boya ve beton

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba..Yan tarafta yapılan inşaattan arabanın üzerine en büyüğü yarım cantım çapında olmak üzere beton yağmış ve kurumuş. Naıl çıkar bu betonlar.Tek çare pasta cila mıdır.Pasta cilayla kesin çıkar mı? Teşekkurler..

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
önce ısltın,ıslakken fırçayı asite batırıp sürtün ve hemen yıkayın...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
tazikli sı halleder diye düşünüyorum.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süngere sıcak su emdirip üzerine koyun sürekli ıslak kalmasını sağlayın, 5-6 saat sonra bir hayli yumşayacaktır. eğer yeterli gelmiyorsa, her 1-2 saatte bir süngeri tekrar sıcak su ile ıslayarak bir kaç terkarda aynı işlemi deneyiniz ancak her koşulda boyada ufak bir hasar kalacaktır...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bugün bir arkadasimdan duydum kendide uygulamis. gazyagi ile silmis.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar söz edilen madde beton, ve beton su bazlıdır :D eğer çok yoğun bir kütle yoksa sıcak su + süngerle çıkması gerek. Asit falan hiç karıştırmayın, araç boyası dediğiniz şey asite karşı aşırı dayanıksız, nitekim elektrik tellerinin altına çekmiş olduğum arabamda kuş pisliği lekesi kaldı bir miktar, kuş pisliğindeki asitten bu denli etkilenen boya, asitle mahvolur, sıcak sirkeli ve limonlu suya maruz bırakın lekeleri, düşük oranda içerdikleri asitler betonu çözmeli, hiç olmadı elle pasta cila yapabilirsiniz, makinaya gerek yok, pasta süngeri + pasta ile 5dk ovalasanız yeterli olur.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam kil denerdim :)