Boyanan parçadaki "TON" farkı.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar babamın aracının arka kapısında çizikten dolayı 2 karışlık boya mevcut. Fakat güneş altında çok dikkatli bakıldığında, akşamları ise ışık altında dikkatli bakmadan bile ton farkı bariz belli oluyo. Diğer yerlere göre daha mat bir görüntüsü var.Araç "işini iyi bilen bi usta tarafından boyandı" die biliyoduk yanıldık heralde  002tuhaff

Benim asıl merak ettiğim bu ton farkı renk kodundanmı kaynaklı, astardan mı yoksa atılan vernikten mi kaynaklı. Olmadı servise götürüp tekrar boyatıcaz ama aklımda çok soru var...

Mesela daha önce aracını boyatıpta bu sorunla karşılaşan var mı? Boyama işlemi için servisler daha güvenilir olur mu acaba? Renk kodu aracın kaportasında mı yoksa şasesinde mi yazar?..

Bu arada renk beyaz, araç Octavia

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boyanan parçadaki "TON" farkı.

ton farkı genelde aracın daha önceki boya solmuşluğu ile alakalıdır. Yani araca eğer orjinal boya uygulandı ise boyanan yer aracın gerçek rengidir geri kalan yerler zamanla aracın boyasının solduğunu gösterir.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç 2012 model boya solması söz konusu olabilir mi  032questn

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O simdi asker link' Alıntı:
Araç 2012 model boya solması söz konusu olabilir mi  032questn
ozaman bilemicem kardeşim kullandıkları boyadan kaynaklı bir durum

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Genelde metalik gri renklerde bu durum yaşanabiliyor yada daha net belli oluyor. Benimde daha önceki aracımda buna benzer bi durum olmuştu boyanın rengi tutmamıştı, boya mix olarak hazırlanmışsa, usta boya hazırlayan firmaya renk kodunu ve kaç gr boya istedklerini söyler, boyayı yapan kişide içine bileşimindeki renkleri gene gram usulü katarak karıştırıp hazırlar. Boyayı yapan kişinin dikkatli ve acemi olmaması lazım karışımın içindeki renklerden birisi 2-3gr fazla olsa bile renk tutmuyor hele yapılan boya az ise renk tonunu tutmama ihtimali artıyor.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Metalik gri renklerde boya işi çok zordur birçok usta rengi tutturamaz benim araçta gümüş gri, bagaj kapağına lokal boya yapılırken hatırlıyorum usta renk kodunu verip boyayı istemişti ama içine ek sinmedi içine birşeyler ilave edip tonunu az daha açmıştı, çok da güzel oldu kimse anlamıyor boyandığını sadece ışığın altında verniğinden anlaşılıyor.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok can sıkıcı bir durum yaa. Servisi aradık boyarız hiçte farkedilmez dediler. Ama güvenemiyoruz işte  walll

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Artık bende bi huy oluştu bilhassa akşamları araçlarda boya varmı yok mu die bakar oldum. ևoğunda da var bariz belli oluyo  011zaa

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşım ben autoking de mini onarım yaptırdım 1 cm lik yer için bir sürü alanı boyuyorlar ve dikkatli bakılınca ton farkediliyor.
boya varsa mutlaka belli oluyor. Beceren yok bu işi.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
arkadaşım ben autoking de mini onarım yaptırdım 1 cm lik yer için bir sürü alanı boyuyorlar ve dikkatli bakılınca ton farkediliyor.
boya varsa mutlaka belli oluyor. Beceren yok bu işi.
Evet birde öyle bir sorun var. 1 karışlık ezik için 5 karışlık alanı boyuyo adamlar. Onu da beceremiyolar tabi  madd