Benim emektar galiba ölüyor!!!

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide en fazla 100 liraya yaparlar üst kapağı. tiriger niye değişiyo ben onu anlamadım. adamlar resmen kazıklayacak keriz arıyo..

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soketlerden birisinde nemlenmeden dolayı oksitlenme oluşmuş olabilir.Anlattığın arızaların hepsi elektrik kaçağından kaynaklı bence.Voltaj düzgün olmadığı için ne pompan nede enjektörlerin verimli çalışamıyor.İlk önce elektrik sistemindeki problemi çözüp gözlemlemek gerekiyor.Sol ön direk içinde tesisatın arkaya geçişini sağlayan konnektör olması lazım.Yeri nedeniyle daha kolay oksitlenmeye maruz kalabiliyor.Bir de arka cam rezistans sistemine de bakmak lazım.
iyi bir usta iyi bir takiple sorunu halledebilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Üst kapak contası gitmiş arkadaşlar, değişecek başka yolu yok, opal' a gittim göstereyim diye sadece kontrol edip şunları yapmalıyız demek için 50 tl fiyat biçildi, Allahdan club kartım vardı da!!! 35 e düştü, birde arkadaşlar tek başına üst kapak contası değişimi yapmıyorlarmış, yani açınca üst, alt içindekiler trigere kadar değiştiriyorlarmış (uygulama öyleymiş sözüm ona) bujilere kadar yazmışlar, günahımız ne kadar dedim, sıkı durun sevgili arkadaşlar adamlar 4500-5000'e biter dediler, Ya bu insanlar sayı saymayı ,yada para saymayı yada insanların nasıl para kazandığını bilmiyorlar, Allah düşürmesin ne diyeyim, gelişmeleri sizlerle paylaşacağım...
Opel Garajda Hakan bey, Editörümüz olan Emre bey veya Serçal'daki Cevat ustayla bir görüşmeni öneririm.

muratakkin32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle çok geçmiş olsun. söylediğin arızalar bana biraz tesisat sorunu gibi gözüktü. tesisatı değiştirme imkanın varsa bir dene derim. arabanın hava manifoldunu temizlettin mi daha önceden. o yüzden devir saati oynamaları olabilir.

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Üst kapak contası gitmiş arkadaşlar, değişecek başka yolu yok, opal' a gittim göstereyim diye sadece kontrol edip şunları yapmalıyız demek için 50 tl fiyat biçildi, Allahdan club kartım vardı da!!! 35 e düştü, birde arkadaşlar tek başına üst kapak contası değişimi yapmıyorlarmış, yani açınca üst, alt içindekiler trigere kadar değiştiriyorlarmış (uygulama öyleymiş sözüm ona) bujilere kadar yazmışlar, günahımız ne kadar dedim, sıkı durun sevgili arkadaşlar adamlar 4500-5000'e biter dediler, Ya bu insanlar sayı saymayı ,yada para saymayı yada insanların nasıl para kazandığını bilmiyorlar, Allah düşürmesin ne diyeyim, gelişmeleri sizlerle paylaşacağım...

aynı şeyleri yapan bir corsam vardı.bunları banada söylemişti servis sonradan sağlam bir ustaya gitmiştim ve sorunun EGR nin kurum bağlaması olduğunu tesbit ettiler EGR yi temizlediler sorun ortadan kalktı.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
sanayide en fazla 100 liraya yaparlar üst kapağı. tiriger niye değişiyo ben onu anlamadım. adamlar resmen kazıklayacak keriz arıyo..
5000 nere 100 nere ohaaa be servistekileri çok merak ediyorum acaba bunlar alman mı, yurdum insanı mı, yoksa uzaylı mı? El insaf yaaa bu kadar da olmazki vicdansızlar...

Tahminim 100-300 TL arası bişi sıkışmıştır araya.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5000 çok tabiki ama ucuza yaptırıpta kendinizi sanayiye abone etmeyin.

bu sorunlar olmadan önce arac herhangi bir müdahele gördümü

bende bundan bi kaç hafta önce gazı köklüyodum arac gitmiyodu 2 sn falan bagırıyodu sonra yavas yavas kalkıyordu acayip bir çekiş düşüklügü vardı sizin bi kaç sorununuz arasında buda varmıs okudugum kadarıyla
benim sorunumun nedeni ; girişleri aynı olan soketleri yanlıs baglamıslar 2. götürdügüm yerde söktügü yere takmıs :)
soketler kendi yerine takılınca araca sihirli bir deynek değmiş gibi oldu

tahminim sizdeki nedenide elektrik kacagı sensörlerin frekansını bozuyor sensörler çalışsmaya devam ediyor arıza lambası yakmıyor ama hatalı ölçümler yapıp fakir karısım olusturuyorlar

insallah sizede ustanız bir sihirli degnek degdirir

suphi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı sonunda çıkarttım, yapılanlar ve fiyatlar şu şekilde sonuçlandı, sizce nasıl?

conta üst takım: 130
motor yağı : 75
yağ filtresi : 5
temizlik spreyi : 20(2 adet)
bujiler : 30
antifriz : 40
manifold egsoz (x20xev98+): 130
triger seti :130
devirdaim :120
sibop egsoz :30

Kapak işçiliği :150
silindir kapak kaynak:30
mekanik işçiliği :250

toplam: 1.140tl

sizce nasıl fiyatlar, yorumlarıızı bekliyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değişen diğer parçalar da göz önüne alınırsa normal sayılır. (aracı nerede yaptırdın? özel de mi/serviste mi?)

suphi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki özel abi, servisin yanına yaklışılacak gibi değildi...