Bu Arıza ışığı ne anlama geliyor ?

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Araba sürerken bi anda yandı , yandıktan sonra max. 1 km sürdüm arabayı eve geldim. Yağ'a baktım yağ yok sanki arabada. Bu arıza ne anlama geliyor ?

http://g1212.hizliresim.com/14/6/gmsjz.jpg

Yağ bitmişse, evde 5x30 GM marka yağ var aktarsam araba soğuduktan sonra bişey olur mu ?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

İyi forumlar

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani yağ mı bitmiş hocam ? Anlamam ben pek arabadan , yağ mı ekleyeyim ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın yağ çubuğunu çek bir bak. Bu ışık araç içinde yağlama da sorun var anlamına gelir. Ya araçta yağ kalmamış yada yağ pompasında sorun var. Aman ha sakın kullanma bu şekilde motoru kucaklarsın sonra.

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ çubuğunu çekip baktığımda , yağ olmadığını görüyorum. Peçeteyle temizleyip tekrar koydum ve çıkardığımda yağ değilde metal rengi görüyorum. Evdeki 5x30 yağ'dan ekleme yapayım mı biraz beni servise götürmesi için ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracında kullandığın yağ ise ekle bir şey olmaz ama metal rengi dedin ya inşallah sorun yoktur... ekle çalıştır bak bakalım yine lamba yanacak mı? yanarsa sakın hareket etme.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
git arabanı baktır yağ öle önemsememeye gelmez...affınıza sığınarak söylüyorum eşşekten düşenin halinden ancak düşen anlar...yağ pompası falan çalışmaz yatak falan sarar araba aman diyeyim...gidin baktırın içiniz rahat olsun...kuşku kalmasın...

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evdeki yağ'dan biraz ekledim , arabayı çalıştırdım 5dk , arıza ışığı söndü şu an. Bu haliyle yarın yada p.tesi günü servise götüreyim değil mi ? Sürmemde bi sakınca olur mu ? Yağ bitmiş belli ki ekleyince metal görünen yağ çubuğu biraz yağlandı..

gkhn27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son eylül ayında girdi fakat, arabanın yağ soğutucusu vs. arızalandığı ve değiştiği için yağ eksiltti baya. Ondan dolayı da yağ bitti sanırım. Servis ekledik yağ dedi ama faturada da yazmıyordu , yalan söylediler demek..Yağ pompası olma ihtimali az bundan dolayı.