Bazen Mars Basmiyor ve 20'ye yakin ariza kodu

mamasa1903

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
İyi günler, konuyu hortlatıyorum ama, araçtaki problem çözüldümü? Yada aynı sorunla karşılaşan oldu mu? Yardımcı olabilir mi?
Teşekkürler...

PİSİCAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var çözüm varsa paylaşabilir misiniz, bana ustalar cim beyni değişimi gerekli dedi ama emin konuşmadılar....

semih7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
hata kodları aynı. sorunum aynı.
Bana söylenen motor beyninin değişeceği.
Ama bir yerlerde ön elektrik merkezindeki temassızlıkların da bu arızalara neden olabileceğini okudum.
Ben de sizlerden gelecek sonuçları bekliyorum.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marş moturundan gibime geldi ama eğer marş motorundansa marş otomatiğini değişmekle çözüle bilir anladığım kadar ile bağzen çalışıyor bagzen hiç tık yok marş otomatiği görevini yerine getirmiyor marş motorunun kendisi pahalı ama marş otomatiği daha uygun genelde zaten otomatikği bozuluyor

mamasa1903

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Benim sıkıntım araç ta marş'a basınca marş motoru 1 sn çalışıyor motor çalışmadan duruyor. arkasından 40 tane hata ve şanzuman F hatası veriyor araç kalıyor. marş tekrar basmıyor...
Ama 2 dk. kadr bekleyince marş sıkıntısız basıyor :)
bir kaç ustaya sordum ve başına gen deneyimli bir abim marş motorunun revize edilmesini yada değiştirilmesi gerektiğini sölüyor.
işlemi yapınca durumu yazarım.

PİSİCAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bekliyorum düzelmiştir inşallah...

mamasa1903

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Malesef marş dinamosu revizyonu pek birşey değiştirmedi, marş esnasında kesme tekrarlıyor, sadece bekleme süresi azaltı....

mamasa1903

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
hocam yeni bir işlem yaptırdınız mı?

Evet en son beyin tamiri ve easytronic kontrol modülü tamiri yapıldı sıkıntı yok mevcut problem sona erdi.

Amaaaaaa bugün daha önce bir kez başıma gelen araç çekmeme gaz yememe problemi yaşadım ECN112052 ve ECN15505A hataları yani; P1120 Gaz Pedal Konum Sensörü Arızası - P1150 Gaz Kelebeği Kumanda Arızası arızası... aslında beyin tamiri esnasında bu problemler de tamir edildi denmişti, daha kendileri ile iletişime geçmedim sonuca ulaşırsam yazarım artık....

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet en son beyin tamiri ve easytronic kontrol modülü tamiri yapıldı sıkıntı yok mevcut problem sona erdi.

Amaaaaaa bugün daha önce bir kez başıma gelen araç çekmeme gaz yememe problemi yaşadım ECN112052 ve ECN15505A hataları yani; P1120 Gaz Pedal Konum Sensörü Arızası - P1150 Gaz Kelebeği Kumanda Arızası arızası... aslında beyin tamiri esnasında bu problemler de tamir edildi denmişti, daha kendileri ile iletişime geçmedim sonuca ulaşırsam yazarım artık....

Şuan aynı sorunu bende yaşıyorum. Ama bende hiç bir arıza kodu yok. Dün tokatta Tamer bey vardı onu aramıştım. Sorunun beyinden kaynaklandığını %90 belirtti. ama beyin daha önce açıldığı için yardımcı olamıyor ve sadece Opel servisleri ile çalışıyormuş. Harici müşteri almıyormuş. Galiba çıkma beyin alıp halledeceğim.