BMW hakkında

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese iyi forumlar. Malumunuz vergi, sigorta gibi dalgalardan dolayı eski model araçların piyasasının düşeceği gibi bi söylenti. Bu yüzden aracı satılığa çıkarttık. Ancak ne alıcağımızı daha belirleyemedik. Bütçemiz en fazla 35000tl. Benim aklımda 2004-2007 bmw 1.16i veya 1.20i var ama bu araçlarla ilgili hiç bi bilgim yok. Sizler bu araçlar hakkında ne dersiniz? Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski araçların vergisi yükselecek demişsiniz 2004-2007 arası araç demişsiniz bence tutarsızlık var mesajınızda , ben yerinizde olsam sıfır araçlara bakarım sırf adı BMW olacak diyede eski kasa araç almam

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu bmw ise ben burdayim:D fiyat konusunda hic yorum yapmadan temiz kullanilmisini bulursan al derim 116 yada 120 konusu tamamen sana kaliyor aralarinda güc farki var.neticede biri 110 hp digeri 150 .

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski araçların vergisi yükselecek demişsiniz 2004-2007 arası araç demişsiniz bence tutarsızlık var mesajınızda , ben yerinizde olsam sıfır araçlara bakarım sırf adı BMW olacak diyede eski kasa araç almam

aslında aracı zaten değiştirmek istiyoduk benim dediğim biraz işin bahanesi gibi oldu :D bana kalsa ben bertone istiyorum ama evdekiler tek kapı arabaya sığmayız diyolar halbuki bi ben biniyorum araca :D e bmw ye de sadece adı var demek haksızlık olur bence. hem biraz genç işi olsun hem de iç hacimden ödün vermeyelim diyorum :D

konu bmw ise ben burdayim:D fiyat konusunda hic yorum yapmadan temiz kullanilmisini bulursan al derim 116 yada 120 konusu tamamen sana kaliyor aralarinda güc farki var.neticede biri 110 hp digeri 150 .

Emrah abi sen yetkili bi abiye benziyosun :D bildiğin kronik sıkıntıları veya başını ağrıtır dediğin durumlar varmı abi bu araçlarda?

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ogün yetkili demeyelim de cok ilgili diyelim cok arastirir ince eler sik dokurum. 3lük ve 5 likler icin konusabilirim ama 1 lik sadece bir kac kez kullandim sana kronik arizalari hakkinda bir sey diyemem ama bakimli iyi kullanilmis hic bir bmw büyük bir sorun cikarmaz bmw ler söyle sorunlu böyle problemli diyenler olabilir ama kafa yormamak lazim ben yillardir cesitli bmw ler kullandim memnunum cok sükür.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ogün yetkili demeyelim de cok ilgili diyelim cok arastirir ince eler sik dokurum. 3lük ve 5 likler icin konusabilirim ama 1 lik sadece bir kac kez kullandim sana kronik arizalari hakkinda bir sey diyemem ama bakimli iyi kullanilmis hic bir bmw büyük bir sorun cikarmaz bmw ler söyle sorunlu böyle problemli diyenler olabilir ama kafa yormamak lazim ben yillardir cesitli bmw ler kullandim memnunum cok sükür.

tahminimce motorlar 3lüklerle aynıdır heralde. lpg ile arası nasıl abi bu araçların :D ?

3.16 e36 manyak olur he :D

:good:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BMW kaliteli ve prestijli bir marka. Araçlarıda kalitelidir ne de olsa üst sınıfa hitap ediyor. Bahsettiğiniz modellerde temizlerinden durumunuz müsade ettiğince neden alınmasın?

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bmw guzel arabada perfomans oldugundan motor cabuk gıdıyor ben pek yanasmıyorum ama yenı nesıllerıde oylemı bılmıyorum

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Patronum yeni bir 5.25 xdirive spariş vermişti..(ayrıca bir tane 2012 model kapalı parkta yatıyor) Araç haziran ayında gelecek... bu sebeple borusan patronuma 1.16 tahsis etti. Dün bazı işler için kullanmam gerekti. Araç 13000 km de idi. Zannedersem 2012 model ve 136 beygir... yaklaşık şehir içi 70-80 km yol yaptım.
artıları..
Yol tutuşu güzel
motor gücü güzel
görüş açıları güzel
iç mekan genişliği güzel
hızlanma güzel
ses ve yalıtım güzel
gösterge paneli ve kumanda tuşları yerleşimi güzel

eksileri

en kötüsü iç mekanda kullanılan malzeme kalitesi düşük(plastik)
döşeme kalitesi düşük
yakıt tüketimi 9.9 gösteriyordu bilgisayar....bence kötü ancak patronum da mini cooper 1.6 186 beygir 4 ALL vardı... ondan daha az yaktıını söylüyor... onun yol bilgisayarı 9.6 gösteriyordu... Mini cooperda 1 haftada depoyu fullerken 116 da 10 günde bir dolduruyormuş..
Tüp bağlatırsanız bağajda yer kalmaz... istetme yeri yok.. runflat lastikler
Kullandığım 8 ileri steptronic vitesti.. manuel kullanmak istedim vites aralıkları çok kısa olduğundan yorucu ve sıkıcı...Tabi steptronic varken manuel kullanmak iş değil... manuel vites araçlarda da aynı vites aralığı varsa kötü...
Kalkışlarda gaza az yüklenirseniz ve direksiyon az kıvrıksa hemen kıçını atıyor...ve TC kalkışlarda sürekli devreye giriyor... bu da ani kalkışlarda dikkat etmenizi gerektiriyor..
Torpidosu açılmıyordu. Servise gittim.Bir tarafın tırnağı kırılmış...plastik aksamı o kadar kötü işte....

Büyük bir ihtimal ile kullandığım araç 116 comfort modeli idi... iç mekan kalitesi olarak vectranız daha iyi...
patronumun aynı zamanda 2012 18 000 km de 525 xdrive aracı var... iç mekan kalitesi olsun yakıt tüketimi olsun çok güzel... Ancak 116 yı ben açıkca beğenmedim.... sıfırı 80 000+ TL lik bir aracın iç mekanı bence daha iyi olmalıydı...
yani 80 000 TL ye 116 alacağıma gider insignia veya mondeo falan alırım daha iyi....

Tabi bunlar benim kendi kişisel edindiklerim ve düşüncelerim...