Bitmek bilmeyen fren diski sorunu..!

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şimdiye kaldığım Gm, Delphi, Dj marka fren disklerimin hepsi ortalama 2 bin km sonra yamuldu.110 km/h hızla giderken hepsinde titreme yapmaya başladı. Ürünlerde mi sıkıntı var aracın fren aksamında mı sıkıntı var çözemedim. Kontrollerini yaptırdım hiçbir sorun olmadığı söylendi. Var mı benim gibi fren diski belasını sürekli yaşayan biri? sorun neyden kaynaklıdır. Diskler mi küçük geliyor, Jant mı büyük geliyor nedir sizce sorun
Aracımı ne yağmurlu havada kullandım ne de sıcakken yıkatmaya gönderdim. Yardım lütfen.. 032questn

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bitmek bilmeyen fren diski sorunu..!

Merhaba bendede aynı sıkıntı var direksiyon 100 km ve üstü hızlarda frene basınca tir tir titriyordu. Bügün balataları değiştirdim diske elimi sürttüğümde üstünde yüksekli enginli bisürü çıkıntı vardı. Ustaya bu sıkıntı genel dedim oda aynı şeyi söyledi sıcak diske su değmiştir, bu bana ezber gibi geliyor. Nasıl suysa artık anlamadım. Neyse disk değişmedim torna yaptırdık birkaç deneme yaptım titreme yok. Bakalım uzun bi süre arabayı yıkamayacağım yanında su bile içmeyeceğim bakalım ne olacak. Fikrim disk yapısal olarak bu yüke dayanamıyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astranin kronik problemi o diskler o araca ufak bence.
Frenlerede fazla guvenmeyin arkadaslar.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kim ne derse desin disklere su değse bile bu kadar kolay eğrilmez..! Bülent beyin dediği gibi bu  aracın frenlerine güven olmaz.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen link' Alıntı:
Merhaba bendede aynı sıkıntı var direksiyon 100 km ve üstü hızlarda frene basınca tir tir titriyordu. Bügün balataları değiştirdim diske elimi sürttüğümde üstünde yüksekli enginli bisürü çıkıntı vardı. Ustaya bu sıkıntı genel dedim oda aynı şeyi söyledi sıcak diske su değmiştir, bu bana ezber gibi geliyor. Nasıl suysa artık anlamadım. Neyse disk değişmedim torna yaptırdık birkaç deneme yaptım titreme yok. Bakalım uzun bi süre arabayı yıkamayacağım yanında su bile içmeyeceğim bakalım ne olacak. Fikrim disk yapısal olarak bu yüke dayanamıyor.
Ne zaman torna yaptırdınız acaba? Yani uzun dönemde faydası oluyo mu yoksa yine disk mi değişcez  madd

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

60 bine gelicem daha disk ve balata sorunum olmadı. Makyajla belki düzeltilmiştir. Sürekli disklerde sorun olması farklı markalarda da belki kullanım kaynaklı olduğunu gösterebilir. Ama herkesde varsa bu sorun kronik bence disklerle ilgili iyi bir usta bulup göstermek şart. 2 bin kmde disk yamulması çok garip.

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J'nin frenleri bir araçta olabilecek en güçlü günlerden biri. İlk dozajlamasini ben de beğeniyorum, trafikte yoruyor. Frenler sportif kullanıma yönelik yapılmış.

Disk meselesinde sorun biraz kullanımla alakalı. Otomatik araclarda bunun kontrolu biraz daha kisitli olsa da diskleri mumkun olduğunca isitmaktan kaçının. Yine de 2.000kmde disk yamultan aracın baska bir aksaminda muhakkak sıkıntı vardır. Hem geçmiş olsun, hem kolay gelsin

kaos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç imzanızdaki araç sanırım belki komik gelicek ama flexride şasi sistemi ile bir alakası olabilir mi ? aklıma başka bişey gelmiyor şasi ye ozel disk yada insignia flexride şasi li araçların diskine bakıp aynısını takmak sorunu cozebılır mı acaba ?  dft012 greatt

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opas link' Alıntı:
Astra J'nin frenleri bir araçta olabilecek en güçlü günlerden biri. İlk dozajlamasini ben de beğeniyorum, trafikte yoruyor. Frenler sportif kullanıma yönelik yapılmış.

Disk meselesinde sorun biraz kullanımla alakalı. Otomatik araclarda bunun kontrolu biraz daha kisitli olsa da diskleri mumkun olduğunca isitmaktan kaçının. Yine de 2.000kmde disk yamultan aracın baska bir aksaminda muhakkak sıkıntı vardır. Hem geçmiş olsun, hem kolay gelsin
Google astra j disk problemi yazin ve sonuclari görun kullanimla alakasi yok kronik problem bu yabanci sitelerdede ayni problem tartisiliyor.

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Google astra j disk problemi yazin ve sonuclari görun kullanimla alakasi yok kronik problem bu yabanci sitelerdede ayni problem tartisiliyor.

Astra J'de bu problem çok yaşanmış olabilir Bülent hocam. (Bu arada konudaki aracın 2.000km'de bir yamulan diskleri kesinlikle normal değil) Metallerin(çeliğin) faz değiştirme sıcaklıkları vardır. Belli bir sıcaklığa ulaşmamış diski, aracın fren sisteminin etkisinde bükemezsiniz. Yani diskler belli sıcaklığa ulaşınca şekil değiştirmeye, dolayısıyla yamulmaya elverişli hale gelir.

Astra J'nin diskleri, tasarımsal olarak aracın ağırlığı nedeniyle emsallerinden yüksek olarak açığa çıkan ısıyı, standart sürelerden kısa sürede üstünden atamayacak kadar küçük hacimli olabilir. Fakat ne olursa olsun, frenleri dikkatli kullanılan(Bu dikkatin içinde o kadar çok unsur var ki), bozuk zeminlerde frenlemelerden mümkün mertebe kaçınılan bir arabanın diskleri aracın başka bir unsurunda bozukluk yoksa eğilmez.