Bu kod ne anlama geliyor yardım!

KemalBALABAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun hocam, km üzerindeki InSP yazısı kayboldu, ama araba üzerindeki ingilizce anahtarı kontak çalıştırılıncaya kadar duruyor, çalıştırınca kayboluyor.

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın servis bakımı geldiğini gösteriyor,muhtemelen sıfırlanmadı, günlük Km sayac sıfırlama düğmesine basık tutup kontağı çevirin bir kaç saniye bekleyin sıfırlanır,Yani sorun etmeyin arıza belirtisi değil

bende sıfırladım ama sayac sıfırlama düğmesine bir kere daha bastığımda 50.000 yazıyordu 6-7 km gittim 49.000 düştü bu nedir ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz sıfırlarken fazla basmış ve servis bakımını 50bine çıkarmışsınız,geriye sayıyor zaten bu sayma tam 50bin olmaz yani 15bin bile ayarlasanız dur kalk kısa mesafe bu verilerle ortalama yağ değişimini hesaplayan bir sistem yani kafaya takmayın ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağolun hocam, km üzerindeki InSP yazısı kayboldu, ama araba üzerindeki ingilizce anahtarı kontak çalıştırılıncaya kadar duruyor, çalıştırınca kayboluyor.
Kemal bey bu servis bakımı ile alaklı ama arzıa veriyorsa fren pedal basık kontak çevirince arıza varsa km sayacı üzeri rakamlar belirir arıza kodu bakın bir bakalım

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz sıfırlarken fazla basmış ve servis bakımını 50bine çıkarmışsınız,geriye sayıyor zaten bu sayma tam 50bin olmaz yani 15bin bile ayarlasanız dur kalk kısa mesafe bu verilerle ortalama yağ değişimini hesaplayan bir sistem yani kafaya takmayın ;)

nasıl 15000 bine düşürebilirim :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşürmezsiniz ama şöyle düşünün en az iki sene servis ışığı yanmaz :)