Bir hortum daha patlattım... Bu hortum öyle bir yerde ki hemde..! (Corsa C)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar önceki sahibinin aracı su ile çalıştırmasının çeremesini hala çekiyorum. Önceden yedek su deposuna giden hortum patlamıştı. Onu hallettik problemsiz. Sonra devirdaimin diyaframını deldirdik onu da değiştik...

Bu gün ise çok arkalarda ustanın söylediğine göre kalorifer (EGR falan dedi) hortumlarından birisi patladı. Ustanın oraya çektim 1 dk içinde bıraktı olanca antifirizi.

Sonra usta girdi altına baktı dedi ki ;

"Hocam öyle bir yerden patlamış nasıl yapacaz bilmiyorum..." (Opelden anlayan bir ustanın olmadığı ilçede fordun en iyi ustası bu ve en yakın servise tam 120 km var.)

Neyse git bi elektrikci bul marş dinamosunu söksün belki ordan biraz yer açılır hortumu kurtarırız dedi....

Bir çırak aldım geldim ki hiç hayatında bizim araçların marşını sökmememiş. Sagolsun öğrencilerimizden birisi işini iyi yapan. Uğraştı o kadar sonunda söktü marş dinamosunu. Sonra diğer usta yarım saatlik uğraş sonunda hortuma ulaştı.

Nasıl bir hortum bilmiyorum. Fakat usta gerçekten damlayan antifirizi kesti yeni kelepçe ve ucundan az bi kesmeyle hortumun. Bir şekilde şuanlık hallettik inşallah az da olsa sızdırma yoktur bekleyip göreceğim.

Ama benden size bir tavsiye asla aracınızın soğutma suyunu antifiriz yerine başka bir sıvı falan kullanmayın. Bütün bu başıma gelenler 5-10 milyonun hesabını yapan adamın yüzüne oldu...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef aynı sorunu yaşadım ve maalesef boru üzerinden 2 parmak eninde yarılmış.... Arabaya su döktük alttan çıktı. Allah'tan sanayinin hemen yakınındaydık da yansanayisi ile değiştik. 3-4 saat sürdü aşağı yukarı borunun yerinden sökülüp takılması.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ben değiştirmedim valla. Ucundan kesti 1 cm falan. sonra yeni kelepçe ile sıktı. Dedim atar mı sonra değiştirelim mi ? Hocam gerek yok bu hortum sağlam dedi. İnşallah öyledir sonra zorladık biraz aracı şimdilik bişey yok şükürler olsun...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun kardesim....
sakin cesme suyu kullanma...antifriz ile destilize edilmis su kullan..sonradan kirec petekleri tikar zamanla....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kışın serviste gördüm206 bayan kullanıyo blok ortadan ikiye çatlamıştı terkos suyu

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun kardesim....
sakin cesme suyu kullanma...antifriz ile destilize edilmis su kullan..sonradan kirec petekleri tikar zamanla....

Teşekkür ediyorum Selim abi. diğer arkadaşın dediği gibi erzurumda olmanın da dezavantajı olsa gerek. Çok ilginç gerçekten burda arabayı daha da bi fazla korumak gerekiyor. Boşlayınca hemen koyuveriyor... :D İnşallah düzelmiştir şimdi inip bakacağım. Zorlayınca atmadı anlardık, ama yine de bekleyince bırakıyormu bırakmıyormu bakacam şimdi. Heycanlıyım :D

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Çok az kartonun üzerinde antifiriz vardı bugun sabah. Fakat kartonun altına geçmemişti. Bu hortum patlağı motorun bir çok yerine antifiriz sıçradığı için hepsini bırakmamış olabilir diye düşündüm. motorda kalanlar damlamış olabilir. Çünkü çok azdı kartonun arkasına geçmemişti. Bakalım yine koydum kartonu sabah bakacağım. Yerler ıslak zaman zaman yağmur yağdığı için karton koyuyorum arkadaşlar yanlış anlaşılmasın. Epey pimpirikliyim ama değil mi? :D İnşallah tamamen keser.