Biraz Önce lpg li oldum :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Biraz Önce lpg li oldum :)

Aydn link' Alıntı:
Zaten arabaya herkesin yapamayacagi ekstralari yapip ozen gosteriyoruz, benzinin lpg'den hangi handikapi var hoca? Performans dersen ben soyleyim, yok. Guvenlik dersen yine soyleyim, yok. E ulke sartlari ortada, maddi tasarrufu anlatmama gerek yok..

Yanlis anlasilmasin benzini kotulemiyorum, bizim ulke sartlarinda lpg'nin avantajlarinin benzinin cok otesinde oldugunu vurguluyorum. Benzinli araci alirkende binerkende maddi bir sikintim yoktu cok sukur, rahat rahat bindim. Ama sunu gordum ki benim gibi her duydugu yere bi gidip bakayim diyen birisi icin o maddi imkanlar zamanla sinira dogru kayiyor. Hele ki yeni aldigim gaz benzinden iyi ciktigindan beri ayri bir keyif aliyorum :-D

En cok uzuldugum dezavantaji acikliyorum, supermarketin kapali otoparkina park edemiyorum, sanki eski sistem tupler kaldi gibi basinc yapar patlar saniyorlar 𘔠Bes yildir kullanan arkadaslarim gibi 1.5 aydir calistigim yerin dort kat altina park ediyorum halbuki..
O kadar da dezavantajı olsun artık  okkk

rush10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce lpg taktırmıştım. ilk depo da yakıt tüketimini ölçme şansım olmadı. yalnız bir kere lpg bitti fulle dedim 29 litre aldı.372 km gittim ve bugün tekrar fullettim 31 litre aldı 2.05 den lpg aldım 63 tl falan verdim. bu değerlere göre yakıt çok az görünüyor ancak benzin de eksiliyor baya. lpg taktırınca ordaki sistemi tanıtan adam benzin ibren sürekli düşer ama bu sorun değil çünkü teker dönmesiyle alakalı biraz bencin alınca eski yerine döner dedi daha da hiç benzin almadım

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rush10 link' Alıntı:
arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce lpg taktırmıştım. ilk depo da yakıt tüketimini ölçme şansım olmadı. yalnız bir kere lpg bitti fulle dedim 29 litre aldı.372 km gittim ve bugün tekrar fullettim 31 litre aldı 2.05 den lpg aldım 63 tl falan verdim. bu değerlere göre yakıt çok az görünüyor ancak benzin de eksiliyor baya. lpg taktırınca ordaki sistemi tanıtan adam benzin ibren sürekli düşer ama bu sorun değil çünkü teker dönmesiyle alakalı biraz bencin alınca eski yerine döner dedi daha da hiç benzin almadım
Benim aracımda benzin ilk çalıştırmada biraz düşüyor ve tekrar yerine geliyor  menzil depoda kalan benzin oranına göre doğruyu gösteriyor yani ibre düşmüyor yol bilgisayarı da sapmıyor...