bir kaç ufak sorun

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 model otomatik a kasa vectram var... bir kaç sorunum var uzun süredir... ama çözemedim...

1- sabahları motor soğukken benzinde zor çalışma...10 sn kadar marşa basıyorum anca alıyor..motor ısınınca hiçbir sorun yok...

2- rolanti sorunu : kış günü sabahları arabayı -25 derecede bile çalıştırsam rolanti sürekli 800 devirde...soğukken yüksek çalışması gerekiyor ama hep aynı...motor ısıdıktan sonra fan açına motor titremeye başlıyor....

3- motor soğukken lpg ye geçtiğim zaman araba stop ediyor....motor sıcakken sorun yok...

4-gaza bastığım zaman geç tepki veriyor...

5 -araç çok yakıyor şehiriçi 14 litre lpg yakıyor...

aklıma gelen ihtimaller.... hava debimetresi (araç yeterli hava alamıyor ondan geç çalışıyor olabilir)

gaz kelebeği (kirlenmiş olabilir)

ateşleme bobini (hidrolik direksiyon kutusundan ateşleme bobininin üzerine yağ akmış yeterli ateşleme yapamıyor olabilir)

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaların yorumları iyi olur. salt binicilerden alınan yorumlar yanıltıcı olabilir.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğukken lpg de stop etmesi normal. belli bir sıcaklığa gelmesi lazım.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belirtiler relanti ayarlayıcıyı gösteriyor.Sanki kapalı kalmış ve gerektiği zaman vent edip devri yükseltemiyor.Relanti ayarlayıcıyı temizletmeni tavsiye ederim.Sonuçta düşük maliyeti olan ve rutinde de yapılan bir işlem.

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcısının temizliğini ben yaptım ustalar.... parçayı söktüm...balata spreyi ile içini temizledim...içinde yarım ay şeklinde hareketli bi parça var...ve sağa sola gayet sağlıklı hareket ediyor...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeği (kirlenmiş olabilir)

ateşleme bobini (hidrolik direksiyon kutusundan ateşleme bobininin üzerine yağ akmış yeterli ateşleme yapamıyor olabilir)

Ok ozaman öncelikli olarak bu şüpheli noktaları gözden geçirmek lazım.Sonrasında yine düzelmez ise CTS yani ısı müşürü olabilir.
Ben Usta değilim ve belirtmek isterim.Ustalarımız da tecrübelerini paylaşacaktır.

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce ısı sensörünü de değiştirdim üstat...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte öncelikle yağ damlamış bobinden emin olmak lazım.Sonuçta orası soru işareti ve bir şekilde emin olmak lazım.