bosch marka fren balatası hakkında

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bosch marka fren balatası hakkında

ben olsam bosch almazdım , çünkü bosch ürünlerini oraya buraya yaptırıp kendi damgasını vurduruyor.. ama trw , textar , ate , zimmermann ,brembo  gibi markalar ağırlık olarak fren sistemleri üzerinedir . ֖rneğin benim A180 de tüm fren sistemi trw , vede çok kaliteli ..araç amg versiyonu , diskler büyük ve delikli ve hava soğutmalı.. demek istediğim o öten balatalar kesinlikle orijinal trw değildir.. çakma olduğu için ötüyordur.. birde orijinal trw nin bosch tan ucuz olacağını tahmin etmem..

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orjinal bosh olup olmadığını biz anlayamayız trw markayı da araçtırdım ben bosh dan memnun kalan da çok delphi yi beğenen de ama trw heryerde yok internette mesela makyajlı j kasa için trw yok düzgün bi sitede nerden alıccaz n11 de var sağlam bi dükkan da bosh markalar

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

TRW de Mercedes için farklı kalitede balata üretmiş olabilir. Ben kendi aracım için Bosch ön arka balata disk takımı aldım dursun lazım olacak diye stokladım henüz taktırmadığım için birşey diyemiyorum ama ustam bana Ferodo balatayı tevsiye etmişti kaliteli diye. Ama ben almış bulundum Bosch balata disk takımını Bosch bayiyinden alırsanız orjinal olur diye düşünüyorum. Eğer İstanbuldaysanız size bir bosch bayii tavsiye edebilirim.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Ben Delphi kullandım. Takıldıktan sonra bir süre ses yaptı sonra kesildi. Ama hatırladığım kadarıyla orjinal GM gibi çok uzun ömürlü olmamıştı. Taktırdığım yere ikinci gidişimde "balatalar bitmiş abi" demişti. Ben de "ne ara bitti sizde taktırdım ya geçen geldiğimde?" diye şaşırmıştım. Oradan biliyorum.

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de özel serviste değiştirmiştim ön balataları 75 tl ye mavi renkliydi, markasını bilmiyorum ama ses falan yapmadı henüz. takılalı 8binkm olduğu için ömrü hakkında yorumum yok.

alperenemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bosch taktırdım, ses yapmadı, 7 bin km oldu devam ediyor..

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

syabasan link' Alıntı:
ben de özel serviste değiştirmiştim ön balataları 75 tl ye mavi renkliydi, markasını bilmiyorum ama ses falan yapmadı henüz. takılalı 8binkm olduğu için ömrü hakkında yorumum yok.
La gardaş özel serviste bende taktırmıştım mavi renk balata ama leş gibi ses yapıyor aynı markamı acaba bilmiyorum onu değiştirmeye uğraşıyorum.
alperenemir link' Alıntı:
Bosch taktırdım, ses yapmadı, 7 bin km oldu devam ediyor..
Siz nereden almıştınız Bosch marka balataları.
Emrah kardeşim ben sahiplendim baya konuyu kusura bakma  005hihih 005hihih

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Balatalar konusunda bir değişiklik extra bi yorumu olan var mı şikayet eden ses vs konusunda ona göre bugün alıyorum balataları

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

UnStabLe link' Alıntı:
Balatalar konusunda bir değişiklik extra bi yorumu olan var mı şikayet eden ses vs konusunda ona göre bugün alıyorum balataları
Kardeşim ben taktırdım iki gündürde kullanıyorum en ufak bir ses duymadım gönül rahatlıgıyla al

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fren diski ve balatalardan çok çekmiş biri olarak şunu söylüyorum ki önereceğim iki marka var GM-Bosch.
Trw ses yaptığı için çöpe attım, Dj marka aldım kamyon gibi ötme yapınca çöpe attım. GM 30bin bakımında takıldı güzeldi fakat gereksiz pahalı. Şimdi bosch kullanıyorum gm'den farksız. Ses sorunuda hiç olmadı.