baskıbalata değiştikten sonra...

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabamın baskı balatasını değiştirdikten sonra arabada müithiş fark oldu.İlk olarak debriyaj pedalını hissetmeyecek kadar yumuşadı öyleki arabayı bir kaç defa stop ettirdim.Çekişte ve hızlanmada da baya bir fark oldu.Araba yağ gibi akmaya başladı. Adana'dan Kütahya'ya geldim yolda yaptığım masraflara gerçekten değdiğini fark ettim.yakıttata da azalma oldu bir depo LPG ile önceye oranla daha çok yol gittiğimi fark ettim.Ortalama 100-110 Km hızla 430 Km den sonra gaz aldım(tam bitmemişti) önceden bu kadar gitmiyordu...

harunozer59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar masraf yaptınız?balatanın biteceğine yakın ne gibi belirtiler başlıyor bende de astra H var 2009 24000 km de çabuk balata yiyor falan diyorlar H kasa için ama???

kdemir9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model Vctram var genel bakımı yaptırdım ama bi baskı balata kaldı acaba maliyetini öğrenebilir miyim ?

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar masraf yaptınız?balatanın biteceğine yakın ne gibi belirtiler başlıyor bende de astra H var 2009 24000 km de çabuk balata yiyor falan diyorlar H kasa için ama???

tabi kullanıma baglı ama 24ooo km de debrıjay bıtmez yaa... 50-60 bın cok rahat gıtmesın lazım ama dedıgım gıbı araca kullanımına baglıı...

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaptığım masraf 1300 tl faturdaki parçalarla tam listeyi yazacam Adanaya döndğümde.baskı balata için söylenen fiyat yanılmıyorsam 430 tl idi.ama sonradan Debriyaj bilyası da çıktı onun fiyatıda 250 tl.ama gerçekten arabada çok fark ediyor bütceniz varsa kesinlikle değiştirin...

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balaatayı değiştirmeden önce araç kalkarken bağırıyordu kalkıışta titreme yapıyordu rampada bayılıyordu 3 ten aşağıya düşmüyordu vites ama şimdi aynı yeri 5 le bile çıkıbiliyorum.Bu arada aracın km si 110000 di.

kdemir9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 binde arabam artık debriyaj bana sert buda bitti anlamına geliyo aldıgımızdan beri hiç değiştirmedik ama fiyatta güzel bu arada :)

harunozer59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h larda bu problem varmış gerçi şehir içi dur kalk fazla yapmıyorum ama istanbul da olan biri tabi ki daha çabuk gider bundan önce dizel clio vardı 91000 de sattım 5 kuruş masraf etmemiştim bakımlar haricinde geçenlerde 40000 de balata değiştiren astra h a rastladım masraf olarak astralarda ne acaba

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaptığım masraf 1300 tl faturdaki parçalarla tam listeyi yazacam Adanaya döndğümde.baskı balata için söylenen fiyat yanılmıyorsam 430 tl idi.ama sonradan Debriyaj bilyası da çıktı onun fiyatıda 250 tl.ama gerçekten arabada çok fark ediyor bütceniz varsa kesinlikle değiştirin...
Debriyajın yumuşamasını sağlayan Debriyaj Bilyasının değişmesinden dolayı oluyor...