Başımız Sağolsun...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapma Savas abi.... Yok tek tip onluk giyelim, herkes esit gorunsun. Yok hepimiz askere gidelim, hepimiz esit olalim. Bunlar tamamen teoriden oteye gidemeyen fikirler. Istesekte, istemesekte 21. yuzyilda yasiyoruz, bu dunyada yasiyoruz, kapitalizmde yasiyoruz. Biz istedigimiz kadar yirtinalim, bu oyunun kurallari belli. Insanlar esit falan degildir ! Parasi olan, gucu olan ustundur! Bu iki kere iki dort kadar basit bir olay. Isterse ucuncu dunya savasi ciksin, zengin, guclu herzaman bir adim onde olacaktir. O yuzden akintiya kurek cekip herkesi esitlestirmeye calismak yerine, herkesten saglanabilecek maksimum kazancla ulkeye fayda saglamak bana daha dogru geliyor...
Ne paralı insanlar gördüm elden ayaktan düşünce zamanında selam bile vermeye utandıkları adamların eline düşen. Sonuçta herkes 5 metre patiska ile göçüyor. Herkesi eşitlemek bu kadar kolay basite alınmamalı. Gerçekci olalım bu saatten sonra eşitiz diye kimse tek tip elbiyse giymez. Bir vatandaş hangi statüde olur ise olsun, ne kadar parası olur ise olsun bir iki ay bile olsa vatan hizmeti yapsa çok mu kötüdür?

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
savaю;1333801' Alıntı:
Ne paralэ insanlar gцrdьm elden ayaktan dьюьnce zamanэnda selam bile vermeye utandэklarэ adamlarэn eline dьюen. Sonuзta herkes 5 metre patiska ile gцзьyor. Herkesi eюitlemek bu kadar kolay basite alэnmamalэ. Gerзekci olalэm bu saatten sonra eюitiz diye kimse tek tip elbiyse giymez. Bir vatandaю hangi statьde olur ise olsun, ne kadar parasэ olur ise olsun bir iki ay bile olsa vatan hizmeti yapsa зok mu kцtьdьr?
Savas abi, istisnalar kaideyi bozmaz. Ayrica selam bile vermedigi adamin eline dusen gucunu kaybettigi icindir. Gucu olsa aynen devam olur. Herkezin vardigi nokta ayni ama o noktaya gidene kadar olan yollari farkli. Ayrica ben vatana hizmet edilmesin demiyorum. Ama "hizmet" illada git askere, saat 5 te kalk, sabahtan aksama sacma sapan don saga, don sola, selam ver,mintika temizle degil ( Sinir bolgelerinde askerlik yapanlar alinmasin, onlarin yaptigi harbi askerlik ) .... Bu ulkeye hakkaten hizmet etmek isteyen gitsin universite okusun, kendini gelistirsinki , ulke gelissin.Yoksa yapilan hizmet vatana hizmet degil, birilerinin cikarlarina hizmet.....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savas abi, istisnalar kaideyi bozmaz. Ayrica selam bile vermedigi adamin eline dusen gucunu kaybettigi icindir. Gucu olsa aynen devam olur. Herkezin vardigi nokta ayni ama o noktaya gidene kadar olan yollari farkli. Ayrica ben vatana hizmet edilmesin demiyorum. Ama "hizmet" illada git askere, saat 5 te kalk, sabahtan aksama sacma sapan don saga, don sola, selam ver,mintika temizle degil ( Sinir bolgelerinde askerlik yapanlar alinmasin, onlarin yaptigi harbi askerlik ) .... Bu ulkeye hakkaten hizmet etmek isteyen gitsin universite okusun, kendini gelistirsinki , ulke gelissin.Yoksa yapilan hizmet vatana hizmet degil, birilerinin cikarlarina hizmet.....

Askerlik yan gelip yatma yeri değildir :kop:. Teoride hepimiz aynı duyguları paylaşıyoruz ama uygulama farklı oluyor. Herkes mühendis, doktor, alim olursa diğer işleri kim yapacak . :D Henüz yurt dışından işçi ithal edecek düzeyde olmadığımız için karavanaya kaşık sallamağa mecburuz.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

üniversite okunarak ta bu ülkeye hizmet edilemez. hizmet konusundaki kültür ve gelişim olayları üniversiteninde ötesindedir. doğduğumuz günden başlar öldüğümüz gün biter.
kabul edin yada etmeyin vatanını en çok seven görevini bilip en iyi yapandır.
askerdeki 5 te kalk 10 da yat sağa dön sola dön de olmalıdır hatta bütün askerlik o olmalıdır asıl doğudaki bahsettiğin harbi askerlik olmamalıdır.
yani doğudaki terör olmamalı ve ülkemde harbi askerliğe ihtiyac olmamalıdır.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
ьniversite okunarak ta bu ьlkeye hizmet edilemez. hizmet konusundaki kьltьr ve geliюim olaylarэ ьniversiteninde цtesindedir. doрduрumuz gьnden baюlar цldьрьmьz gьn biter.
kabul edin yada etmeyin vatanэnэ en зok seven gцrevini bilip en iyi yapandэr.
askerdeki 5 te kalk 10 da yat saрa dцn sola dцn de olmalэdэr hatta bьtьn askerlik o olmalэdэr asэl doрudaki bahsettiрin harbi askerlik olmamalэdэr.
yani doрudaki terцr olmamalэ ve ьlkemde harbi askerliрe ihtiyac olmamalэdэr.
Kesinlikle katiliyorum. Ben universiteyi kultur, egitim duzeyinin yukselmesi gerektigine inandigimdan ornek olarak verdim. Bir ulkenin vatandasinin kultur egitim seviyesi ne kadar yuksek olursa, yasam standartlarida o derece yukselir. Askerlik acisindan demek istedigini anladim. Keske hic ihtiyac duyulacak ortam olmasaya getiriyorsun anladigim kadariyla ki, bunada hemfikirim.

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm TÜRK Milletinin başı sağolsun... Şehitlerimizin mekanı cennet, ruhları şad olsun...

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yönetimle sonumuzun hayır olacağına inanan vatandaş varmıdır acaba???

26 günde 32 şehit verdik halen masaya yumruğunu vurmuş değil başımızdaki yöneticiler!!! Yazıklar olsun böyle yönetime!!!! Bir avuç ite cevap veremiyoruz, tepelerine binemiyoruz, ordunun eli kolu bağlı.... Yazıklar olsun.....!!!

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Bunlar ortalığı karıştırmaya çalışıyor inadına ATA'MIZI ÜLKEMİZİ VE BAYRAĞIMIZI ÇOK SEVİYORUZ BU UĞURDA CANIMIZIDA VERMEYE HAZIRIZ