c-max nasıl bir araç?

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,bir yakınım 2006 model c-max almak üzere ama c-max hakkında bilgimiz yok.Araç 2006,dizel,otomatik,29000 km'de...Genel anlamda araç temiz ama bir dostum,2006-2007 yıllarında üretilen c-max araçların avrupa montajını almamızı tavsiye etti.Türk montajında sıkıntı varmış.Bilgisi olan varmı arkadaşlar.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadar ile Ford otomatik şanzımanın da sorun yaşadığı için geri çekti diye biliyorum. Fakat çok emin değilim. Araştırmanızda fayda var. Bunun haricinde bir arkadaşım c-max de el freni ile alakalı bir sorun yaşadı. C-max lerde el freni elektronik. Servis ciddi bir fiyat çekmişti. Sonrasında megane ile aynı kartı kullanıyormuş. Uygun fiyata hallet tirdi ama 1 hafta aracı el freni yüzünden kullanamadı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ünal hiç C-Max kullanma fırsatım olmadı ama emekli bir komşumda manuel vitesli C-Max var (aracın ilk sahibi) aracından çok memnun, yakıt tüketiminin ve servis bakımlarının makul seviyelerde olduğunu söylüyor. Şehir içi ve uzun yol kullanımları çok rahatmış, içi de oldukça geniş. Bana göre C-Max tavsiye edilebilir araçlar arasında listenin başlarında yer alır.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar bende bakıyorum, çocuklu aileler için güzel bir araç. Avrupa olanları TR dekilerden dolu. Yani Avrupa Trend paket olanlar, buradaki Ghia gibi. Şu aralar fiyat olarak çıkamadığım için beklemedeyim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aile aracı tabiri ile piyasada bilindik markalardan olan bir araç. Fakat 2012-2015 arası otomatik vites yok bildiğim kadarıyla.

Düz alınacaksa tercih edilebilir belki ama bu tip kasayı yıllardır üreten ve yurtdışı gurbetçilerimizce daha çok Renault Espace yada Grand Scenic kullanılıyor.(azda olsa Ford Galaxy,S-max' da gördüm). 1.5 dizel, otomatik, cam tavan full modeli var. Bence Grand Scenic bakılabilir.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şöyle forumlara göz attım biraz. Sonuçta bendeki bilgi 5-6 yıl öncesinin bilgisi. Fakat değişen bir şey yok hala C-Max cvt şanzımandan uzak durun diyor herkes.

Onun haricinde kullanıcılar araçtan oldukça memnun. Dolayısı ile şanzıman işini iyice araştırın.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayınpederimde var 2008 model düz vites 1,6 lt dizel. Gayet geniş, ferah bir araç. Otomatik olarak yorum yapmayım ancak ben olsam makyajlı olanlardan alırdım. Daha agresif bir görüntüsü var aracın.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel manuel kullanmıştım. İçi çok ferah. Aracı sürmesi de çok keyifli. Yumuşak direksiyon, yumuşak vites geçişleri makul düzeyde performans. Tam bir aile arabası. Akrabam aracı iki sene kullandı. İki sene içinde sadece elektriksel bir arızası oldu. El freni elektronik olduğu için elektrik gidince El freni dahi çekemedi. Sorunu halletmesi de çok maliyetli olmamıştı diye hatırlıyorum. Aracın tek sorunu altının çok alçak olması. Onda cmax varken bende vectra vardı. Benim arabanın altını sürmeden geçtiğim her engelde cmax surtuyordu. Alırken altından bir bakın derim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
9 yaşında 29000 km garip değil mi

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.... Aracın tek sorunu altının çok alçak olması. Onda cmax varken bende vectra vardı. Benim arabanın altını sürmeden geçtiğim her engelde cmax surtuyordu. Alırken altından bir bakın derim

Aynı sorunu bende duymuştum, dingil mesafesi uzunmuş, o yüzden sürtme oluyormuş.