Brake ışığı

woler1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Arkadaşlar benim bugün itibari ile brake ikaz lambam devamlı yanıyor.Size 2 sorum olacak

1.Sizce bunun sebebi nedir?
2.Aracımın garantisi devam ediyor.Sizce bu bir sorun ise garanti kapsamından halledilirmi..

Teşekkürler

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Brake ışığı

geçmiş olsun öncelikle
bunun sebebi benim aklıma gelen fren hidroliğinin azalması oldu
fren hidroliği azaldıysa bu uyarıyı verir
bu işlemi aracınızın garanti kapsamında tamir ettirebilirsiniz

Fren önemli bir konu olduğu için bence vakit geçirmeden aracınızı servise bırakınız

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Öncelikle hoşgeldin arkadaşım,forumda bu konudan daha önce bahsedilmişti ,bir kaç arkadaşta da buna benzer bir sorun vardı hatırladığım kadarıyla
Sizin bahsettiğiniz durum sadece brake ikaz lambasının yanması durumu değildir muhtemelen birde yol bilgisayarında Servis:Fren Destek Sistemi uyarısı çıkıyordur
Bende bu durum arabayı aldıktan beri mevcut önceki konularda her ne kadar yeni araba beyni karışıyodur şeklinde yorum yapılmış olsada ben bu durumun debriyaja çok fazla basmaktan kaynaklandığını düşünüyorum.arkadaşım manuel araba debriyaja basmadan nasıl kullanılır diye sorabilirsin mümkün olduğu kadar debriyaja az basmak gerekiyor işte veya ayağın debriyajda basılı kalmasın
Bu sorun garanti kapsamında halledilir fakat belli bir süre daha devam ederse balataların bitmesi durumu söz konusu oluyor bildiğim kadarıylai

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun öncelikle

Fren önemli bir konu olduğu için bence vakit geçirmeden aracınızı servise bırakınız
Benim aracı aldığımdan beri yapıyor uyarıyı acaba dediğiniz fren hidroliği sorunu fabrika çıkışlı bir hata olabilirmi
Hazır araç servisteyken onuda söyliyeyim unutmadan yapsınlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=2581.msg53178#msg53178 date=1319659222]
geçmiş olsun öncelikle

Benim aracı aldığımdan beri yapıyor uyarıyı acaba dediğiniz fren hidroliği sorunu fabrika çıkışlı bir hata olabilirmi
Hazır araç servisteyken onuda söyliyeyim unutmadan yapsınlar
[/quote]

eski aracımdan biliyorum fren ikaz lambası yanıyordu birkaç gün önemsemedim ama ertesi gün servise gittiğimde
fren hidroliğinin neredeyse bitmek üzere olduğu ve frenin boşalmasının an meselesi olduğu söylendi
ve bunlar abartmadan söylüyorum
tabi her sorun böyle olucak diye birşey yok ama tedbirli olmakta fayda var

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Fren ve debriyaj hidroliği demiş acaba debriyaj hidroliği ile ilgili olabilir mi çünkü bende özellikle debriyaja çok bastıktan sonra ötmeye başlıyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
Fren ve debriyaj hidroliği demiş acaba debriyaj hidroliği ile ilgili olabilir mi çünkü bende özellikle debriyaja çok bastıktan sonra ötmeye başlıyor
evet ondan da kaynaklanıyor olabilir

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Şimdi nette biraz inceledimde ya sizin dediğiniz gibi kaçak durumu söz konusu anladığım kadarıyla yada bu yağlar çok ısınıncada aynı problem mevcut olabiliyormuş

woler1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle cevap yazan herkese teşekkür ederim. thnxx
Hakan beyin dediği gibi en kısa sürede servise götürmek en iyisi..İstanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bir servi s varmı?