Bel altı boyama

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen aylarda ufak bi kaza geçirip kaputu değiştirmiştim.Hafif çamurluk ağızlarıda ezikti.Bu nedenle ön 3 parça boyanacaktı.Aracımda aldım alalı 2 parça boyam vardı ön kaput ve sol arka çamurluk.Şimdi arka çamurlukla 4 parça boya olacak aracımda.Kapılarda ufak tefek çizikler mevcut bu nedenle aracı belden aşağı boyatmak istiyorum.Bi kaç yere gittim çeşitli fiyatlar aldım dükkanların içlerinide gezdim bi kaç dükkanda fırın yoktu direk içerde boya atıyorlardı bi kaç yerde fırın var böle artık hışırı çıkmıştı fırınarın.Verdikleri fiyatta kaporta işciliği dahil 2000 ile 1500 arası.2 yerin işciliğini gördüm adamların fırınlarıda iyiydi ikiside 2000 istedi ama boyadıkları arabalar süper olmuştu.Kullandıkları malzeme biri dyo diğeri standox du galiba.Ama dyo ile boyuyan kişinin kapısında harika arabalar vardı hepside kaliteli boyanmıştı.Dyo acaba kalite olarak nasıl ? 2.Sorum ustalara sormadım arka kelebek camlarıyla arka camı sökecekmisiniz diye kapıları sökerler o kolay olur gibime geliyor.Çıtalar kesin sökülecek çünkü onu söyledi.Arka camlar sökülmesede üzerinde boyansa ne olur acaba ? Ve klasik soru tavsiyeleriniz :)

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dyo kalitelidir ama standox en kaliteli boya markalarından biridir, bence verniğide standox kullanırsan iyi bir işçilik, iyi bir fırın, iyi bir su zımparası yapılırsa orjinal boya gibi olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben en son İzmir'deki bosch servisinden komple boya için 1700 TL fiyat verdiler. Aracımda kaporta işi yok, sadece tavan ve direklerde güneşden dolayı boya yanıkları var, renk farkı olmasın diye komple boyatmaya karar verdim. Boyadan evvel bütün camlar, aydınlatma gurubu, çıtalar, kapı kolları ve yazılar sökülüp fırın boya yapılacak.
Boyadan evvel camlar, çıtalar .... vs sökülmezse zamanla maskeleme yapılan yerlerden vernik atmaları oluyor, o nedenle iyi bir şey için ucuza kaçmamakta fayda var.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en son İzmir'deki bosch servisinden komple boya için 1700 TL fiyat verdiler. Aracımda kaporta işi yok, sadece tavan ve direklerde güneşden dolayı boya yanıkları var, renk farkı olmasın diye komple boyatmaya karar verdim. Boyadan evvel bütün camlar, aydınlatma gurubu, çıtalar, kapı kolları ve yazılar sökülüp fırın boya yapılacak.
Boyadan evvel camlar, çıtalar .... vs sökülmezse zamanla maskeleme yapılan yerlerden vernik atmaları oluyor, o nedenle iyi bir şey için ucuza kaçmamakta fayda var.
İşte bende de bu sorun var yer yer kabuklanma var vernikte ve ne yapsam diye düşünüyorum kara kara. Autoking ne yapar bilemem ama hepsiburada sitesinde motip marka sprey vernik var alıp görünmeyen bir yerde deneyesim var. Kendi başımı belaya sokar rezil eder miyim acaba arabayı diye tereddüt de var tabi. Atarsın verniği o gün iyi durur belki de 30 gün sonra ne olur hızlandırmış olurmuyum bu kabuklanma sürecini bilmiyorum, bir bilsem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kabuklanma başladıysa elden bir şey gelmiyor, bozulan kısımlar komple zımparalanarak verniği temizlenecek, ondan sonra yeniden boya+vernik uygulanacak.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabuklanma başladıysa elden bir şey gelmiyor, bozulan kısımlar komple zımparalanarak verniği temizlenecek, ondan sonra yeniden boya+vernik uygulanacak.

ah be abi böylede söylenmezki. azıcık alıştıra alıştıra söyleseydin valla içim cız etti. bir yerde var vernik atması. benim arabamda avuç için kadar boya var. şimdi o vernik atması kapı üzerinde kapı boyanırsa millet kaza yapmış muamelesi yapar deli olurum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ah be abi böylede söylenmezki. azıcık alıştıra alıştıra söyleseydin valla içim cız etti. bir yerde var vernik atması. benim arabamda avuç için kadar boya var. şimdi o vernik atması kapı üzerinde kapı boyanırsa millet kaza yapmış muamelesi yapar deli olurum.
Gökhan abimin arabasının kaputunda da dediğin kadar vernik atması vardı, bir arkadaşı ben burayı tamir ederim dedi, tamir edildikten sonra fena değildi ama sonra orası daha da büyüdü, şimdilerde kaputun yarıya yakını verniksiz, sağolsun yıkamacılar tazzikli suyu oraya tutunca her geçen gün verniksiz alan büyümeğe devam ediyor :).

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan abimin arabasının kaputunda da dediğin kadar vernik atması vardı, bir arkadaşı ben burayı tamir ederim dedi, tamir edildikten sonra fena değildi ama sonra orası daha da büyüdü, şimdilerde kaputun yarıya yakını verniksiz, sağolsun yıkamacılar tazzikli suyu oraya tutunca her geçen gün verniksiz alan büyümeğe devam ediyor :).

o zaman, o zaman, o zaman....
yazmaya parmaklarım varmıyor ama :cry::cry::cry::cry:
boyanacakkkk ...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim (aracın eski halini bildikten sonra) boya takıntım yok, o nedenle sorun yapmıyorum. Aracımın boyadan evvelki ve boya aşamasındaki resimlerini çekerim isteyen inanır isteyen inanmaz. Boyası dökük, solmuş, bakımsız görünen bir araca binmektense temiz, komple boyalı araca binmeyi her zaman tercih ederim.