böylede yıkanmaz ki araba

hmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam 2 hafta önce arabamı yıkatayım dedim o mesur markalardan bırının yıkama bolumune goturdum , 20TL dedıler cılalı tmm dedım veeee basladılar yıkamaya :)
spreyle jantlara ozel bısey sıktı sonra aldı hortumu kuru tozun-camurun uzerine kopugu ınce katman sıktı neyse dedım sonra aldı sungerı bır guzel her yerını basladı yıkamaya (sunger dedıgıme bakmayın nano sungermıs guya 14alkiss arkadas sımsıyah olmus kullana kullana bıde ınsan ınsaf eder arada bı suya tutarda camuru heryere dagıtmaz) neyse o NANO sungerle tavan yan camlar yan kısımlar kaput vs derken jantları dahi yıkadı (vallahi nanoymus suya deymeye bıle gerek yok) sonra aldı tazyikli suyu bır guzel akıttııııı.... sonra bazı parcalara bıraz cıla sıkıp elemanlar bır guzel kuruttu ( haklarını yemeyım basınclı avayla bazı parcaları ozel kuruttular) cok sukur cızık falan olusmadı ...

sımdı baska yere goturecegım bırde orayı deneyım :)

Not:Verdiğim paranın 15 TL sini helal etmiyorum ancak 5 TL eder hakları

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: böylede yıkanmaz ki araba

Bende dün yıkattım Sonax ta, arabanın önü kople sinek ve toz topraktı, ilk önce bir köpük sıktı ve hiç sünger sürmeden duruladı, daha sonra köpük sıkarak süngerle yıkadı. Şahsen ben çok memnun kaldım..

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde başıma aynı durum gelmişti, ama izin vermedim. Araba üzeri çamur doluyken direk köpük sıktı dedim heralde su sıkıp sonra tekrar köpükleyecek. Baktım eline aldı süngeri kuru kuru üzeri toz çamur ve köpük dolu dedim ne yapıyorsun pişkin pişkin temizliyorum abi. Eee dedim araba üzeri çamur dolu sen bu sünger ile temizlemeye kalkacaksın tozlar çamurlar arabayı çizecek yok abi birşey olmaz. Hayır dedim önce suyu sıkacaksın üzerindeki kaba pislikler temizlenecek sonra köpük ve süngerle sileceksin. Uyuz oldu bana ama aracın başında bekleyerek zararsız bir şekilde çıktım :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dikkat etmek lazım, kalabalık olduğu için de bazen çok özen göstermiyorlar
ben 1 senedir kendim yıkadığım için içim çok rahat bu konuda..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben hep aynı yıkamacıya götürüyorum, tanıdık olunca, adamla muhabbeti kurunca aracına daha bir özenli davranıyor.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Köpükle yıkatmamaya çalışın beyler, ülkemizde maalesef "çoğu yerde" doğru uygulanmıyor. Doğru uygulanmadığı gibi kullanılan kimyasallarda Allahlık...
Sünger (mikrofiber eldiven) + şampuan + kova kombosu iyidir :)

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan link' Alıntı:
Ben hep aynı yıkamacıya götürüyorum, tanıdık olunca, adamla muhabbeti kurunca aracına daha bir özenli davranıyor.
Bende genelde Bahçelievlerde sonax'a götürüyorum ancak bazen okadar sıra oluyorki beklemiyorum ya yıkatmıyorum yada bi AVM nin otoparkında yıkatıyorum

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Köpükle yıkatmamaya çalışın beyler, ülkemizde maalesef "çoğu yerde" doğru uygulanmıyor. Doğru uygulanmadığı gibi kullanılan kimyasallarda Allahlık...
Sünger (mikrofiber eldiven) + şampuan + kova kombosu iyidir :)
Tazzikli su olmadan çok zor oluyor kovayla ya :) Bana 2 damacana su yetmiyor :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyupuzger link' Alıntı:
Tazzikli su olmadan çok zor oluyor kovayla ya :) Bana 2 damacana su yetmiyor :)
Tabi tabi, direk kova sünger zor olur, makinayla ön yıkama şart.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

köpuk dedıkleri sabunlu su
benım arkadaşım var yıkamacı dedim bu kopuk makınasının ozel ılacımı var adam demezmi yok yaw ne ılacı bas ıcıne herhangı bi deterjanı sabunu aal sana kopuk

bencede kopukle yıkatmayın mutlaka araç sampuanı kullanın
ben genelde hep h.sonları kendım yıkarım