boş vites üzerine boş laflar.

Burak_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşa atmak anlamsız evet yokuş aşağı geldiğinizde vites küçültüp ayağınızı gazdan çekerseniz yakmazsınız 1 ,daha güvenli duruş mesafesi 2, balata kaybı olmaaz 3 saygılar

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Sıralılarda oluyormu bilmiyorum ama benim Palio vardı gaz biterken arabayı yüksek viteste kullanıyordum. 10 km kadar gidiyordu. Bir arkadaşım önermişti cok işime yaradı :)misal 3 viteste girmem gereken yerde 4 atıyordum gayet geniş gidiyordu. 3'e inince araba tekliyordu :)

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralılarda oluyormu bilmiyorum ama benim Palio vardı gaz biterken arabayı yüksek viteste kullanıyordum. 10 km kadar gidiyordu. Bir arkadaşım önermişti cok işime yaradı :)misal 3 viteste girmem gereken yerde 4 atıyordum gayet geniş gidiyordu. 3'e inince araba tekliyordu :)

aynen öyle ben normalde de yüksek viteste kullanıorum. dik yokuş olmadığı sürece deviri 3bin 4bine kadar zorlamıyorum. çünkü ufak viteste ne kdr çok basarsan o kdr çok yakar.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg tanklarında benzin depolarındaki gibi pompa yoktur. lpg tanktan motora tankın basıncıyla gelir. düşük devirde seyrettiğiniz sürece basınç yüksek devirlerdeki kadar gerekli değildir. o yüzden normal sistemlerde de sıralı sistemler de durum aynıdır :d

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla onu bunu bilmem normal şekilde aracımı kullanırı mzevkimede bakarım zorlandığım yerde gaz bitecekse cebimde para yoksa at boşa gitsin gidebildiği kadar :D

yusufum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konu defalarca farklı kişler tarafından tartışılmış bir konudur yeni nesil araçlarda cut off sistemi bulundugundan dolayı motor komprese bindiginde yakıt iletimini tamamen kesmektedir bu sebeple yokuş aşağı inişlerde boşa almak yerine viteste inmek hem guvenli bir iniş hemde yakıt tasarufu saglamış olacaktır fakat düz yolda yada frenleme yapmayı gerektirmeyecek hafif meğilli yolda vitesi boşa atmak daha mantıklı bir seçim zira ayak gazdan çekildiginde kompresyon sebebiyle arac daha cabuk yavasladıgından ve tekrar gaz vermeyi gerektirecektir lakin boşa alındıgında ise arac rolenti duzeyi kadar yakmasına ragmen daha uzun sure yol alacak bu sebeple gaz vermeye gerek bırakmayacaktır..