Bir ülkede ruhsat yenilemek 10 gün sürüyorsa hiç bir şeye şaşırmam!!!

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Muayenede şase numarasındaki şu malum WOL W0L hatasından dolayı ek1 le birlikte ruhsatın değişmesi gerektiğini söylediler. Tamam dedik filmlerimizi söktük. Girdik muayeneye geçtik. Babam emniyete ruhsatı değiştirmeye gitti. Sözde şase numarasından dolayı sadece muayenenin yazıldığı sayfa değişecek. Duyduğumuza göre de ertesi gün yeni ruhsat veriliyor. Görevli ruhsatı eline alıyor sizin ruhsatta araç 4 kişilik yazılmış normalde araç 5 kişilik, tescil belgesi de değişecek diyor. Babam tamam madem öyle o da değişsin tabi diyor doğal olarak. İşte bomba geliyor. Babam saat kaçta almaya geleyim yeni ruhsatı dediğinde gelen cevap. "10 GÜN SONRA GEL" babam şaka mı yapıyorsunuz dediğinde gayet ciddi olduğunu öğreniyor. 10 gün arabayı ne yapacağım sorusuna "KULLANMAYACAKSIN" yanıtını alıyor. İtirazlar da fayda etmiyor. Ben hazır elimiz değmişken arabayı toparlayalım diyerek 750 lira harcayıp ön takımı frenleri 4 amortisörü değiştirip arabayı 10 günlüğüne apartmanın bahçesine çektim. Aklım almıyor vergisini aldığın trafiğe kayıtlı gezen arabayı kendi hatan yüzünden nasıl 10 gün alıkoyarsın. Suç senin cezasını neden ben çekiyorum? Anlam verebilen ya da 10 günlük süreyi mantıklı şekilde açıklayabilecek birisi varsa lütfen anlatım sinirlerimi biraz yumuşatabilir mi?:mad:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsatın fotokopisini alsaydınız keske herhangi bir çevirmede aracımın su nedenlerden dolayı ruhsatının degısmesını beklıyoru dedığinde polisin birşey diğeceğini zannetmiyorum...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vermemişler fotokopi olmaz araç çevirmeye girdiğinde bağlanır demişler. Pazar Tekirdağ'a gidecektik. Mecburen doblo ile gitmek zorundayız. Allah'a şükür doblo da var. Ama ben final haftamda arabasız kaldım orası ayrı.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten benim derdim arabayı trafiğe çıkarmak değil. Allah'a şükür doblo da var arabasız kalmam. Ama anlayamadığım yahu bir ruhsat değiştirmek nasıl 10 gün sürer?

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İş bilenin kılıç kuşanın herkes delikanlı ya bu ülkede güçlüsün sende varsa tanıdığın, eğer tanıdığın olsaydı böyle olmazdı Alican bu ülkede adamını bulacan her işin yoksa işin ilerlemez.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten benim derdim arabayı trafiğe çıkarmak değil. Allah'a şükür doblo da var arabasız kalmam. Ama anlayamadığım yahu bir ruhsat değiştirmek nasıl 10 gün sürer?

kardeş az once de sınav haftam da arabasız kaldım dıyordun :) geçmiş olsun