Beyler Vectra B alacağız bakar mısınız bu araba bu parayı eder mi?

Osman07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleykum . Vectra B kasa alacagız . Bi tane bulduk . Araç 97 Gls 2.0 . 240.00 km . Ekspertize gittik bugun . Kaporta sol kapı saçları değişik ön ve arka kaput değişmiş tavan hariç boyalı . Motor aksamında V kayışı Triger kayışı değişecek . Klima kompresörü seslı calısıyor . Sanzuman ve motorda yağ kaçakları var . Aks körükleri yırtık . Sağ arka teker bilye dağıtmış . Radyatör fanı ses yapıyor . motor gücü %66 (eksper ayarla arttırılır dedi ) yağ yakma üfleme sorunu yok . rapor böyle sizce 15500 eder mi masraf ne kadar çıkar ?

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bir laf var kusura bakma ama söylemek isterim, " sen ölmeyi bayılmak sanıyorsun galiba "" diye. Saydığın şeyleri yaptırmak için verdiğin araba parası kadar olmasada en az yarısını verirsin emin ol. O araçtan hemen kaç, o artık çöp olmuş o vectra. Motoru ve şanzımanı geç kazalı araç. ver 20 bin civarı bir para temiz birşey al. vectranın sorunlusu adamın ocağını söndürür. Nerden biliyosun dersen bende var...

Osman07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bir laf var kusura bakma ama söylemek isterim, " sen ölmeyi bayılmak sanıyorsun galiba "" diye. Saydığın şeyleri yaptırmak için verdiğin araba parası kadar olmasada en az yarısını verirsin emin ol. O araçtan hemen kaç, o artık çöp olmuş o vectra. Motoru ve şanzımanı geç kazalı araç. ver 20 bin civarı bir para temiz birşey al. vectranın sorunlusu adamın ocağını söndürür. Nerden biliyosun dersen bende var...

Tekrar bi araba soracagım . Aile dostumuzda 1998 Cd var . Nisan ayında takla attı . yaptırdı arabayı muayenesını yenı yaptırdı ağır bakımları tamam 18.000 istiyor . 175000 kmsi .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Takla attığında aracın aldığı hasar derecesi önemlidir. Araç kaza sonucu ufak tefek (çıtır denen tarzda) bir hasar almışsa ve iyi bir usta tarafından onarılmışsa alınabilir, yalnız kaza yapmış aracı daha sonra satmak zordur, ayrıca araç (pert gibi bir durumu varsa) sigortasında sorun çıkabilir. Mekanik aksamında bir sorun yoksa, kazada da ağır bir hasar almamışsa o araç için 17.000 TL iyidir.

Osman07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takla attığında aracın aldığı hasar derecesi önemlidir. Araç kaza sonucu ufak tefek (çıtır denen tarzda) bir hasar almışsa ve iyi bir usta tarafından onarılmışsa alınabilir, yalnız kaza yapmış aracı daha sonra satmak zordur, ayrıca araç (pert gibi bir durumu varsa) sigortasında sorun çıkabilir. Mekanik aksamında bir sorun yoksa, kazada da ağır bir hasar almamışsa o araç için 17.000 TL iyidir.

Öncelikle tesekkur ederim cevabınıza . Şimdi şoyle açıklayayım . Ben üniversiteye gectim babamın sozu vardı bana araba alıcaktı işte neyse .Yani baktıgım araba 97-98-99 model oldugu için 6-7 yıl binip sonra gencın birine satarım diye düşünüyorum . O yuzden Yürü aksamı daha önemli benim için . Hasar kaydı 5000 tl . Nasıl sizce ? alınır mı ?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
17 yaşındaki aracın 175.000 de olması bana pek inandırıcı gelmiyor.Benim de 98 Vectra m var şu an 250.000 (güya).alırken tramerden muayene periyotlarından km aralıklarına baktım çok anormallik yoktu.Fakat orada son iki muayenedeki km si yazıyordu.Yani daha önce ki km muamma.Bizim araçların piyasası biraz ağır gidiyor.Ufak bir kazadan dolayı değişimiş bir çamurluk olsa bile aracı çok daha zor satıyorsum.Kaldı ki taklalı araba diyorsun satarken çok zorlanırsın çok düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsin.

Osman07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
17 yaşındaki aracın 175.000 de olması bana pek inandırıcı gelmiyor.Benim de 98 Vectra m var şu an 250.000 (güya).alırken tramerden muayene periyotlarından km aralıklarına baktım çok anormallik yoktu.Fakat orada son iki muayenedeki km si yazıyordu.Yani daha önce ki km muamma.Bizim araçların piyasası biraz ağır gidiyor.Ufak bir kazadan dolayı değişimiş bir çamurluk olsa bile aracı çok daha zor satıyorsum.Kaldı ki taklalı araba diyorsun satarken çok zorlanırsın çok düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsin.

Araba 2008 yılında 70.000 gurbetçi bi aileden alındı garaj arabası yanı . Ya bende son sahıbı olurum diye düşündüğümden rahatım

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osman kardeşim neden vectra düşünüyorsun. Öğrenci adamsın daha az masraf cıkaracak küçük bir araba al bence. Vectra tehlikeli arabadır, hızlıdır adamı gaza getirir, yaşın daha genç, kanın kaynıyor belli, bir abi olarak sana tavsiyem bu yönde. İllada alcam dersen biraz araştır piyasada güzel araçlar var. Kazasız bulmak zor olur tabi. Geçenlerde araçların piyasasına bakayım dedim adamın biri 2000 CD ye 30 bin yazmış :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öğrenci adama az yakan parçası ucuz sonra dağılmamış hırpalanmamış araç lazım alacağın araç bana göre temiz bir uno mis gibi bileceksin ve ekmeğini kendi kazanmaya başlayınca sıfır alır biner. Maceraya gerek yok yani.