkmazsa afiyetle içersin boşa masraf etmezsin.
cifin içinde kuma benzer partiküller var haklısınız kesin çizer...suda iyice eritip pamukla silmek işe yarayabilir..
kolayıda başka bi arkadaşımız dener artık:)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kola bir işe yaramıyor ve ayrıca sorunun kaynağı ya yıkamacıdaki köpük yada kuyu suyu kullanımı ile alakalı, bendede kötü şekilde mevcut bu lekeler yeri gelmişken söyliyeyim veliefendi hipodromunun karşısındaki po'da sakın yıkatmayın aracı  :)