Bu dereceler nedir?

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1.3 cdti enjoy aracım var yaklaşık 6 aydır bu aracı kullanıyorum. 1 hafta süreden beri aşağıdaki resimde de görünenen (sağ üst köşede) derece ile çeşitli rakamlar çıkıyor bu -40 ila - 27.5 arasında değişiyor bu nedir bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın dış sıcaklık dereesini gösteriyor ama bozuk ve eksi 35 gösteriyor,tampon üzeri sensor değişecek,klimanız sorun çıkarır yazın

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan 2 ay önce tamponları boyattım aynı şekilde park sensörü de kafayı yedi bomboş yerde 1 1 metre var 2 metre var diyip duruyor. Sanırım bu derecelendirmenin bozuluşu da bu sebepten dolayı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümit Bey geçmiş olsun,o boyattırdığınız yer bilmez mi boyanırken bunlar sökülecek sıcaklığa gelmez diye? park sensorunu bilemem ama dış sıcaklık 30tl civarı değiştirin yazın klima sapıtır

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim beyin dediği gibi dış sıcaklığı gösterir, bozulmuş değişmesi gerekli. Bu arada en sağ üst köşede ise buzlanma uyarısı var, sağlam sensörle değiştikten sonra o işaret çıktığında seyir halinde dikkat etmek gerekli.

Park sensörlerinden en az 1 tanesi bozulduğu için durduk yere öter, tek tek deneyerek bozuk olanı tespit ettikten sonra aynı delik çapında ve orjinalinden boyanmış olanla değiştirmenizi tavsiye ederim hesaplı olması açısından.

h.hilden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Selim Bey, yardımlarınız için bu ay havalar daha da ısınmadan bu sorunu çözeyim. Malesef ki ustalarımız hala kendi bildiklerini okuma taraftarı!