Bu üründen aracın da kullanan oldu mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında ülkemiz çok garip ya. Örnek sigara sağlığa zararlı derler sigara konusunda bir çok kanun çıkarırlar ama sigara satmaktan yada üretmekten vaz geçmezler. Ne garip değil mi? Şimdi yağ firmalarının bu ürünler yağı bozar demesine karşın bu ürünleri kendileri üretiyor :) güler misin? ağlar mısın?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslında ülkemiz çok garip ya. Örnek sigara sağlığa zararlı derler sigara konusunda bir çok kanun çıkarırlar ama sigara satmaktan yada üretmekten vaz geçmezler. Ne garip değil mi? Şimdi yağ firmalarının bu ürünler yağı bozar demesine karşın bu ürünleri kendileri üretiyor :) güler misin? ağlar mısın?
frmanın resmi bi açıklaması yok aslında abi bu işe yaramaz diye ancak egitimi veren arkadasların soylemleri bunlar ki benim fikrimde bu kullandıgımız yagların için yeteri kadar katkı maddesi var zaten bide extra bişey eklersek bencede birbirini bozacaktır. işin aslı teorikte farklı yagların katkı maddeleri de farklı olacagı için numaraları aynı olsa dahi farklı yaglar karıstırılmaz. ancak bunu pek takan yok :)

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nurullah bey güzel açıklamış. Sağlıklı motorlar için en iyisi katkısız orijinal formülündeki yağ. katkı yağın formülüne etki edebilir. Tavsiyem mobil gibi alanında lider markaların yağlarını kullanmanız.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ürün bugün elime geçti salladım motora :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Koymadan önce elime biraz değdirdim. Biraz yapışkanlı bir hali vardı. Rengi yeşil ilk koyduğum da 10 dakika çalıştırdım. Hareket etmedim ama mekanik seslerin de azaldı. Bakalım trafik içinde ne olacak?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Koymadan önce elime biraz değdirdim. Biraz yapışkanlı bir hali vardı. Rengi yeşil ilk koyduğum da 10 dakika çalıştırdım. Hareket etmedim ama mekanik seslerin de azaldı. Bakalım trafik içinde ne olacak?
dogrudur abi içerisinde teflon katkı bulundugu için yapıs yapıstır. yakın zamanda motor yagınıda yapış yapış sümükümsü bi kıvama getirecek. bu katkılar motor yagının viskozitesini artırıyor daha yapıskan bi hale getiriyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nurullah aslında pistonlara yapışması artı diye düşünüyorum. Malum ilk çalışma da araç yağsız çalışıyor o yüzden aşınma biraz fazla oluyor. Birde bu yapışkan özelliği sayesinde ufak yağ kaçakları olması durumun da sanki kapar gibi me geliyor.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Nurullah aslında pistonlara yapışması artı diye düşünüyorum. Malum ilk çalışma da araç yağsız çalışıyor o yüzden aşınma biraz fazla oluyor. Birde bu yapışkan özelliği sayesinde ufak yağ kaçakları olması durumun da sanki kapar gibi me geliyor.
abi bunları bi müddetliğine yapar dogru ama sonradan yağı bozarsa o sıkıntı olur. yağın özelliği bozulursa yag bi işlem gormez tek basınada max 1 litrelik katkı yetmez bence yağlama için.
boslukları doldurdugu kesin aslında cunku yakın zamanda vectra b aldı bi arkadasım. aracın içine komple bu katkıdan basmıslar motorcu motoru kontrol etmiş alırken bi problem yok demiş. daha sonra yağ degişiminden sonra aracta yatak sesi ortaya cıktı. cıkan yağa bakınca sümükümsü kıvamından dolayı anladılar katkı atıldıgı. oda yatak boslugunu doldurmus satıldıktan sonra cıktı ortaya 4 bin tl fln harcadı komple motor yaptırmaya.
ama dediğim gibi eski motorlrda kullansak nolur? belki hiçbişey olmaz belki bi müddet faydasını goruruz ama kalıcı bi çözümü olmaz kesinlikle. ben astra f e yag yakmayı azaltsın diye 15W40 bile koyuyodum artık motor gozumde bitmişdi nede olsa ilerde yaptıracam diye koyardım yani koyulmayacagını bildigim halde zeytinyagı bile koymayı dusunduydum :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nurullah aslında bu ürünün yatak doldurma ile pek alakası yok gibime geldi ama emin de değilim. Benim aracımın motorun da bir şey yok aracın motoru 150 000 km de komple yaptırdım. Şu anda araç 171000 de. Ama benim amacım aracın motoru yıpranmasın diye bu ürünü koydum. Yazık etmeyeyim dedim motora ama bor katkısı bana göre çok daha tehlikeli bir madde yada bana öyle geliyor. Yağ değişimine kadar böyle devam ederim sonrasında castrol LPG li araçlar için çıkardığı bir yağ var ondan alacağım.