Cam Açılırken Gelen Gıcırtı??

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim başlıkta da belirttim, sağ ön kapıda cam açılırken yarısında yağsız kapı benzeri gıcırtı geliyor ve geri gidiyor ses. Nedendir bu? Ne yapmalıyım?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O sesler bendende geliyor ancak birşey fark ettim araç ne zaman kavurucu güneşin altında uzun süre kalsın o sesler geliyor sanırsam güneşin sıcaklığı plastik fitilleri sıkılaştırıyor ama araba uzun süre gölgede kalınca böyle bir sorun hiç olmuyor .

Sende dene istersen camlar eğer gölgede uzun süre kalmasına rağmen gıcırtı yapıyorsa servise git cam fitillerini kontrol ettir olmadı yenisi ile değiştir çok pahalı birşey değil zaten

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cam yarım açık konumundayken cam kapatma düğmesine bir tık bas, yani camı biraz yukarı kaldır. ses kesiliyor mu bak? eğer kesiliyorsa kapı içinde krikonun ayarı gevşemiştir sıkılması gerekir.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uğur araç garajda dostum.

Evet denedim yukarı kaldırırken bi şey yok, sadece inerken problem. Kapıyı mı sökeceğiz şimdi :/

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Gıcırtı için; Cam fitillerinin arası zamanla aşırı şekilde kirleniyor. Fitillerin arasına sabunlu su sık, ses kesiliyorsa fitillerin arasını iyice temizle uzun süre ses mes kalmaz.

Camı yarım açtığında, araç hareket halinde iken camlardan tıkırtı tarzı ses geliyorsa; Bahadır'ın dediği gibi kriko aksamına bakım yapman gerekir.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günaydın. Seyir halinde olması yada durması fark etmiyor, 5 kere açıp kapattım değişen bi şey olmadı. İnerken ses var çıkarken gayet hoş çıkıyor yukarı. Ama belli bi noktada bunu yapması garip geldi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Haşmet sabunlu sudan fayda görmedin mi? Sıvı sabunun içine su ekle (ama çok fazla su koyma) bir fıs fıs yardımı ile fitillere özellikle de cam sıyırma fitili denilen camın kaporta ile birleştiği alt kısımdaki dış fitile bol sol sıkkı orada biriken tozlar ıslansın.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabunlu su işe yaramadı. muhtemelen Bahadir abinin dediğini yapıp kapıyı sökücez :(

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fitillerin içine wd 40 sıkın ve camı aşağı yukarı indir kaldır yapın.

DweLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de onu deneyeceğim Ethem Ağabey teşekkür ederim :)