bursadan katılanlar...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam, gelirim Saner Abi :) de bizimkilerden ses soluk çıkmıyor?Nerelerdesiniz?Bak araba fuarı da var..Yok mu gelecek, gidecek?Gerçi opel katılmayacakmış..Hyundai katılmayacakmış..Fiat katılmayacakmış.. :confused:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
easy tronic cok sorunlu bursadan Gökhan vardı çocuk sattı ıllallah ettı ıkı kere beyın tamır oldu arabası çorsa c 2007 km 70 bınde ıdı yorulmamış araçtı şans ışı performans arıyosan manuel tokatlıycan vıtesı gerısı hıkaye japon dönüş bıle yapası geliyor ınsanın bır mekanık elektrık arızası versın ya hata yok denecek kadar sayılır mesela hondada :D

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Söylediklerine katılıyorum ve ben de arkadaşımda (astra h 1.3cdti) da kullanmıştım..Performans arayan, tam otomatik vites arayanlar için uygun bir tercih değil..Zaten vites tam otomatik değil..Yarı otomatik..Misal yokuş kalkışında kaçırma oluyor,tam otomatiklerden daha uzun vites geçiş aralığına sahip..Yani bu mesela DSG de çift kavrama var...2 vitesten biri 1-3-5 i diğeri 2 ve 4 ü sürekli hazır tutuyor..Bu easytronic in DSG ile alakası yok dediğim gibi tam otomatik bile değil..Fakat otomatik vitesten daha ekonomik..Donanım paketine göre hill holder ı alabilirsin..Yine otomatiklerin kaygan ya da buzlu zeminlerde seyirlerine göre daha sağlıklı olduğunu da duymuştum..Kısaca; bu vites çift kavrama değildir..Bir halta yaramaz diyerek iddialı bir çıkış yapınca ben de kendimi tutmadan easytronic başka dsg başka falan dedim..Yani senin aradığın hem performans hem tam anlamıyla otomatik vites rahatlığı ise zatn bu vites senin için uygun değil demek istedim daha üstrupluca söylemem lazım gelirse..

Benim için uygun olup olmaması önemli değil ki ben zaten şu an otomatik araç alacak olsam kendime,Opel ve Toyota dışında bütün markaların otomatik vitesini alırım. Sadece diğer konuda Honda ile Opel'in otomatiğinin karşılaştırılması ve hala Honda'nın karşısında Opel'in övülmesi garip. Bizde zamanında Opel'e bindik ama hiç bir zaman marka fanatikliği yapmadık.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim için uygun olup olmaması önemli değil ki ben zaten şu an otomatik araç alacak olsam kendime,Opel ve Toyota dışında bütün markaların otomatik vitesini alırım. Sadece diğer konuda Honda ile Opel'in otomatiğinin karşılaştırılması ve hala Honda'nın karşısında Opel'in övülmesi garip. Bizde zamanında Opel'e bindik ama hiç bir zaman marka fanatikliği yapmadık.

Sen derken diğerlerini kastediyordum zaten..Bunun yanında sendeki a4 ün arka koltuğunu kaldır ve altında bak bakalım koltuk ısıtma tesisatı için kablo ya da ekipman var mı?Yine kaldırdığında tekrar bak,ses ve ısı yalıtımı için 3.5 cm elyaf malzemesi görecek misin?Bunlar opelde mevcut..Yine aracındaki ön ve arka ledlerinin ömrünün 3.5 yıl ortalamaya sahip olduğunu biliyor musun?Hatta sana 2 tane plaka verebilirm eğer istersen,bu araçlar bursa'da,arka stoplarının ledleri patlak...Bir araba piyasasına bak; EURO ile satın alınan A3 ler A4 ler ya da C hatta kassan D sınıfı araçların fiyatına satılan hangi marka ticari araç var caddy den başka?Üstelik bu araçların dizelleri 100 binden sonra iflas ediyor..GM ve Fiat ortak işbirliği ile üretilen 1.3 cdti motorlu doblo ve combolar ise 170 binde aynı arızaları veriyor....Üstelik senin aracının piyasası belki 78-100 bin arası eksik donanımlarına rağmen. (S leri saymazsak) vw araçları yine comfortline hatta trendline golf ve passatlar bile 70 bine satılıyor..Bana kalırsa hayatımda tanıdığım en büyük kapitalist firmalardan biri de vw group tur...Tamam, araçlar iyi ama asıl fanatizm vw ve araçlarına yapılıyor...Yine saçmaladın,nereye geleceksin? diyebilirsin...Gelmek istediğim; son cümlene cevap...Yani bence bu yüzden opel fanatikliği hakediyor.. Bize yıllardır mercedes ayarında otomobiller üretiyor..Şimdiki aracımı ben 22 ye aldım..Peki bu donanımda aynı passat (varsa) ne kadar tutardı alacak olsa idim?

Velhasıl; eğer tek ölçü şanzıman ise o zaman sana katılırım ama şanzıman dışındaki durumlarda benim oyum opele ki ilgili konuda da zaten yorumlarım bu yönde idi..

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Sen derken diğerlerini kastediyordum zaten..Bunun yanında sendeki a4 ün arka koltuğunu kaldır ve altında bak bakalım koltuk ısıtma tesisatı için kablo ya da ekipman var mı?Yine kaldırdığında tekrar bak,ses ve ısı yalıtımı için 3.5 cm elyaf malzemesi görecek misin?Bunlar opelde mevcut..Yine aracındaki ön ve arka ledlerinin ömrünün 3.5 yıl ortalamaya sahip olduğunu biliyor musun?Hatta sana 2 tane plaka verebilirm eğer istersen,bu araçlar bursa'da,arka stoplarının ledleri patlak...Bir araba piyasasına bak; EURO ile satın alınan A3 ler A4 ler ya da C hatta kassan D sınıfı araçların fiyatına satılan hangi marka ticari araç var caddy den başka?Üstelik bu araçların dizelleri 100 binden sonra iflas ediyor..GM ve Fiat ortak işbirliği ile üretilen 1.3 cdti motorlu doblo ve combolar ise 170 binde aynı arızaları veriyor....Üstelik senin aracının piyasası belki 78-100 bin arası eksik donanımlarına rağmen. (S leri saymazsak) vw araçları yine comfortline hatta trendline golf ve passatlar bile 70 bine satılıyor..Bana kalırsa hayatımda tanıdığım en büyük kapitalist firmalardan biri de vw group tur...Tamam, araçlar iyi ama asıl fanatizm vw ve araçlarına yapılıyor...Yine saçmaladın,nereye geleceksin? diyebilirsin...Gelmek istediğim; son cümlene cevap...Yani bence bu yüzden opel fanatikliği hakediyor.. Bize yıllardır mercedes ayarında otomobiller üretiyor..Şimdiki aracımı ben 22 ye aldım..Peki bu donanımda aynı passat (varsa) ne kadar tutardı alacak olsa idim?

Velhasıl; eğer tek ölçü şanzıman ise o zaman sana katılırım ama şanzıman dışındaki durumlarda benim oyum opele ki ilgili konuda da zaten yorumlarım bu yönde idi..

A4'ü satalı 6 ay oluyor falan bizden sonra 2 sahip daha değiştirdi plakası CBK59,denk gelirsin elbet hiç bir ledlerinde,stoplarında vs. patlama olmadı çok şükür yeni sahipleriyle aram iyi değil,memnunlar mı bilmiyorum ama biz ve bizden sonra ki sahipleri çok memnundu. Şu an BMW 3.20D ve Opel Corsa C'miz var Bursa'da,dediğin konuda haklı olduğun taraflar var Opel daha uygun fiyata daha üst sınıf donanımlar sunuyor fakat Corsa C'nin çıkardığı masraflar bizi bezdirdi iyice. Antep'te Partner Tepee'ye biniyorum 65.000'de 4 ay önce aldım arabayı şu an 82.000'de. Sadece yağ filtre değiştirdim maşallah hiç bir arıza çıkmadı arabada. Corsayı alalı da 3 ayı geçmemiştir,3 bin TL'den fazla masrafımız oldu. Bilmiyorum belki bizde ki Corsa sıkıntılıdır fakat aslında geleceğim konu şu; Opel bu kadar sık arıza yapan bi arabayken,neden hala bu kadar fanatiksiniz? Gözlemlediğim kadarıyla sürekli sorun çıkaran başka Opellerde mevcut. Sadece donanım yüzündense varsın donanım olmasın sorunsuz bi arabam olsun. 99 model Astra G'miz vardı,o da aynı şekildeydi.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
araba işi bıraz şans çorsa c kendı kendıne gıttıgını bılıyorum arabayı zor yakaladık el frenını zor cektık park konumda calişkene araba kendı kendıne gıttı ezıyordu bizi valla:D
sorunsuz araba ıstıyosan japon bıncen almanlar hep yıyıcı bır evın yedıgını yıyor 2005 den berı astra g bınıyorum ve cevremdekıler gördüğüm kadarıyla tecrübe ettım sorunsuz japon grubu :)
serdar alt yapı güzel bırakmışlar orda lafım yok ılerıye dönuk donanım aktıflessın dıye wv de aynı bmv gözlemdıgım kadarıyla artık turkıye 3 dünya ülkesi görünerekten özellikler sınırlı gönderiyorlar kardesım her firma cakal olmuş:)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de araba şans isi Burak Abi..Bizim anlaşamadığımız nokta, söylediklerimizi gerekçelendirmek ya da birbirimizin yorumlarının, birbirimizin yorumlarını tatmin edememesi..

Sen a4 te sorun yaşamamışsın; ben yaşayan çok demiyorum ama (çünkü a4 sahibi3-4 kişiyle tanışıklığım var) gördüm...Çok fazla lafı uzatmadan; ben zamanında ince eledim sık dokudum bu aracı almadan ama opel bana göre donanım-performans-tasarım-ekonomi noktalarında (ortalama demiyorum) ortalamanın üstünde...Senin dediğin gibi, ''ben otomatik araç alacak olsam,opelin otomatiği en son bile olmaz'' ya,işte ben de araba alacak olsam vw ya da audi en son araç olur..Bunun da neden böyle olduğuna temas ettim..Zaten istediğim donanım ve performansa sahip olsa da param yetmez..Anlatabiliyor muyum?Ben bu yüzden opel kullanıcısıyım..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Opel grubunun dolusu olan bir araç var sayalim wv audi en donamim en düşük araçlar fiyatlar birbirine cok yakın Opel bu pıyasada doluluk bakımında cok ıyı ve fıyat makul hal alıyor wv audi alacak kadar param olsa merso veya bmv alir binerim düşük model binerim daha iyi hatta c200 kompresör clk 200 kompresör 2003 model cıvarinda alir binerim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Opel düşük modellerde dert bitmıyor cok ariza yapıyor bende Opel seviyorum ama malesef böyle nezaman delphi yerine denso elektrik aksamini kullanırsa sorun yasamıycagini düşünüyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

61TS061

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahh ahh olacak 93 model şahinin bineceksin :) arabasızlık çok zor arkadaşş :)