Bu tüketime lpg gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu tüketime lpg gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

oktaykarahan link' Alıntı:
Arkadaşlar şu konuda anlaşalım, bu araç emsallerine göre fazla yakıyor teorisi olduğundan yayınladım. Demek ki emsallerine göre fazla yakmıyor, sizinle yanı şeyi söylüyoruz.

70 kmh hızına gelince,   sanki burada herkes yolda 150 km den aşağı seyretmiyor gibi konuşmuş. ևevre yolları radar mobese dolu, 90 la bile gidilemiyor. Ya siz Avusrtralya'nın 6 şeritli otobanlarını kullanıyorsunuz, ya da ben bilmem ne köyünde yaşıyorum.
şehirler arası yolda hız limiti 110 km/h
Bunun %10'u geçme payı yani 120 km hıza kadar radardan yana herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor..

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O simdi asker link' Alıntı:
şehirler arası yolda hız limiti 110 km/h
Bunun %10'u geçme payı yani 120 km hıza kadar radardan yana herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor..

Bu hız limitelini elbette biliyorum.  Lakin bu hızlara anlık erişiyoruz değil mi? Sabit hızla burada  en fazla 3-5 dk yol alabilirsiniz. Bu yüzden 70 kmh ve çevre yolu diye belirttim, her 15 dk da bir yerleşim yeri hız tabelası ( 70-80 kmh) ve radar var.

şu gruba göz atarsanız ne dediğimi daha iyi kavrarsınız. Geçende  uyduruk bir tabelaya yüzünden bölünmüş yolda 92 ile 390 tl civarı yedim. tecrübe konuşuyor

https://www.facebook.com/groups/584860888228447/773712469343287/?notif_t=group_comment_reply

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oktaykarahan link' Alıntı:
Astra edition sedan 1.6 115 hp, 2014 model 1500 km de 2 aylık araç.

Düz yol eğim yok, 2 kişi ile cc aktif, 70 km/h e sabit durmaksızın alınan yolun sonucu:

4,9 X 4.30 = 21 krş

Bu tüketime lgp gerekli mi, yoksa benim yol bilgisayarı mı bozuk?

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/ZAM6p3.jpg[/img]
lpg olsaydı 10 kuruş yakacakmis

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım 100km'yi şu anda yeni geçti her günkü 15km'lik akıcı yolumda 47.9km/h ortalama hızla 7.0L/100km yakıyor. Ancak gerçek tüketimi 50km farklı şartlardan gezip eve döndüğümde görünen değer olan 8.2 litre. Şu benzin fiyatlarıyla bir şey değil aslında kilometrede 35kr yapar. Rodaj sonrası 0.5 -1 litre düşse gayet iyi, motorun çekişinden de gayet memnunum. Kasayı bir 1.6 atmosferike göre düşük devirlerde iyi taşıyor. Yüksek devri sonra görücez :)

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Unutmadan yazayım direksiyon jöle gibi hissiyat sıfırın altında. Uzaktan kumandalı direksiyon daha hisli olabilirdi. :'(

oktaykarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opas link' Alıntı:
Aracım 100km'yi şu anda yeni geçti her günkü 15km'lik akıcı yolumda 47.9km/h ortalama hızla 7.0L/100km yakıyor. Ancak gerçek tüketimi 50km farklı şartlardan gezip eve döndüğümde görünen değer olan 8.2 litre. şu benzin fiyatlarıyla bir şey değil aslında kilometrede 35kr yapar. Rodaj sonrası 0.5 -1 litre düşse gayet iyi, motorun çekişinden de gayet memnunum. Kasayı bir 1.6 atmosferike göre düşük devirlerde iyi taşıyor. Yüksek devri sonra görücez :)

1500 lerde yakıt bariz değişiyor, 2000 km de ise net değer elde ediliyor.

Benzin şu fiyatlarda kalırsa  sanırım lpg ye bulaşmam. sevmiyorum.