bizim araçlar asfalt arabasıymış....!!

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar gidenler bilir bolu yedigöllerin yolunu. bir ay önce gitmiştim,bugün lastikleri ön arka değiştirirken farkettimki sol ön lastik iç taraftan bayağı aşınmış sanırım rot ayarı bozuldu. umarım ön takımlarda arıza yoktur.. sadece 80 km stabilize yolda giden aracın hemen bu hale gelmesi garip bence

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bizim araçlar asfalt arabasıymış....!!

Rod ayari bozuksa lastik yere düz tutunamadigi için tek taraftan aşınir.

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

WeReWoLF link' Alıntı:
İçten yerse park yaparken, dıştan yerse yoldan meydana gelir.
Abi kartini verdigin senrota gittim adam 3 saat ugrasti hawk eye diye bi makinaya bile soktu malesef arac hala saga cekiyor acı sensorunden falan olabilir dedi direksiyon kendi kendini saga hafif yatiriyor ne yapacam bilemedim :(

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kamber ayarından da olabilir, aracın sağ ve sol yayı eşit uzunlukta dengede durmuyorsa lastiğin birisi diğerinden daha falzla yana bakar. O zaman da bir tarafa çeker.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Scrapercar link' Alıntı:
Abi kartini verdigin senrota gittim adam 3 saat ugrasti hawk eye diye bi makinaya bile soktu malesef arac hala saga cekiyor acı sensorunden falan olabilir dedi direksiyon kendi kendini saga hafif yatiriyor ne yapacam bilemedim :(

Bizim araçlarda genelde direksiyon fab. çıkışı tamemen düz olmuyor sağa ya da sola dönük oluyor, ayrıca rotlarda ciddi bir değişiklik yapılınca servise gidip direksiyon açısı ayarlarını resetlemek gerekiyor.

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün kartal sanayide gösterdim ustaya, rot ayarı bozulmuş düzeltildi. ayrıca aracı aldığımdan beri 2 kere garantiden değişen fren disklerinide titremeden dolayı tornalattım. ancak ustanın dediğine göre bu problem sürekli oluyorsa muhtemelen diskleri tutan parçada sorun olduğunu söyledi, ismi de sanırım porya idi, değişmesi gerekmiş. kesin çözüm için bu porya,bağlı olduğu bilye, fren diskleri ve balataların komple değişmesi gerekir dediler. işin garibi yetkili servis neden sorunu çözmek için değilde disk değiştirerek geçici çözümle beni bu şekilde mağdur ediyor anlamadım, aracın garantisi de bitti.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

preklinik link' Alıntı:
bugün kartal sanayide gösterdim ustaya, rot ayarı bozulmuş düzeltildi. ayrıca aracı aldığımdan beri 2 kere garantiden değişen fren disklerinide titremeden dolayı tornalattım. ancak ustanın dediğine göre bu problem sürekli oluyorsa muhtemelen diskleri tutan parçada sorun olduğunu söyledi, ismi de sanırım porya idi, değişmesi gerekmiş. kesin çözüm için bu porya,bağlı olduğu bilye, fren diskleri ve balataların komple değişmesi gerekir dediler. işin garibi yetkili servis neden sorunu çözmek için değilde disk değiştirerek geçici çözümle beni bu şekilde mağdur ediyor anlamadım, aracın garantisi de bitti.

Sorun poryada değil disklerin kendisinde. Zira porya değişimi diskleri daha kaliteli hale getirmeyecek. Aynı disk kullanıldığı sürece değil porya,  araç değişip Bentley olsa sıcakken suyu yediğinde disk yine yamulacaktır.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Sorun poryada değil disklerin kendisinde. Zira porya değişimi diskleri daha kaliteli hale getirmeyecek. Aynı disk kullanıldığı sürece değil porya,  araç değişip Bentley olsa sıcakken suyu yediğinde disk yine yamulacaktır.

Kesinlikle, işin kötüsü ana firma GM Opel leri değil Chevy araçları daha etkin bir garanti - yenilenmiş parça politikası ile koruyor  046thumbsdown

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 defa yolculuk esnasinda ya yamulmazsa diyip yikadim arabayi korka korka baktim yamulmadi ikisindede :) belki makyajla giderilmistir asiri hassaslik