Biraz geri gidip hafif fren yapınca kütleme oluyor

cimsav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba..

2005 model Opel Corsa C 1.3 cdti essentia arabam var.

Hemen hergün ama gelişigüzel zamanlarda ( günde 5 kez kullanırsam 3 ünde yapıyor ) geri manevra yapıp normal bir şekilde frene basarsam bir kütleme oluyor. Öyle ki biryere çarptığımı düşünüyorum.
İşin talihsiz tarafı hiçbir zaman ustaya denk gelmiyor. İnanın ki uygun bir saatte bu kütleme olursa hemen ustaya gidiyorum ama asla ve de asla onun yanında olmuyor.
Bunun sebebi ne olabilir? Usta bir anlam veremedi.

ezogelin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dediğiniz kütleme tarzı ses bende de bir ara oldu. Bir kaç defa daha ardı ardına oldu. Tam önemseme aşamasına geciyordum artık yapmamaya başladı.

cimsav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( Yaw arabayı da satacağım, bu kusur varken mahcup olurum diye endişem var. Yaptırayım da öyle satayım diyorum. Aklınıza birşey gelirse yazmayı ihmal etmeyin..

cimsav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir tesbitimiz oldu.. Arabayı liftle kaldırıp altında gezindik... Motorun altında şanzıman kulaklarından öndeki deforme olmuş... Sorunun olası sebebi bu gibi görünüyor... Parça sipariş ettik.. yarına değiştirilecek... Eğer sorun çözülürse yazarım... yazamasam bile bu sorunu yaşayanlar buna dikkat etsin..

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
genelde fren yapıldığında tak tuk sesleri geliyorsa motor kısmından motor kulağı çıkıyor..

cimsav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuya ek yapayım... Motor kulağı haricinde bir tespit daha yaptık.. Kafam bozuldu gittim bi frenciye lastikleri söktüler frenlerde sorun var dediler halbuki arka kampanalar yeni değişmişti.. Usta frenleri değiştirirken ön disk balatalarda birşey farketti; Balataların alt ve üstünde bulunan yaylar olması gereken yerde yoktu... Hakikaten de frenler değişip yaylar da takılınca o kütleme sesi gitti..