bilgi ekranını bozdum :(

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar. bugün bilgi ekranını söktüm ölü pikselleride vardı ama pek önemsemiyordum. elektronik banta zarar verdim heraldeki ölü pikseller iyice arttı. bunu tedavi olabilme ihtimali var mı?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda bilgi ekranı satan bir çok arkadaş var. Uğraşmaya değmez, bunlardan birini satın alabilirsin.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maksat para verip almak değil kendi emeğimle bozdum kendi emeğimle tamir edip o hazzı alabilmek :D

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ekran filmine elinle dokunduğunda pixellerde düzelme olmuyorsa biraz zor.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece vakti karanlıkta bakamadım ama yarın bakıcam abi. tamiri nasıl olur bağlantılarını mı yenilicez lehimle?

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi elektrik elektronikçi olarak :) bildigim kadarıyla ekran camı ile devre arasındaki iletken bandın yer yer kalkmış olmasından kaynaklanıyor problem. Bildiğimiz izola bant ile bandın iletken uçlarını yerlerine denk getirip bantlayın. Cam ile elektronik devreler arasında da iletkenlik açısından kasıntı olmaması için çift taraflı bant kullanmanızı tavsiye ederim... fakat çok fazlaysa bu ekrandaki bozukluklar yapıcak bişey yok malesef... gerçekten zahmetli iştir kolay gelsin

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Ali..Keşke dokunmasaydın...Ama kime diyorum duramazsınki :)

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi elektrik elektronikçi olarak :) bildigim kadarıyla ekran camı ile devre arasındaki iletken bandın yer yer kalkmış olmasından kaynaklanıyor problem. Bildiğimiz izola bant ile bandın iletken uçlarını yerlerine denk getirip bantlayın. Cam ile elektronik devreler arasında da iletkenlik açısından kasıntı olmaması için çift taraflı bant kullanmanızı tavsiye ederim... fakat çok fazlaysa bu ekrandaki bozukluklar yapıcak bişey yok malesef... gerçekten zahmetli iştir kolay gelsin

bant arasında fazla açıklık yok. dediğiniz gibi yapıştırma yoluna gideceğim. teşekkür ederim.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak benim ekranda şöyle yapmışlar..
flex kablo devreye otutturuluyorya... tam oraya bi boş baskıdevre kartı kesmişler ve üzerine baskı yapacak şekilde şıkıştırmışlar.. baskı devre kartı olması şart değil bi odun ve plastik bi parça da olabilir.