Benzin kokmasi

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar. Bir bilgiyi paylaşmak istedim 3-5 gündür fark ettim sabahları aracımı çalıştırdıktan sonra dışarı çıkarıp bahçe kapısını örtmek için araçtan indiğimde baya bi benzin kokusu alıyorum sabahları bizim araçlar benzini ekzosdan çiğ atıyor ve o sırada çok yaktığı aşikâr acaba herkesde aynı mi hiç dikkat ettiniz mi turbo motorlarda yoktur heralde ama bizim 1.6 motorlar böyle sanırım :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Benzin kokmasi

Adana'da hava ne kadar soğudu son günlerde bilemiyorum ama hava soğudukça ilk çalıştırmada eski araçlardaki gibi jikle çekme gibi normalden daha da zengin karışım ile çalıştığından eksoz ile atılan atık gazın içinde yanmamış benzinden dolayı benzin kokması normal bence. Bugünlerde istanbulda sabahları bir çok araçta bu durumu gözlemliyorum.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben dikkat etmedim bu soruna hiç.yarın bir bakarım adanada hava gündüz 12 derece gece 4 derece

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ben dikkat etmedim bu soruna hiç.yarın bir bakarım adanada hava gündüz 12 derece gece 4 derece
üstad yalnız ben pozantıdayım adana sonuçta ama -10 ları bile gördük :))

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar bende de aracı aldığım günden beri gaz doldurduğum zaman bir sonraki sabah aracı çalıştırdığımda aracın içinde gaz kokusu oluyor. Takip eden zamanlarda kesiliyor sadece gaz dolumu yapdığım günün ertesi sabahı oluyor bu koku bir sıkıntımı vardır acaba ?

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melihksn link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bende de aracı aldığım günden beri gaz doldurduğum zaman bir sonraki sabah aracı çalıştırdığımda aracın içinde gaz kokusu oluyor. Takip eden zamanlarda kesiliyor sadece gaz dolumu yapdığım günün ertesi sabahı oluyor bu koku bir sıkıntımı vardır acaba ?
tabanca sibobu ile depo arasındaki boruda gaz kalıyordur ondan koku yapıyor gaz dolumu yaptıktan sonra anahtar gibi bir cisim sibobun ağzındaki bilyaya bastır aradaki gaz çıkacaktır o zaman koku yapmaz sanırım

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
tabanca sibobu ile depo arasındaki boruda gaz kalıyordur ondan koku yapıyor gaz dolumu yaptıktan sonra anahtar gibi bir cisim sibobun ağzındaki bilyaya bastır aradaki gaz çıkacaktır o zaman koku yapmaz sanırım

Çok teşekkürler peki bu kokunun gazı aldığım anda değilde ertesi sabah peydah olması mümkün mü çünkü sabah çalıştırırken koku oluyor birkaç km sonra kesiliyor ve bir daha hiç olmuyor ta ki yeniden gaz alanakadar..

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallahi onu bilemicem ama benzeri 5-6 yıl önceki mareamda olmuştu tecrübe ile sabit yalnız arabaya sabah binince çalıştırmadan bu koku oluyordu

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
vallahi onu bilemicem ama benzeri 5-6 yıl önceki mareamda olmuştu tecrübe ile sabit yalnız arabaya sabah binince çalıştırmadan bu koku oluyordu
Teşekkürler anlaşılan çekecez bu kokuyu :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

melihksn link' Alıntı:
Teşekkürler anlaşılan çekecez bu kokuyu :)

LPG yi seven kokusuna katlanır durumu :)