Brent petrol 1 gecede %8 dustu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Haziran ayında seçim var. Göreceğiz seçim sonuçlarında...

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Haziran ayında seçim var. Göreceğiz seçim sonuçlarında...

Seçim var Nadir abi ama ben sonuçların çok değişeceğini sanmıyorum yine çok farklı olmaz. Seçimin etkilediği bişey varsa o da benim düğün tarihi :rakir: seçim var diye düğünü temmuza erteledik:D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Seçim var Nadir abi ama ben sonuçların çok değişeceğini sanmıyorum yine çok farklı olmaz. Seçimin etkilediği bişey varsa o da benim düğün tarihi :rakir: seçim var diye düğünü temmuza erteledik:D

Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Ama bende aynı fikirdeyim. Bizim milletimizin bir özelliği var sürekli ağlama modun da yaşamlarını sürdürmesi...

Eskiden mevki ve makamlar da olan kişiler makamlarının ağırlılığı ile konuşur idi. Bakın bugün Bahçeli Tunceli de... bir ülkenin başbakanı çıkıp sen Tunceli'ye gidemezsin diyor... şimdi sormak gerek neden gidemesin? orası Türkiye toprakları değil mi? Yoksa oralar Türkiye topraklarından bölündü de milletin mi, haberi yok. Dahası var... bugün kolluk kuvvetlerinin olmadı yerde adamlar yok kesip kimlik kontrolleri yapıyor... Tunceli'ye gidemezsin diyen sayın başbakan bunları hesabını vermesi gerek. Yol geçen hanına döndü ülke.

Dağda askerimize kurşun yağdıranlar benim ödediğim vergiler ile şimdi ülkemde tedavi görüyor... kim verecek bunun hesabını?

Bizde tutmuşuz benzin mazot deyip duruyoruz... Aslında daha çok yazacaklarım varsa yazmıyorum...

Kimse çıkıp başka kimse yok demesin yok diye bir şey olmaz olamaz... 12 yıllık zaman içinde ne oldu? Eğitim sisteminin suyu çıktı. Dağda olanlar yolda vergimizle maaş alanlar ile sarmaş dolaş oldu... koş koça ülke gündemini imralı da kişi belirliyor. Burası 76 milyonunun olduğu bir ülke o kadar derdimiz sıkıntımız var ama bir kişi sürekli gündem belirlemekte. Pazarlıklar el altından işler falanlar filanlar.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Ama bende aynı fikirdeyim. Bizim milletimizin bir özelliği var sürekli ağlama modun da yaşamlarını sürdürmesi...

Eskiden mevki ve makamlar da olan kişiler makamlarının ağırlılığı ile konuşur idi. Bakın bugün Bahçeli Tunceli de... bir ülkenin başbakanı çıkıp sen Tunceli'ye gidemezsin diyor... şimdi sormak gerek neden gidemesin? orası Türkiye toprakları değil mi? Yoksa oralar Türkiye topraklarından bölündü de milletin mi, haberi yok. Dahası var... bugün kolluk kuvvetlerinin olmadı yerde adamlar yok kesip kimlik kontrolleri yapıyor... Tunceli'ye gidemezsin diyen sayın başbakan bunları hesabını vermesi gerek. Yol geçen hanına döndü ülke.

Dağda askerimize kurşun yağdıranlar benim ödediğim vergiler ile şimdi ülkemde tedavi görüyor... kim verecek bunun hesabını?

Bizde tutmuşuz benzin mazot deyip duruyoruz... Aslında daha çok yazacaklarım varsa yazmıyorum...

Kimse çıkıp başka kimse yok demesin yok diye bir şey olmaz olamaz... 12 yıllık zaman içinde ne oldu? Eğitim sisteminin suyu çıktı. Dağda olanlar yolda vergimizle maaş alanlar ile sarmaş dolaş oldu... koş koça ülke gündemini imralı da kişi belirliyor. Burası 76 milyonunun olduğu bir ülke o kadar derdimiz sıkıntımız var ama bir kişi sürekli gündem belirlemekte. Pazarlıklar el altından işler falanlar filanlar.

Önceden insanlar kesim kesimdi... gelir durumu az olanlar, gelir durumu orta seviye olanlar ve gelir durumu iyi olanlar... çalışarak para kazanmanın peşindeydi insanlarımız.

Şu durumda benim gördüğüm orta gelir seviyeli insan kalmadı. az olanlar daha çok eziliyor, iyi olanlar durumunu iyileştirmeye,sermayelerini katlamaya devam ediyor. az olanlar geçinemiyor, kredi çekiyor, kredi kartı limitlerini artırıyor vs.. ama sorarsan olsun önceden bu yoktu, önceden yol yoktu gibi bi sürü savunmaya devam edecekler.. genellemek yanlış olur tabi ama çoğunluk bu şekilde diyeceği için seçim sonuçlarında çok fazla değişiklik olmayacağını düşünüyrum

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akaryakıta yapılan her zamdan sonra bizle alakası yok petrolün variline gelen zamlar dolayısıyla yapılıyor derken varil fiyatının 4 sene öncesine dönmesine rağmen hala halkı sömürmenin kimle alakası var diye kimse neden sormuyo? alışmışlar halka verirken kaşık ucuyla, alırken kepçeyle kazan ile almaya... zamanın fiyatı 3,5 tl şu an 4,6 tl ise aradaki 1.1 tl vergi zammı neden hiç indirilmiyo? bu ülkedeki iktidar zihniyetini bizim değiştirmemiz lazımken biz her şeye alkış tutarsak, yapılanları sorgulamazsak değiştiremeyiz. böyle gelmiş böyle gider der geçeriz ne yazık ki...

Son düzenleme:

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin zamlancak diyen cahil kesim bana koymazki ben hep 50 tl alırım diye cevap
vermesinden öte başka sözüm yok, bizim apartmanda Malum kişi ve tayfası gözümün önünde soysa Helal olsun diyecek kadar gerzek insanlar oldugu sürece, adama ananıda alda git demiş dediginde
BENİM ANAMA DEMEMİŞ ya diyen BANA DOKUNMAYAN YILAN KİMİ ISIRIRSA ISIRSIN
diyen KAVŞAK bir toplum oldugu sürece bu adamlar her secimde %2-3 arttırılar, apoyuda salsalar, başımıza vekilde cıkarsalar kavşaklıklıkda çığır açtı bu toplum ne diyim.

Eşimin dayısı "apo vekil olsa sana mı batacak, dogudan ne kazancımız var " dediginde
katil olmama ramak kalmıştı inanın hani eşimden ayrılacak olsam bu sözler
kesin %100 boşanma sebebim olabilirdi eger eşimde ona destek verseydi.

Bindik bir zenciye hep beraber cekiyorlar XXX filmimizi , oyuncular belli biz daima
dikilen fügüran birileride 5 posta diken oluyor bizi ama bu halk TECAVUZ KACINILMAZ
BIZ ZEVK ALMAYA BAKIYORUZ diyip elinde vazelinle dolaşdıkca daha cooooooook
XXX filmimizi ceken olur.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:47 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:35 ----------

20 haziran 110 $ x 2,14 tl ($) = 235 tl varili
28 kasım 70$ x 2,20 tl = 154 tl varili

5 ayda varil fiyatı tl cinsinden %35 geriledi

haziran benzin 4,45 tl litresi ise aslında kac tl olması lazım

25 mayıs 2010 da petrol vali 70$ mış dolar 1,46 tl imiş

102 tl imiş o zaman varili o dönem benzin 3,87 tl imiş litresi

aslında bu acıdan baktıgımızda benzin 5.82 tl olması lazım

:)))) anaaaaa hukumeti batırcaz derken melek yaptık farkında olmadan

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akaryakıta yapılan her zamdan sonra bizle alakası yok petrolün variline gelen zamlar dolayısıyla yapılıyor derken varil fiyatının 4 sene öncesine dönmesine rağmen hala halkı sömürmenin kimle alakası var diye kimse neden sormuyo? alışmışlar halka verirken kaşık ucuyla, alırken kepçeyle kazan ile almaya... zamanın fiyatı 3,5 tl şu an 4,6 tl ise aradaki 1.1 tl vergi zammı neden hiç indirilmiyo? bu ülkedeki iktidar zihniyetini bizim değiştirmemiz lazımken biz her şeye alkış tutarsak, yapılanları sorgulamazsak değiştiremeyiz. böyle gelmiş böyle gider der geçeriz ne yazık ki...

litre fiyatının ne önemi var kardeş, ben alırken hep 50 liralık alıyorum :D

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artık bende 50 liralık alıcam, keramet 50 liralık yakıtta herhalde =)