boyada renk açılması

korzi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok ilginç. ama dediğim gibi sert temizlik maddesi ve saf yağmur suyu yapmış olabilir. acaba yıkamacının sabununda yada sabunu koyduğu kovaya kimyasalmı karıştı acaba?

Yıkamacıdan dolayı belki diyorum ama yağmur suyu sanmıyorum neyse artık ya ekspertiz yaptığım yere yada sağlam bi boyacı bulup götürcem. cevaplar için herkese teşekkürler

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
umarım çok maliyetli ve can sıkıcı bir durum değildir. tekrar geçmiş olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oto yıkamacıları kıran kırana rekabete girince hiç akla hayale gelmeyecek malzemeleri kullanır oldular. Ben çok gerekmedikçe artık oto yıkamacılarında aracımı yıkatmayacağım diye bir karar aldım. Madem adamlar altın yumurtlayan tavukları kesmeyi kafalarına koydular ben de onlara bu fırsatı vermeyeceğim. Önümüz kış, İzmir'e artık bol bol yağmur yağar, arada sırada benzin aldığımda orada bir su tutturdum mu yaz başına kadar kafam rahat demektir :).

korzi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oto yıkamacıları kıran kırana rekabete girince hiç akla hayale gelmeyecek malzemeleri kullanır oldular. Ben çok gerekmedikçe artık oto yıkamacılarında aracımı yıkatmayacağım diye bir karar aldım. Madem adamlar altın yumurtlayan tavukları kesmeyi kafalarına koydular ben de onlara bu fırsatı vermeyeceğim. Önümüz kış, İzmir'e artık bol bol yağmur yağar, arada sırada benzin aldığımda orada bir su tutturdum mu yaz başına kadar kafam rahat demektir :).

bende bu saatten sonra kolay kolay yıkatmam ama tam sorunun ne olduğunu bilsem daha iyi olurdu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
haklısın savaş abi. ben yıkamacıya gittiğimde şampuanımı yanımda götürüyorum ki hep wax kullanırım. kovamı ve süngerimide götürüyorum. veriyorum elemana. gözümün önünde yıkıyor. durularkende tazikli su tutturmuyorum. waxın cilası gitmesin diye :) sanırım 1 ay önce yıkattım arabamı en son. caner şahittir her gördüğünde arabayımı yıkattın diyo :) yağmur yağması bana yetiyor. 2 ayda bir yıkamacıya gidiyorum diyebilirim :)

korzi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu sanayiye götürdüm aracı iki ayrı boyacıya gösterdim biri zımpara pasta cila geçer dedi diğeri yaparız ama kesin geçip geçmiyeceğini bilemem dedi kesin olarak onlarda bişey demediler ama yıkamacıdaki kimyasal yapmış olabilir dediler

korzi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu benim arabamla aynı renkte olan astra gordum ondada boya aynı şekilde ve satılık o renk arabalarıda inceledim onlarında boyalarının öyle olduğunu gördüm bana göre bu renk boya ile alakalı opelin sıkıntısı var şimdi pasta cila düzeltse bile yine aynı bu şeklini alır diye düşünüyorum

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun boya kalitesi, yıkmacının kullandığı deterjan ve aracın güneşte kalmasıyla alakalı. Bence fabrika boyası kaliteli, fakat nasıl opak kırmızı, sarı zamanla soluyorsa bu renkte öyle gibi. Ayrıca üstüne yıkamacının deterjanı ve birazda güneşte kalınca bu şekli almış. Çözüm pasta cila ile fazla ovmadan işlem yapılarak gider fakat 5-6 ay sonra gene bu şekli alır. Solmuş birkere ama bundan dolayıda ben boyasız aracı boyatmazdım. Senede 1 defa pasta cila atar 5-6 sene biner sonra satardım.

yok--

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bİmdeki amonyaklı cifi kullansanız daha iyi olur bence ama uygulamadan önce iyice yıkayın ve yumuşak bezle uyguladıktan sonrada iyice durulayın yoksa iz bırakabilir. Bunu söylemek biraz erken olduda :D