Bu işaret ne işe yarıyor?

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikli olarak hepinize merhabalar.
Aracımın gösterge panelinde lastik işareti sandığın bir şeklin içerisinde TC ibaresi var. Kontağı ilk çevirdiğimde üzerinde bir çizgi çekili şekilde yanıyor ve daha sonra sönüyor. Ben bunu lastik basınç sensörü sanıyordum ama bugün düşmüş lastik basıncıma bir uyarı vermedi. Bu işaret ne işe yarıyor? Birde anladığım kadarıyla bizim araçlarda lastik basın göstergesi yok.

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

WeReWoLF link' Alıntı:
Teşekkürler video çok yardımcı oldu. Eminim birçok kişi o işareti basınç sensörü sanıyordur. Patlak lastiğin üzerinde gitmeden öğrenmek iyi oldu bunu.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bu işaret ne işe yarıyor?

İste bu yuzden her araba ile birlikte birde kitapcik veriyolar, hatta kaybedenler olabilir diye pdf olarak da internette yayinliyorlar.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
İste bu yuzden her araba ile birlikte birde kitapcik veriyolar, hatta kaybedenler olabilir diye pdf olarak da internette yayinliyorlar.

Ne alırsam alayım bardak bile alsam kitapçığını baştan sona okuyorum abi benimkide takıntı gibi birşey oldu :D

castoridae

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten kullanıcı kılavuzuna bakıp kafa karıştığı için yazdım. Orada iki lastik şekli var, ama araçta bir. Lastiğin içinde, süpab girişinde de başka bir aparat var, lastikçi basınç sensörü bunlar diyince acaba ayarlardan aktive etmem gereken birşey mi var diye düşündüm.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

castoridae link' Alıntı:
Zaten kullanıcı kılavuzuna bakıp kafa karıştığı için yazdım. Orada iki lastik şekli var, ama araçta bir. Lastiğin içinde, süpab girişinde de başka bir aparat var, lastikçi basınç sensörü bunlar diyince acaba ayarlardan aktive etmem gereken birşey mi var diye düşündüm.
Hocam sorunuz için teşekkürler. Deniz (Cosmo) abime katılmakla birlikte şahsen ben hiç okumam kitapçık falan. Yani bir simge görsem mutlaka sizin gibi burada sorardım :)