Böyle Türk olmaz olsun.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşim gereği yurtdışında yaşayan gurbetçilerle diyaloğum çok oluyor.Geçenlerde biri avaz avaz bağırıyor..
-Nasıl ülke burası ben böyle şey görmedim.Yaşanmaz bu ülkede acıyorum siz.Lanet olsun..
Bunu söyleyen almanyada yaşayan bir türk.
Ben de dedim ki..
-Siz türkmüsünüz alman mı..
-Çift vatandaşım.ama türküm.
-Türkiyenin siz ve sizin gibilere ihtiyacı yok.Kuyruğunuz sıkışınca Türkiye diye ağlarsınız buraya gelince de ahkam kesersiniz.Siz en iyisi alman olun buraya turistik geziye gelin ..
dedim..Soğuk bir rüzgar esti..

Böylesi çok var.İşte bu ve bunlar gibileri bizi Almanya,Hollanda,Belçika v.b de temsil ediyorsa işimiz gerçekten zor.
Bahsettiğim gibi olmayanları tenzii ediyorum.Lütfen üzerlerine alınmasınlar.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Onlara da hak vermek lazım, hayatlarını ikilemde yaşıyorlar. Oraya gidip kültürlerini korumaya çalışıyorlar ama bir yandan da oradaki yaşam şartlarına ve düzene alışıyorlar, buraya geldiklerinde de travma yaşıyorlar.

Bir arkadaşımın sözü vardı hatırlarım: "Almanya'da yabancı, Türkiye'de alamancı"

SELCUKTUMEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar iki kültür arasındaki farkı kaldıramayıp arada sıkışıp kalan acizler... bunlar gibisi TÜRK'ÜM demesin bencede...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçenlerde almanyadan hat safhada kaba kendini beğenmis biriside bana aynı seyi yaptı azının payını verdim,bize bi evrak göndermis evrak gelmemis demezmi Türk postacıları almanyadan gelen mektup gördümü içinde para var sanıyolar cebe atıyolar heralde dedi ,dedim hanfendi siz yanlıs adrese göndermis olmayasınız dedim,yok bu ülke böyle falan diye başladı dedim hanfendi bukadar şikayetçi olduğunuz bi ülkeye niye geldiniz gidin almanyada yaşayın ozaman dedim ,benim gurbetçi kız arkadasımda oldu nekadar samimi iyiniyetlisi vatan hasreti besleyeni varsa , aradan bi kaçtane sonradan görme kendini bisey sanan tipler çıkıyo ya beni deli ediyo

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu bahsettiğiniz insanlar gerçek Türk ler değiller. İçlerinde sıkışıp kalmış olan ezik kültürleri ile doğudan güneydoğudan kalkıp büyük şehire yada yurtdışına çıkan, parası olsada bulunduğu çevrede virüs etkisi yaratacak kadar köylü hayatını yaşamaya devam eden, kendi fikir ve çıkarlarından başkalarına saygı duymayan, hatta bunları empoze etmeye çalışan, kendi gibi olanlarla grup oluşturup diğer insanları sindirmeye çalışan yada onlara yiyecekmiş gibi bakan, hatta onları hor görüp beğenmeyen, ayakkabılarını binanın içine çıkaran, balkona çivi çakıp çamaşırlarını dışarı sarkıtan, asansörlerde sigara içen v.s v.s (sanırım tiplemeler gözünüzün önüne gelmiştir yoksa lşste uzayıp gidecek) mahlukatlardır.

Hani bir laf vardırya eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek diye....

Yani bu tipleri yurtdışında aramana gerek yok burnumuzun dibinde, sağında, solunda, altında ve üstünde zaten var. ve ben bu insanları gördükce gerçekten bu ülkeden her geçen gün sıtkım sıyrılıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dedem ve bi çok yakınımın gurbetçi olduğunu söyleyerek başlayayım söze...

Bu tarz gurbetçilere ekstra gıcığım..
Sanki Almanya'da kral, buraya gelince de kral edasıyla karşılanacağını sanan almancılara sinir oluyorum. Yok öyle orda işçi burda kral... Orda neysen burda da osun arkadaş... Mümkünse Alman vatandaşlığına geçip, Türk vatandaşlıklarını iptal ettirsinler...

Biz de yaz aylarında fazlasıyla gurbetçiler ile karşılaşıyoruz.
Adam almanya da ki telefon fişi standartı burda niye yok diyo? Arkadaş bak Türkiye'de bunlar kullanılıyor diyorum, ya olur mu o stardartı dünya kullanıyor diyor.
Sen çok biliyon hadi biraz daha ara ben birşey bilmiyorum dedim ne deyim artık...

Hani bi söz var "Civciv yumurtadan çıkmıştı kabuğunu beğenmemiş" hesabı bunların ki...

Bunu genelleyemeyiz, çok sevdiğim gurbetçi tanıdıklarım var. Onlardan bu tarz şeyler hiç görmedim...

SELCUKTUMEN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu bahsettiğiniz insanlar gerçek Türk ler değiller. İçlerinde sıkışıp kalmış olan ezik kültürleri ile doğudan güneydoğudan kalkıp büyük şehire yada yurtdışına çıkan, parası olsada bulunduğu çevrede virüs etkisi yaratacak kadar köylü hayatını yaşamaya devam eden, kendi fikir ve çıkarlarından başkalarına saygı duymayan, hatta bunları empoze etmeye çalışan, kendi gibi olanlarla grup oluşturup diğer insanları sindirmeye çalışan yada onlara yiyecekmiş gibi bakan, hatta onları hor görüp beğenmeyen, ayakkabılarını binanın içine çıkaran, balkona çivi çakıp çamaşırlarını dışarı sarkıtan, asansörlerde sigara içen v.s v.s (sanırım tiplemeler gözünüzün önüne gelmiştir yoksa lşste uzayıp gidecek) mahlukatlardır.

Hani bir laf vardırya eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek diye....

Yani bu tipleri yurtdışında aramana gerek yok burnumuzun dibinde, sağında, solunda, altında ve üstünde zaten var. ve ben bu insanları gördükce gerçekten bu ülkeden her geçen gün sıtkım sıyrılıyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

ben bu kadar ezmek istememiştim:):)

:alkis::alkis::alkis:

Son düzenleme: