Bir türlü sponsor bulamayan Moto GP son kez İstanbul'da

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motosiklet sporlarının Formula 1'i kabul edilen dünyanın en önemli organizasyonlarından Moto GP, finanse edilemediği için Türkiye ayağına veda ediyor.Bugüne kadar İstanbul Belediyesi'nin destekleri sayesinde 3 kez gerçekleştirilen organizasyon geçen sürede sponsor sorununu aşamadı. 6 yıllık anlaşması olmasına rağmen Türkiye'nin kendi isteği ile Moto GP takviminden çıkması ile ilgili yazılı müracaat hafta sonundaki yarışmaların ardından Uluslararası Motosiklet Federasyonu'na iletilecek. Sporvizyon'a konuşan Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, gelecek yıllarda bu yarışa ev sahibi olmak istenilmesi halinde en az 5 yıl bekleneceğine dikkat çekerek, "Şu anda 'Moto GP takviminden birileri çıksın da biz girelim' diye düşünen 8 ülke var." diyor

kaynak:zaman

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne kadar acı, Ülkemizi tanıtacagız diye tonla para harcarken, bilmem kaç ülkenin canlı yayınladığı bir organizasyona ev sahipliği yapma fırsatı elimizdeyken, istemiyoruz deyip geri veriyoruz.Ne mantıkdır anlamak zor...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motogp sponsor sorunu yaşadıysa artık kimse sponsor bulamaz...

Bence ayıp..Turizm bakanlığı falan bişeylerin çare bulması lazım bu tanıtım amaçlı dünya çapındaki organizasyonla ilgili..

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece üzülüyorum.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turizm bakanligi burda bilboardlara bi ton para verip,ilan yapistirtiyor.essek yüküyle para veriyorlar. onun onda birini verselerde su güzel organizasyon ülkemizde kalsa. kac saat boyunca canli yayinla gösteriliyor. istedigin kadar para ver, Türkiye'den o kadar uzun canli yayin yaptirmazlar..

yazik

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 moto gp ye gittim.İtalya dan,Almanya dan,İngiltere den,Yunanistan dan hatta daha hatırlayamadığım,bir çok ülke den fanatikler motorları ile sınırları aşıp gelmişti.Kendi adıma söyleyeyim inanılmaz müthiş bir tabloydu.
Gerçekten üzülüyorum.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben anlamıoyrum yaa. bu gelişmelere hiç bir anlam veremiyorum. her biletin fiyatını 80-90 milyon yaparlarsa olacağı budur. insanlar elini ayağını çekti. gerçi bir defasında daha haberde görmüştüm biletler çok ucuzlatılmış diye ama. ne diyim. hiçbieşye değer veremiyoruz.

PHaRUcK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.1907unifeb.org
Ne kadar acı, Ülkemizi tanıtacagız diye tonla para harcarken, bilmem kaç ülkenin canlı yayınladığı bir organizasyona ev sahipliği yapma fırsatı elimizdeyken, istemiyoruz deyip geri veriyoruz.Ne mantıkdır anlamak zor...

:alkis: :good: :alkis: